Skocz do zawartości

Weryfikacja prawidłowego podpisu E-Sprawozdania

Polecane posty

Witam, Mam pytanie, może czysto teoretyczne, ale wolałbym się upewnić, że wszystko jest OK.

Mam sprawozdanie podpisane przez siebie z poziomu Rewizora podpisem kwalifikowanym. 

Jednak po wczytaniu tego dokumentu na platformie weryfikacji podpisów ( Obywatel.gov ) tam gdzie składa się podpisy ePuap, status podpisu wyświetla się "nieważny". CZy to ma znaczenie ???

Tym bardziej że w Rewizorze status jest widoczny jako "podpisane".

Z góry dziękuje za Wasze sugestie i obserwacje na ten temat.

 

Link to postu

Z tego co się orientowałem u dostawców podpisów elektronicznych, to portale rządowe np.e-PUAP i podpisywarka na obywtale.gov.pl mają inną strukturę/metodę weryfikacji podpisów i nie należy się tym przejmować. Jeśli oprogramowanie dostarczone do podpisu kwalifikowanego weryfikuje podpisy jako prawidłowe, a na obywatel.gov.pl wyświetlają się podpisy (choćby ze statusem nieważne) to wszystko jest podobno ok.

Chyba jedyny podpis elektroniczny, który weryfikowany jest jako prawidłowy na portalu obywatel.gov.pl to ten, który jest dostarczany przez PWPW.

Link to postu

Dziękuje za jakąś wskazówkę. Dokładnie chodziło mi o taką sytuację że podpisy są widoczne ale "nieważne". Mam zaobserwowane w tym względzie różne sytuacje.

U Klienta aplikacja Szafir weryfikuje podpisy jako "ważne" natomiast u mnie "PWPW" jako nieważne.

Pozostaje poczekać jak te wszystkie podpisy "zweryfikuje" bramka E-KRS.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...