Skocz do zawartości

Opcja zmiany czasu DOSTAWY w cenniku (nie czasu wysyłki)

Polecane posty

Witam,

w allegro istnieje możliwość podania czasu WYSYŁKI - czyli czasu, w jakim towar zostanie przygotowany do wysyłki i wysłany. Taka opcja widnieje też w Sello, jest to pole "Wysyłka w ciągu" dostępna przy tworzeniu aukcji.

W allegro istnieje również możliwość wybrania czasu DOSTAWY - gdy edytujemy dostępny cennik dostawy, pojawia się opcja zmiany czasu, w jakim przewoźnik doręczy przesyłkę, liczac od momentu wysłania jej przez sprzedającego. Dzięki temu można dać sobie bufor zapasu - my wyślemy przesyłkę w ciągu 24 godzin, ale choć w allegro przesyłka priorytetowa ma podany czas dostawy 1-2 dni, to przecież z regulaminu poczty jasno wynika, że może być to więcej, np. w przypadku okresu około świątecznego, dlatego wartość tę można zmienić na np. 1-4 dni. 

Opcję tę można zapisać w cennikach. Jest ona przydatna zwłaszcza dla osób wysyłających towary z zagranicy, np z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy z Chin.

Niestety obecnie opcji tej nie ma (albo nie znalazłem jej) w Sello. Utrudnia to pracę o tyle, że po każdym wystawieniu aukcji, muszę ręcznie na allegro zmieniać cenniki - bo gdy w sello mam jakiś cennik, to są w nim domyślne wartości czasu DOSTAWY, które mnie nie interesują, jako, że wysyłam niezwłocznie, a to czas dostawy jest długi, a nie na odwrót.

Proszę o informację, czy opcja zmiany czasu DOSTAWY w cenniku dostaw istnieje w sello, jeżeli tak to jak można te czasy zmienić, a jeżeli nie, to czy i kiedy zamierzane jest wprowadzenie takiej opcji.

 

Pozdrawiam

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Obecnie w 1.31 chcemy zdążyć z tym co jest konieczne aby zachować ciągłość pracy, ale mając już nowe API kolejne funkcje będą się pojawiać już szybciej. Największy problem jest z przejściem bo nie wszystkie dane pomiędzy starym i nowym API są kompatybilne. Ogóle to na forum Allegro jest o to straszny dym obecnie. ;)

Myślę, że niemal wszystkie nowości pojawią się w tym roku, w pierwszej kolejności, te o które prosicie rzecz jasna, ale nie koniecznie od razu.

Link to postu

Jest na liście do zrobienia, ale jesteśmy mocno obciążeni pracami nad API. Nie mogę obiecać, że na 100% będzie w 1.31, ale pojawi się w najbliższym czasie. Do wersji 1.31 na pewno będą aktualizacje z poprawkami więc w razie czego, pojawi się to w jednej z nich. Czasowo dla Was i tak wyjdzie na to samo, po prostu część zmian musi być wdrożona najpierw ze względu na terminy narzucone przez Allegro.

Link to postu
26 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jest na liście do zrobienia, ale jesteśmy mocno obciążeni pracami nad API. Nie mogę obiecać, że na 100% będzie w 1.31, ale pojawi się w najbliższym czasie. Do wersji 1.31 na pewno będą aktualizacje z poprawkami więc w razie czego, pojawi się to w jednej z nich. Czasowo dla Was i tak wyjdzie na to samo, po prostu część zmian musi być wdrożona najpierw ze względu na terminy narzucone przez Allegro.

OK. Priorytetem jest oczywiście Sello, które nie może przestać działać.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
Dnia 25.04.2019 o 12:30, Bartosz Rosa napisał:

Jest na liście do zrobienia, ale jesteśmy mocno obciążeni pracami nad API. Nie mogę obiecać, że na 100% będzie w 1.31, ale pojawi się w najbliższym czasie. Do wersji 1.31 na pewno będą aktualizacje z poprawkami więc w razie czego, pojawi się to w jednej z nich. Czasowo dla Was i tak wyjdzie na to samo, po prostu część zmian musi być wdrożona najpierw ze względu na terminy narzucone przez Allegro.

Witaj Bartek, 

Czy "najbliższy czas" już nadchodzi?

oczywiście nie naciskam, bo wiem, że pracy macie sporo.

Link to postu
Dnia 2.04.2019 o 15:59, Rosomak napisał:

W allegro istnieje również możliwość wybrania czasu DOSTAWY

 

Dnia 2.04.2019 o 15:59, Rosomak napisał:

Opcję tę można zapisać w cennikach.

U mnie czas DOSTAWY dla poszczególnych form wysyłki jest przypisany na sztywno i nie da się tego w Allegro zmienić. U Ciebie jest inaczej?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Tak, zgodnie z tym co napisałem:

"W allegro istnieje również możliwość wybrania czasu DOSTAWY - gdy edytujemy dostępny cennik dostawy, pojawia się opcja zmiany czasu, w jakim przewoźnik doręczy przesyłkę, liczac od momentu wysłania jej przez sprzedającego. Dzięki temu można dać sobie bufor zapasu - my wyślemy przesyłkę w ciągu 24 godzin, ale choć w allegro przesyłka priorytetowa ma podany czas dostawy 1-2 dni, to przecież z regulaminu poczty jasno wynika, że może być to więcej, np. w przypadku okresu około świątecznego, dlatego wartość tę można zmienić na np. 1-4 dni. "

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...