Skocz do zawartości

ZAPŁACONO PRZELEWEM - domyślna płatność w Sello / GT

Polecane posty

Według mnie to pytania do programu Sello, który to tworzy dokument i może wpływać na każdy atrybut dokumentu, w tym formę płatności... Od strony Subiekta GT forma płatności jest przenoszona z danych kontrahenta, a domyślna forma płatności kontrahenta jest przenoszona z parametrów kontrahenta.

Link to postu
20 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Według mnie to pytania do programu Sello, który to tworzy dokument i może wpływać na każdy atrybut dokumentu, w tym formę płatności... Od strony Subiekta GT forma płatności jest przenoszona z danych kontrahenta, a domyślna forma płatności kontrahenta jest przenoszona z parametrów kontrahenta.

W Sello nie ma takiej konfiguracji. Program wywołuje okno z GT. W konfiguracji PARAGONU IMIENNEGO nie ma opcji 'zapłacono przelewem' - jest tylko do wyboru TERMIN.  W KONTRAHENTACH mam 'zapłacono przelewem' 100%, ale także 'zezwalaj na kredyt kupiecki'.

Czy jest jeszcze jakieś miejsce w GT gdzie to można było by ustawić?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
Dnia 16.04.2019 o 16:02, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W Sello nie ma takiej konfiguracji. Program wywołuje okno z GT. W konfiguracji PARAGONU IMIENNEGO nie ma opcji 'zapłacono przelewem' - jest tylko do wyboru TERMIN.  W KONTRAHENTACH mam 'zapłacono przelewem' 100%, ale także 'zezwalaj na kredyt kupiecki'.

Czy jest jeszcze jakieś miejsce w GT gdzie to można było by ustawić?

Obecnie mierzymy się z tym samym problemem. Czy udało się Panu dokonać prawidłowej konfiguracji? Będę wdzięczny za podpowiedź :)

Link to postu

Napisałem jasno i wyraźnie jak działa Subiekt GT, nie ma żadnych dodatkowych parametrów w GT, należy to obsłużyć po stronie programu, który tworzy dokument, czyli w tym przypadku Sello...

Czy ustawienie domyślnej formy płatności w parametrach kontrahentów nie rozwiązuje problemu ?

Link to postu

Pan Daniel napisał wszystkie miejsca, gdzie w Subiekcie GT można ustawić domyślność danej formy płatności, więcej parametrów nie ma. Jeśli chodzi o Sello to proszę zwrócić uwagę  na poniższe ustawienia:

image.thumb.png.e78bc5d5584df2ae79e57e0b6a8f1897.png

Oczywiście, aby Zapłacono przelewem było tu widoczne to musi być włączone w Parametrach Subiekta.

  • Dziękuję 1
Link to postu
1 godzinę temu, Jacek Magiera napisał:

Jeśli chodzi o Sello to proszę zwrócić uwagę  na poniższe ustawienia

Bardzo dziękuję. Udało się ustawić na "Przedpłata > Zapłacono przelewem", pkt.6. Tego szczegółu brakowało.

Osobiście zauważyłem, że mimo znajomości Sello, czasami wypadają z pamięci opcje ustawione raz, ustawione raz i "na zawsze"...

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
Dnia 14.08.2019 o 11:47, Jacek Magiera napisał:

Pan Daniel napisał wszystkie miejsca, gdzie w Subiekcie GT można ustawić domyślność danej formy płatności, więcej parametrów nie ma. Jeśli chodzi o Sello to proszę zwrócić uwagę  na poniższe ustawienia:

image.thumb.png.e78bc5d5584df2ae79e57e0b6a8f1897.png

Oczywiście, aby Zapłacono przelewem było tu widoczne to musi być włączone w Parametrach Subiekta.

Witam, ja wszystko mam ustawione jako przedpłata a mimo to nadal wchodzą nam zamówienia z sello do subiekta jako gotówka i każdorazowo muszę zmieniać na zapłacono przelewem. Czy coś przeoczyłam?

sello.JPG

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...