Skocz do zawartości

Data zak. dostawy / Data otrzymania a miesiąc odliczenia

Polecane posty

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

20 godzin temu, Martyna Pożarowska napisał:

Szablon Nabycie krajowe towarów i usług, ustawione jest miesiąc odliczenia na podstawie daty otrzymania a mimo wszystko wskakuje miesiąc wystawienia. Było dobrze dwie aktualizacje temu. Coś się spsuło.

Proszę sprawdzić wersję programu - problem ten poprawiony został w wersji 25.0.1:

Zmiany w wersji 25.0.1

Zmiany dotyczące programówSubiekt nexoGestor nexoRachmistrz nexoRewizor nexoGratyfikant nexoBiuro nexonexo Pro
Sub Gest Rach Rew Grat Biuro PRO Komponent Opis zmiany
    X X       [Ra/Re] Dekretacja automatyczna Dodano możliwość określenia w schemacie dekretacji do ewidencji VAT by faktura zakupu dekretowana była jako wydatek eksploatacyjny na pojazd w sposób określony w parametrach dotyczących eksploatacji pojazdów.
    X X X     [Ra/Re] Deklaracje i sprawozdania Poprawiono generowanie elektronicznej deklaracji PIT-37(25) w przypadku wspólnego opodatkowania z małżonkiem.
    X X       [Ra/Re] Ewidencje VAT Poprawiono dla zapisów złożonych wyświetlanie zawartości kolumn rodzaju zakupu, typu odliczenia oraz celu zakupu w widoku "Ewidencji VAT zakupu - dokumenty".
    X X       [Ra/Re] Ewidencje VAT Poprawiono wyznaczanie daty zakończenia dostawy w zapisie VAT zakupu tworzonym na podstawie szablonu.
Link to postu

Dzień dobry.

21 godzin temu, Martyna Pożarowska napisał:

Dziękuję ale z tego nic nie wynika poza tym, że w wersji 26 ma być to poprawione, tymczasem twierdzicie Państwo, że działa jak powinno a tak nie jest.

Prawdę mówiąc nie zrozumiałem. W wersji 26 nic nie zostało poprawione - definicja transakcji VAT została wzbogacona o funkcjonalność umożliwiającą definiowanie wyznaczania miesiąca naliczenia/odliczenia w sposób jaki sobie użytkownik życzy.

Link to postu

No to ja wciąż nie rozumiem. Jakieś 2 aktualizacje temu jak wpisałam datę otrzymania dokumentu dla przykładu 1 czerwca, program automatycznie ustawiał mi miesiąc odliczenia czerwiec, obecnie tak się nie dzieje i miesiąc odliczenia jest taki sam jak miesiąc wystawienia faktury. Szablon VAT mam ustawiony tak, że data odliczenia = data otrzymania a mimo to program dalej ustawia miesiąc wystawienia faktury. Nie dzieje się to w jednym podmiocie tylko we wszystkich, w związku z czym oczekuję rozwiązania tego problemu, nie jest to może kłopotliwe jak tych faktur jest dwie czy trzy ale jak jest ich kilkadziesiąt w wielu podmiotach to już takie kontrolowanie programu zaczyna być bardzo czasochłonne.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Najnowsza aktualizacja nie rozwiązała problemu, ustawienie szablonu: miesiąc odliczenia na podstawie daty otrzymania, dalej to niestety nie działa, wciąż miesiąc odliczenia wstawia miesiąc wystawienia dokumentu lub na miesiąc daty dostawy jeśli ta jest później, o co chodzi?

Przypuśćmy że mam dokument wystawiony w czerwcu, z datą dostawy w lipcu ale wpłynął do mnie dopiero w sierpniu, wpisuję więc data dokumentu 30 czerwiec, data dostawy 16 lipiec a data otrzymania 01 sierpień, data rozliczenia VAT wskakuje mi lipiec 2019 mimo że w szablonie mam ustawione żeby miesiąc odliczenia brał po dacie otrzymania dokumentu.

Wnoszę o pilną poprawkę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...