Skocz do zawartości

Próba wyłudzenia "rekompensaty"

Polecane posty

Cześć !

Spotkaliście się może na Allegro z próbami wyłudzenia "rekompensaty" przez kupujących.

Trafiłem własnie na takiego cwaniaka. Zrobił zakupy, oczywiście SMART, po czym założył dyskusję że towar wygląda inaczej niż na zdjęciach (co swoją drogą jest bzdurą, ale nie w tym rzecz).

Dostał informację że może odesłać towar co niezwłocznie uczynił. Zdjęcia które przysłał na potwierdzenie niezgodności pokazują że nawet nie rozpakował kompozycji (kompozycje ze sztucznych kwiatów). Zamknął dyskusję i już zwykłym mailem (jeszcze nie miał ukrytego) podziękował za szybkie załatwienie sprawy (przelew zwrotny prawie natychmiast), chciałby wystawić komentarz ale jednak poprosi o małą kwotę jako rekompensatę że musiał się zajmować paczką.

I tak się zastanawiam czy przypadkiem może nowy sposób na dorobienie sobie na Allegro?

Macie takie doświadczenia?

Jak sobie z gościem poradzić?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.04.2019 o 11:47, Kaczor . napisał:

@Remigiusz Pawlak pisz do allegro. Zrób screen maila i załącz.

Jak dostaniesz nega to usuną. Wcześniej klient dostanie upomnienie. U nas takich nie brakuje, jak również zbieraczy monet (dokładamy monety do tanich przedmiotów). Allegro daje upomnienia albo blokuje konta takim delikwentom. 

Możesz na dwa sposoby załatwić po wystawieniu nega piszesz do Allegro o usunięcie - mi usunęli w analogicznej sytuacji pokazałem, że Klient nawet nie odpakował towaru wykazałem, że nie chciał wcale finalizować transakcji.

 

albo przed wystawieniem nega piszesz na dział bezpieczeństwo do Allegro wówczas oni do gościa napiszą ostrzeżenie, może zrezygnuje on z tej praktyki.

 

W obu przypadkach ważne abyś miał jakieś maile od gościa no i fotki paczki, że nawet jej nie otwierał.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...