Skocz do zawartości

Problem ze składkami w zaliczce miesięcznej na podatek

Polecane posty

Witam,

 

Ksiegowa zgłosiła mi pewien błąd w wyliczaniu zaliczki na podatek pit. Według niej jeśli odznaczy checkboxy w kartotece wspolnika jak na załączonym zrzucie ekranu to w deklaracji nie powinny pojawić sie skladki na upezpieczenie zdrowotne i ubezpiecznie spoleczne. Mimo wszystko sie pojawiąją jak na kolejny zrzucie ekranu. Dodam, że ksiegowa ksieguje skladki na ubez. spol. i zdrowotne bezposrednio w KPiR.

Prosze bardzo o pomoc w razwiązaniu problemu.998161905_kartotekawspolnikaodhaczoneuwzglwpitmimozadekretowana.thumb.jpg.aaad92720f81319cc50f74e18ffbca33.jpg998161905_kartotekawspolnikaodhaczoneuwzglwpitmimozadekretowana.thumb.jpg.aaad92720f81319cc50f74e18ffbca33.jpg

zaliczka miesieczna liniowa na podatek pit.jpg

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Problem ze składkami w zaliczce miesięcznej na podatek

Dzień dobry!

Czyli rozumiem, że zaksięgowała ileś miesięcy poprzez zaksięgowanie składki w KPiR z pozycji "Rozliczenia właścicielskie", a pomimo to, zaksięgowane kwoty wchodzą do deklaracji, mimo iż nie powinny?

Coś więcej o Panu jako kliencie, dla którego jest to wykonywane można wiedzieć? (bo wnioskuję, że nie pisze Pan z pozycji Biura Rachunkowego, a klienta, bądź właściciela firmy) Bo po wysokości składek, które zawędrowały do deklaracji mogę wnioskować, że księgowa przeniosła się na Nexo w trakcie roku, albo Pan do niej przyszedł w trakcie roku. Odpowiedź na tą rzecz być może ułatwiłaby mi w pomocy.

Pozdrawiam
 

Link to postu

Witam,

Po pierwsze dziekuje za odpowiedz i zainteresowanie tematem. Dobrze Pani rozumie, skladki w KPiR byly ksiegowane a kwoty wchodza do deklaracji. Według ksiegowej nie powinny.

Nie jestem klientem a serwisantem. Opiekuje sie tym biurem rachunkowym. Fakt, przenosilismy dane z GT do NEXO ale z końcem roku. Użyliśmy do tego kreatora do przeniesienia danych. Cały rok 2019 jest w Nexo.

Jesli bedą dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji.

Link to postu

Witam,

Jeśli wykonała wszystko odpowiednio, to rzeczywiście - nie powinny. Aczkolwiek z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że "Rozliczenia właścicielskie" w Nexo są bardzo... upierdliwe.

Jeżeli to nie problem, to prosiłabym o zrzut ekranu wspomnianych wcześniej "Rozliczeń właścicielskich", a potem może będę mogła pomóc.

Pozdrawiam!

Link to postu

Dzień dobry.

 

Dnia 30.04.2019 o 10:35, Radek Szachnowski napisał:

Po pierwsze dziekuje za odpowiedz i zainteresowanie tematem. Dobrze Pani rozumie, skladki w KPiR byly ksiegowane a kwoty wchodza do deklaracji. Według ksiegowej nie powinny.

Proszę zwrócić uwagę na ustawienia w definicji wspólnika, zakładka Dane ubezpieczeniowe, one decydują jak mają być uwzględnione w deklaracji składki ZUS:

image.thumb.png.1c0d8b6390c849467287f4356c8aee2f.png

 

Dnia 30.04.2019 o 15:22, Agnieszka Senftleben napisał:

Aczkolwiek z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że "Rozliczenia właścicielskie" w Nexo są bardzo... upierdliwe. 

Pani Agnieszko ,proszę o sugestię jak tą upierdliwość zmniejszyć :)

Link to postu

Dzień dobry.

 

Musi być gdzieś szum na łączach bądź problem, którego nie możemy namierzyć. Jeżeli naliczone składki zostały zadekretowane automatycznie, to przy takich ustawieniach w programie, nie powinny być uwzględniane w zaliczce (i tak się dzieje). Proszę się upewnić, że w Pańskim biurze faktycznie tak to zostało zrealizowane - może księgowa zmieniała parametry wspólnika i wystawiła zaliczkę nie zapisując parametrów? Może warto potwierdzić wystawiając ponownie taką zaliczkę?

Link to postu
Dnia 9.05.2019 o 12:08, Roman Budzisz napisał:

Dzień dobry.

 

Musi być gdzieś szum na łączach bądź problem, którego nie możemy namierzyć. Jeżeli naliczone składki zostały zadekretowane automatycznie, to przy takich ustawieniach w programie, nie powinny być uwzględniane w zaliczce (i tak się dzieje). Proszę się upewnić, że w Pańskim biurze faktycznie tak to zostało zrealizowane - może księgowa zmieniała parametry wspólnika i wystawiła zaliczkę nie zapisując parametrów? Może warto potwierdzić wystawiając ponownie taką zaliczkę?

U każdego klienta składki pojawiają się w deklaracji, więc u mnie też szumi.

Dodatkowo zgłaszam błąd. Jeśli wyliczam deklarację i zeruję FUS ręcznie, z powodów j.w., program nie przelicza na nowo składki zdrowotnej. 

Link to postu

Dzień dobry.

Panie Radku - program działa zgodnie z założeniem - jeżeli nie jest zaznaczone uwzględnianie w PIT mimo dekretacji, to składka nie jest uwzględniana w deklaracjach o ile zostanie ona automatycznie zadekretowana. Automatyczna dekretacja tworzy powiązanie między dekretowanym dokumentem a stworzonym na jego podstawie zapisie księgowym. To powiązanie jest przetwarzane przez deklarację i w zależności od ustawienia tego parametru, jest konsumowane to naliczenie ZUS.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 23.05.2019 o 14:08, Radek Szachnowski napisał:

OK czyli mam rozumiec ze jesli nie zrobimy automtycznej dekretacji do skladka bedzie widoczna w deklaracji?

Bo w moim przykladzie widac ze parametr mam odznaczony a mimo to w deklaracji pojawiaja sie wartosci.

Dokładnie - w zamierzeniu miał to być prosty automat - jeżeli zadekretowano do księgi (wrzucone bezpośrednio w koszty), to nie uwzględniaj w deklaracji. Jak nie wrzucono w koszty to uwzględnij w deklaracji.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...