Skocz do zawartości

Pilne. Od kilku dni nie pobiera żadnych transakcji

Polecane posty

Niestety to jest problem z działaniem funkcji API Allegro, która nie zwraca czasami danych - zwłaszcza dla aukcji z licytacją. Wtedy Sello tworząc transakcję musi skądś wziąć jej wartość - a jako, że Allegro nie zwróciło danych tej aukcji to dane są pobierane z zapisanej aukcji w Sello (tam jeszcze może nie być ceny końcowej).

Można próbować ograniczyć ten problem pobierając wcześniej dane o aukcjach, ale w zasadzie nie ma pewności, czy dla kolejnych pobranych transakcji te aukcję będą już pobrane.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam.  Poprzednia wersja 1.30.7 działała bez zarzutu.  Uległem presji komunikatów o wygaszaniu api przez allegro. Po wykonanej aktualizacji do 1.31  Przestały się pobierać transakcje.  Nowe dolne paski coś tam sobie robią na końcu zapalają się na zielono a transakcji brak. Wiadomości są pobierane więc widzimy że mamy do realizacji transakcje ale żadne nowe nie są dodawane.  Co robić?   POMOCY!

 

Link to postu
17 godzin temu, Marek Toporczyk napisał:

Nowe dolne paski coś tam sobie robią na końcu zapalają się na zielono a transakcji brak

Jest problem ze statusem tego paska na dole przy pobieraniu transakcji. Pomimo, że wskazuje on zakończenie pobierania transakcji to pobieranie tak naprawdę w tle nadal trwa. Proszę spróbować odświeżać listę transakcji klawiszem F5.

Pasek statusu poprawimy w najbliższym czasie.

Link to postu
Dnia 20.05.2019 o 12:30, Bartosz Rosa napisał:

Allegro wygasza stare API i raczej nie jest im na rękę cokolwiek poprawiać w starym API. W Sello problem zniknie gdy przerobimy już to pobieranie transakcji na nowe API.

Na nowym sello problem dalej występuje, transakcje mają błędne kwoty i w dalszym ciągu pierw muszę pobierać dane o aukcjach zakończonych. Dopiero potem mogę pobrać transakcje bo inaczej będą one miały błędne kwoty do czasu aż ktoś zapłaci. Problem dotyczy licytacji.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj lub przedwczoraj straciłem możliwość pobrania transakcji z allegro. Przesiadłem się z 1.25 od razu na 1.31.3.
W efekcie nie mogę pobrać z allegro właściwie niczego - parametrów, gwarancji, transakcji etc. Za każdym razem komunikat o przeterminowanym tokenie.

Nie można wykonać wiązania w czasie wykonania na pustym odwołaniu.
Zwrócone dane:
{"error":"invalid_token","error_description":"Access token expired: eyJhbGciOiJSUzI1NiIsInR5cCI6IkpX

Sprawdziłem i konto ma zaznaczoną autoryzację. Nie bardzo wiem, jak sobie z tym poradzić...
Nie mam wielu stanowisk dla Sello.

Edytowane przez Tomek Wr
Link to postu

Autoryzuj konto jeszcze raz 

Dla przypomnienia, należy:

  • Autoryzować wszystkie konta (jeśli nie są zautoryzowane)
  • Pobrać wszystkie parametry i kategorie z serwisu – proces ten wystartuje samoistnie, aczkolwiek jeśli któreś konto nie było zautoryzowane, to proces nie powiedzie się. Trzeba będzie uruchomić synchronizację parametrów ręcznie, o czym w poprzednim komunikacie
  • Pobrać z Allegro cenniki dostaw (lub utworzyć jeśli ich nie ma)
  • Pobrać pełne dane o aukcjach trwających, ewentualnie o zakończonych w razie potrzeby z menu Wyślij/Odbierz > serwisy aukcyjne > Odbierz.
  • Upewnić się, że w słowniku Wysyłka towarów – sposoby wysyłki są poprawnie powiązane dostawy Allegro, w razie potrzeby uzupełnij.
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam, nagle program nie pobiera żadnych tranzycji. Wykonane zostały wszystkie  kroki z dotąd znanych. Pojawił się też  Sello  "błąd na bazie" ,który został naprawiony przez NAPRAW. Ale dalej żadne tranzakcie się nie pobierają. Czy na programie serwisowym można wykonać jeszcze jakieś operacje. Nie ma żadnych błędów itp. Program obsługuje dwie bazy. Na drugiej nie ma problemu z pobieraniem aukcji> wnioskuję z tego że dalej problem jest na bazie. 

 

Cały czas "kręci" w lewym dolnym rogu Pobieranie transakcji - ale żadna nie wpada !

Jakie czynności można wykonać?

Edytowane przez Bartek B
Link to postu
53 minuty temu, Bartek B napisał:

Witam, nagle program nie pobiera żadnych tranzycji. Wykonane zostały wszystkie  kroki z dotąd znanych. Pojawił się też  Sello  "błąd na bazie" ,który został naprawiony przez NAPRAW. Ale dalej żadne tranzakcie się nie pobierają. Czy na programie serwisowym można wykonać jeszcze jakieś operacje. Nie ma żadnych błędów itp. Program obsługuje dwie bazy. Na drugiej nie ma problemu z pobieraniem aukcji> wnioskuję z tego że dalej problem jest na bazie. 

 

Cały czas "kręci" w lewym dolnym rogu Pobieranie transakcji - ale żadna nie wpada !

Jakie czynności można wykonać?

Czy posiadasz Sello 1.31.3?

Jakie błędy w szczegółowym raporcie błędów?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety dzisiaj od kilku godzin nie pobiera transakcji. Robiłem restart sql kilka razy, dwa razy ponowna autoryzacje i synchro parametrów. Wymuszane pobieranie pełnych danych i nadal nic. Brak jakichkolwiek błędów w raporcie . Pasek postępu dochodzi do końca, ale transakcji nie widać. Sello 1.32.1.

 

aktualizacja:

Przy ponownych pobraniu pojawiły się błędy:

Nie udało się dodać transakcji do aukcji nr 8523124*** dla klienta  (2779***)
Odmowa dostępu.

Edytowane przez Łukasz Piekarski
Link to postu
42 minuty temu, Łukasz Piekarski napisał:

Po kilku próbach autoryzacji, pobierania danych konta wygląda na to, że ruszyło. Tworzą się teraz ZK.

W takim razie wina raczej nie po stronie Sello...

"Odmowa dostępu" to najprawdopodobniej problem z API allegro.

Czy w czasie, gdy nie było pobierania, próbowałeś pobierać transakcje z wymuszeniem?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...