Skocz do zawartości

Pilne. Od kilku dni nie pobiera żadnych transakcji

Polecane posty

Podczas pobierania transakcji wyświetla się poniższy błąd:

Funkcja BOF lub EOF zwraca wartość prawdziwą lub bieżący rekord został usunięty. Żądana operacja wymaga bieżącego rekordu.
(ADODB.Field) Funkcja BOF lub EOF zwraca wartość prawdziwą lub bieżący rekord został usunięty. Żądana operacja wymaga bieżącego rekordu.
 
Konsultowaliśmy to z Bartkiem i stwierdził że:
 

Dzień dobry,

Wygląda na to, że w bazie jest tak dużo aukcji z różnych kategorii, że przy aktualizacji atrybutów specyficznych brakuje pamięci do ich pełnego pobrania.

 

Tymczasowe rozwiązanie to przestawienie wersji kategorii oraz atrybutów na najnowsze. Możne tego dokonać poleceniem SQL wykonanym np. za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe).

Po jego wykonaniu Sello nie będzie chciało pobierać aktualizować parametrów (do czasu ich kolejnej zmiany przez Allegro) i powinno udać się pobrać transakcje. Proszę zwrócić uwagę na potencjalne duble transakcji jeśli już zostały one dodane ręcznie.

 

Polecenie SQL do wykonania:

--

update st__Site set st_CategoriesVersion ='1.10.5', st_FormVersion ='1.44.79', st_UpdateNeeded = 0 where st_Id = 1000

--

 

W razie, gdyby Allegro zmieniło wersję atrybutów proszę w powyższym poleceniu zmienić 79 na 80 itd. i ponownie je wykonać. W ten sposób Sello będzie uważało, że ma najświeższą wersję i powinno pominąć pobieranie tych atrybutów

 

 

Zmieniliśmy nawet na 81 i niestety nadal jest ten sam błąd.

 

Może ktoś z forumowiczów coś podpowie bo mamy lekki dramat

Link to postu

Mam ten sam błąd, jak na to zaradzić ?

Dodam, że do dziś rana miałem sello 1.30.1

Wczoraj dopiero pierwszy raz wychwyciłem transakcję, która się nie pobrała, dziś były takie dwie i zacząłem wnikać.

Zainstalowałem 1.30.6 i mam ten błąd, wcześniej błędu nie było po prostu nie pobierało wszystkich transakcji.

Edytowane przez Paweł Wilk
Link to postu

Zgadza się. Poprawka w wersji 1.30.6 obsłuży tylko część z tych brakujących danych. W wersji wcześniejszej nie pobierały się transakcje, dla których API Allegro nie zwracało danych z jednej z funkcji. W 1.30.6 jest obejście tego problemu, ale w specyficznych sytuacjach nie zadziała ono i wtedy pojawia się właśnie ten błąd.

Proszę spróbować pobrać najpierw tylko same aukcje trwające i zakończone, bez transakcji. Jak to się zakończy wtedy spróbować pobrać transakcje.

Istotne jest, aby w Sello były zapisane wszystkie aukcje, na których była sprzedaż, zanim pobierane będą transakcje. Jeśli Allegro akurat dla danej transakcji nie zwróci danych aukcji i jednocześnie nie ma w Sello zapisanej aukcji, pojawi się ten błąd.

 

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę spróbować pobrać najpierw tylko same aukcje trwające i zakończone, bez transakcji. Jak to się zakończy wtedy spróbować pobrać transakcje.

Pobrałem, ale nic to nie dało, aukcje których dotyczy problem są widoczne w Sello łącznie z datą ich zakończenia.

Z wczorajszego wieczora mam już takie dwie a transakcji do nich nie pobiera tylko zwraca ten błąd z pierwszego posta

Link to postu

Problem dotyczy ofert Kup Teraz czy licytacji? Proszę sprawdzić, czy w aukcjach (tych ze sprzedażą, dla których brakuje transakcji) są zapisane ceny KT/Cena MAX i po zaznaczeniu tych aukcji w których nie ma cen, pobrać pełne dane spod prawego przycisku myszy. Jak dane się pobiorą ponownie sprawdzić pobieranie transakcji.

Link to postu

Licytacji, wszedłem w zakończone aukcje, faktycznie w niektórych Cena MAX nie zgadzała się z tą na allegro. Pobrałem pełne dane, ceny się zgadzają.

Włączyłem pobieranie pierw przez opcję pobierz transakcje i formularze po zaznaczeniu aukcji bez nich a potem normalnie przez odbieranie/wysyłanie.

Zawsze mam ten błąd.

Aukcji do których brakuje transakcji jest ponad 20. Aukcje kończyły mi się wczoraj od 20:25 do 22:05 i zauważyłem że od 21.30 żadna aukcja nie ma transakcji, do 21 mają wszystkie a po 21 większość ma. Aukcji skończyło się w sumie 60 i wszystko się sprzedało.

W czasie pisania tego posta znów włączyłem pobieranie transakcji i formularzy. Załapało dwa z godziny 21:35. Czyżby to allegro tak długo zwracało dane ?

Na samej stronie allegro widać te aukcje jako sprzedane.

 

Link to postu

Cały problem bierze się stąd, że przy ostatnich zmianach w Allegro jedna z funkcji przestała (sporadycznie) zwracać dane niektórych sprzedanych aukcji - Sello  bazuje na tych danych. Poprawka w 1.30.6 obchodzi ten problem, ale niekoniecznie dla licytacji. Właśnie testujemy nowe rozwiązanie tego problemu, dam znać jak potwierdzimy jego przydatność.

Link to postu

Dzień dobry .

Utknęłam w punkcie trzecim. ?

Dnia 30.04.2019 o 10:59, Bartosz Rosa napisał:

Zastąpić plik ASI w folderze Sello plikiem pobranym z tego posta 

tzn że mam całkiem  usunąć z komputera ,,delete"  asi.dll ?  OK

Pobrałam ten nowy asi.dll ale nie wiem którym programem mam go otworzyc ? -

dla jasności tu nie wiem co wybrać :

 

w.jpg

Edytowane przez Olga H
Link to postu

Niestety wczoraj Sello nie pobrało mi wszystkich transakcji.  Trochę pokombinowałam tzn. wgrałam aktualizację 1.30.6,  wymusiłam pobranie kategorii i parametrów ze wszystkich serwisów. Kilka razy zrobiłam ''wyslij - odbierz" zastąpiłam plik asi.dll i nic.   Dziś rano odpaliłam komputer i znowu Sello nie pobrało mi jednej transakcji - tylko jedną dzis miałam, szkoda. że nie więcej bo mogłabym dokładniej określić czy pobiera wszystkie czy część.

Co dalej ? Czy można coś jeszcze zrobić ?  Rozumiem, że samo się nareperuje ?

Link to postu

Zależy z czego wynika problem. Czasami są to po prostu opóźnienia w Allegro i na to nic nie poradzimy. Można spróbować pobrać transakcję z menu pod prawym klawiszem na wybranej aukcji.

Proszę również sprawdzić, czy w raporcie pojawiają się jakieś błędy odnośnie pobierania tej transakcji.

Link to postu

No ładnie.... to teraz już napsułam nieźle.

Pomyślałam, że może w złej kojleności wczoraj zrobiłam uaktualnienie i wgranie asi.dll więc przed chwilą postanowiłam jeszcze raz to zrobić a więc pobrałam to asi.gll tu z forum  i w moim komputerze usunęłem z folderu ..Insert" - ,,Sello"  wczoraj wgrany i zastąpiłam go dzisiejszym. Po czym zamknełam komputer i po uruchomieniu w ogóle Sello nie chce mi wystartować. Pojawia się komunikat jak w załączniku.

Pomocy !! Co mam teraz zrobić ?

s1.jpg

Link to postu

Ufff.. o mało zawału nie dostałam ? Przywróciłam ten plik i jest OK - Sello się odpaliło. Dzięki Panie Bartoszu

Jednak ponownie ta transakcja nie ściągnęła się z Allegro.

35 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

 Można spróbować pobrać transakcję z menu pod prawym klawiszem na wybranej aukcji.

 ???????  Skąd mam pobrać pobrać tą transakcję ? Przecież jej nie mam w Sello.  Nie rozumiem.

A jeśli chodzi o raport to pojawia sie jedynie taki komunikat :

Wysyłanie informacji o przesyłce nie powiodło się.
Zdalny serwer zwrócił błąd:
Podany identyfikator transakcji jest nieprawidłowy.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mam teraz inny problem, transakcje się pobierają ale z błędnymi kwotami.

Jak już ktoś wypełni formularz to ta kwota się zmienia na poprawną, ale np. jak pobiorę dane o aukcjach (licytacje) to w aukcji cenę końcową mam dobrą a w nieopłaconej jeszcze transakcji kwota jest błędna. Mam pierw zawsze pobierać dane o aukcjach ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...