Skocz do zawartości

Optymalizacja działania bazy danych

Polecane posty

Czy spotkaliście się z problemem wolno działającej bazy danych? U nas, kiedy baza jest "zapchana" to moduły w Sello/Subiekcie wczytują się wyraźnie wolno. Obudowa indeksów rozwiązuje problem ale tylko na parę dni.

Przyglądam się tematowi i szukam rozwiązania. Trafiłem na bardzo ciekawy artykuł opisujący implementację przygotowaną przez Pana o imieniu Ola Hallengren zestawu zadań do optymalizacji bazy danych. Artykuł jest dostępny pod adresem:

https://www.red-gate.com/simple-talk/sql/database-administration/automate-and-improve-your-database-maintenance-using-ola-hallengrens-free-script/

Czy ktoś z was Forumowiczów korzysta z tego zestawu? Jeżeli nie, to jak inaczej sobie radzicie z optymalną pracą bazy danych?

Edytowane przez • maniootek •
Link to postu

Też zacząłem przyglądać się optymalizacji (Subiekt, Sello, bazy blisko 10GB, ok. 7 użytkowników). Systematyczne odbudowywanie i reorganizacja indeksów, kompaktowanie, ustawienia indywidualne dopasowywane do bazy. Teraz jestem przy fillfactor. Na podstawie czego określiłeś go na poziomie 80 /w innym wątku/? Czy to są próby, by działało optymalnie czy raczej gdzieś zasięgnąłeś wiedzy na ten temat? Niestety nie znalazłem nic ciekawego w odniesieniu do Subiekta.

Następnym krokiem będzie log bazy, który chcę podzielić na 2 części, by wykorzystać potencjał procesora.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...