Skocz do zawartości

Automatyczne wysyłanie numeru przesyłki przez Sello do Allegro

Polecane posty

Witam. Może coś mnie ominęło.. Ale mam następujący problem.

Sello po utworzeniu przesyłki nie wysyła jej numeru do Allegro.

Trzeba wymusić poprzez opcję "Wyślij ponownie numery nadawcze do serwisu aukcyjnego". Wtedy też paczki pojawią się do synchronizacji a ta zostanie wykonana.

Czy można jakoś to obejść? Żeby Sello automatycznie wysyłało numery przesyłek do Allegro?

Link to postu
22 minuty temu, Paweł Błaszkowski napisał:

Witam. Może coś mnie ominęło.. Ale mam następujący problem.

Sello po utworzeniu przesyłki nie wysyła jej numeru do Allegro.

Trzeba wymusić poprzez opcję "Wyślij ponownie numery nadawcze do serwisu aukcyjnego". Wtedy też paczki pojawią się do synchronizacji a ta zostanie wykonana.

Czy można jakoś to obejść? Żeby Sello automatycznie wysyłało numery przesyłek do Allegro?

W jaki sposób są wpisywane numery przesyłek do Sello?

Link to postu
38 minut temu, Paweł Błaszkowski napisał:

Dla wszystkich przesyłek. 1.30.6.

Jak to u Ciebie wygląda? PP oznacza Ci automatycznie przesyłkę jako wysłaną? 

Nie, to robię ręcznie. Ale nr paczek zaznacza do synchronizacji z allegro bez problemu a Sello je samo wysyła.

 

39 minut temu, Paweł Błaszkowski napisał:

Dla wszystkich przesyłek.

Ale dla jakich? Ja korzystam z Poczta-allegro i DHL, może dla jakichś innych tego nie robi...

Link to postu

@Kaczor . w wersji Standard i wyższej. My aktualnie mamy licencję najniższą w której nie ma tej funkcjonalności.

Staramy się zmusić Sello aby to wykonywało z automatu. Bo skoro jest ta funkcja - to powinna działać odpowiednio :)A wracając.

Porobiłem testy. Wysyłanie automatyczne numerów nie działa dla DPD i Poczty Polskiej. Bez problemu działa dla Inpost.

Link to postu

Aż sprawdziłem wersję PP2 i pobrałem nową, teraz mam 19.5.2.0 i właśnie wysłałem paczkę poczta/allegro. W Sello pojawił się jej nr i został zaznaczony do synchro, na pomarańczowo.

Mam najniższą licecnję PP START  Na pewno piszemy o tym samym programie? https://www.lcsoft.pl/oferta/prostapaczka2-program-do-wydruku-listow/cennik/

A pisałeś do autorów? B. szybko pomagają.

Link to postu

Z ich strony teoretycznie wszystko ok. Zalecają przejście na licencję Standard.


Numery są automatycznie dodawane przy przesyłkach Inpost.

W pozostałych  (Poczta Polska i DPD) niestety nie. I trzeba wysyłać numery ręcznie.

I druga sprawa - wiadomości automatyczne z powiadomieniem o wysłaniu paczki nie wysyłają się w tej konfiguracji (gdy PP2 wstrzykuje numer do Sello i oznacza przesyłkę jako wysłaną.) 

Czy jest na to jakas metoda?

Link to postu

Mam odpowiedź od autorów. Sprawdziliśmy - po stronie PP jest wszystko ok.
A zatem mamy jakiś problem z Sello. Nadmienię że gdy program ProstaPaczka wpisze numer do przesyłki - nie pokazuje się ikona wskazująca na oczekiwanie synchronizacji z Allegro.

@Bartosz Rosa Masz jakąś wskazówkę co zrobić aby zmusić Sello do wysyłania numerów do Allegro?

Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Błaszkowski napisał:

nie pokazuje się ikona wskazująca na oczekiwanie synchronizacji z Allegro.

A powinna. Wszelkie zewnętrzne rozwiązania, które dodają numer do bazy Sello powinny zadbać o to aby ustawić również pole informujące o konieczności wysłania tego numeru.

Link to postu

OK już wszystko jasne. Nie było zaznaczone "Zapisuj numer nadawczy ze zmianą statusu do synchronizacji w opcjach Sello.

Także teraz jest ok.

Ale jeszcze pytanie odnośnie wiadomości automatycznych Sello:

- wiadomości automatyczne z powiadomieniem o wysłaniu paczki nie tworzą się oraz nie wysyłają w tej konfiguracji (gdy PP2 wstrzykuje numer do Sello i oznacza przesyłkę jako wysłaną.) 

 

Czy tu można coś z tym zrobić aby zautomatyzować?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
Dnia 17.05.2019 o 10:26, Paweł Błaszkowski napisał:

OK już wszystko jasne. Nie było zaznaczone "Zapisuj numer nadawczy ze zmianą statusu do synchronizacji w opcjach Sello.

Także teraz jest ok.

Ale jeszcze pytanie odnośnie wiadomości automatycznych Sello:

- wiadomości automatyczne z powiadomieniem o wysłaniu paczki nie tworzą się oraz nie wysyłają w tej konfiguracji (gdy PP2 wstrzykuje numer do Sello i oznacza przesyłkę jako wysłaną.) 

 

Czy tu można coś z tym zrobić aby zautomatyzować?

A to zaznaczenie "zapisuj numer nadawczy..." to w sello gdzie znajdę? u mnie podobny problem z zewnętrznym programem do paczek w RUCHu.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...