Skocz do zawartości

Parametry wystawianej aukcji

Polecane posty

Witam.

Jak poustawiać wystawianie towaru ,mianowicie interesuje mnie rubryka: "Synchronizacja ilości" oraz "zakończenie aukcji"  gdy dostępne, gdy stan..

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć czym dokładnie te ustawienia się różnią? i które lepiej wybrać?

 

Oraz ogólnie co jeszcze dobrze ustawić przy wystawianiu aukcji?

Edytowane przez Andrzej Hofman
Link to postu

Dostępne = stan - rezerwacje. Jeśli Sello współpracuje z Subiektem to dostępne będą uwzględniały zarezerwowany towar przy wyliczeniach (ZK z rezerwacją niezrealizowane). Jeśli Sello działa samo, to pod uwagę bierze wtedy liczbę transakcji z danym towarem w trakcie realizacji.

Generalnie najlepsza opcja to dostępne, bo uwzględnia towary już zakupione ale jeszcze nie wysłane. Zakończenie aukcji działa podobnie i powoduje wygenerowanie zlecenia zamknięcia aukcji gdy wyliczona wartość towaru jest mniejsza bądź równa wskazanej liczbie sztuk.

 

Link to postu

Na początku Sello tworzyło Dokument wstępny automatycznie, który był w Subiektcie GT.

Teraz jak realizuję transakcje taki dokument nie jest już tworzony, od razu przechodzę do Dokumentu końcowego.

- Pytanie czy tak ma być? - Czy lepiej jak byłby ten dokument jednak tworzony? - gdzie to ustawić?

-- Zastanawia mnie jeżeli Sello sprawdza dostępne towary w Subiekcie, to bez dokumentu wstępnego, czy wie jaka jest faktyczna ilość towaru?

- Czy wie ile jest przykładowo zablokowane do realizowanych zamówień.

- Czy jeżeli w aukcji ubędzie np. 5-sztuk i nie są realizowane przez 3-dni , to Sello sprawdza stan w Subiekcie ale jeżeli tam nie powstał dokument wstępny, to w aukcji ustawia dostępną ilość z Subiekta, który nic nie wie o zakupie 5-sztuk. Nie wiem czy jest to dobry tok myślenia ale może ktoś mnie naprowadzi jak najlepiej , to poustawiać.

Link to postu
27 minut temu, Andrzej Hofman napisał:

- Pytanie czy tak ma być? - Czy lepiej jak byłby ten dokument jednak tworzony? - gdzie to ustawić?

Co do zasady ZK powinno zostać utworzone. Nie rób dok. końcowego gdy Sello nie utworzyło ZK. Można to zweryfikować np. po odpowiednio ustawionych kolumnach w TRANSAKCJACH. Transakcja niezrealizowana (aby wszystko dobrze działało) ma mieć ustawiony nr ZK, a jesli jest dok. końcowy (jak poniżej), to także jego numer.

image.png.c1fa6673001772c708ade86eec9be3fe.png

 

 

29 minut temu, Andrzej Hofman napisał:

- Czy wie ile jest przykładowo zablokowane do realizowanych zamówień

Bez utworzonego ZK nie wie.

Muszą być spełnione 2 warunki - utowrzone ZK i przeprowadzona synchronizacja z Subiektem (zazwyczaj dzieje się to w tym samym momencie).

 

 

Link to postu

Na dziś Sello nie tworzy w Subiekcie ZK. Powinne chyba być W dziale Zamówienia klientów Subiekta, a tam nie powstają nowe od dawna.

Jak zaczynałem z Sello ok. 14-dni temu to w Subiekcie automatycznie pojawiały się wszystkie zamówienia klientów i ręcznie wchodziłem do tych zamówień i wybierałem dalej dokument końcowy ale to wszystko działo się w Subiekcie i jeszcze na piechotę. :)

Teraz realizując transakcję w Sello wybieram dokument końcowy i wszystko raczej odbywa się bez ZK.

Tak więc myślę , że nie ma ZK i nie wiem gdzie w Sello by miał być,  jakby był to też chyba byłby w Subiekcie, a tu nie ma na pewno.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...