Skocz do zawartości

Nie pobiera transakcji

Polecane posty

Niestety ostatnio API Allegro jest mocno niestabilne i tego typu problemy występują. W takich sytuacjach warto odczekać, pobrać transakcje zaznaczając pobranie wszystkich dostępnych transakcji. Można również pobierać transakcje wybiórczo dla wskazanych aukcji z menu pod prawym klawiszem myszy.

Dobrze jest również sprawdzić, czy pracuje się na najnowszej wersji programu, ponieważ wypuszczamy różne poprawki w związku z licznymi zmianami i problemami w działaniu API Allegro.

Link to postu

Witam.

Nadal coś jest nie tak. Selllo pobrało transakcje ale formularz od kupującego nie ściągnął się.

Jak zasugerował Pan Panie Bartoszu  pobrałam wybraną aukcję ( opłaconą co widać a Allegro )  prawym klawiszem myszy i dopiero wtedy wyskoczył bład w raporcie. Brzmi on tak :

Ostatnia operacja nie powiodła się.
Nie można odnaleźć elementu w kolekcji z odpowiednią nazwą lub liczbą porządkową.
(ADODB.Fields) Nie można odnaleźć elementu w kolekcji z odpowiednią nazwą lub liczbą porządkową.

Link to postu

W tym momencie to już wersja 1.30.7 , którą przed chwilą wgrałam. :)

Potem ponownie uruchomiłam komp  i Sello. Dane z formularza nie wgrały się.

A więc zrobiłam ,,Narzedzia" - ,,Synchronizuj parametry serwisu" - ,,Wymuś.... " - nie pomogło

W transakcjach znowu prawym myszy ,,Pobierz formularze pozakupowe " - i nic nie wystąpił żaden błąd

( Dodam tylko, że w piątek był u mnie chłopak posiadający certyfikat Insertu i sam zastąpił ten plik z poprzedniego tygodnia, sprawdził po swojemu co mógł ... )

W załączniku sytuacja sprzed chwili: w Sello  w ,,transakcjach" jest ta aukcja ale jako niieopłacona a w Allegro jest opłacona. Wcześniej w rubrykach F i O pojawiał się prostokąt i zielone S.

 

Image4.jpg

Link to postu

OK  Z licencją już załatwione - po prostu nie dotarł do mnie mail z kodem.

Co do problemu nadal coś jest nie tak.

Dziś 9 transakcji. 5 danych z formularzy się dobrze pobrało a 4 nie  ( są nadal w transakcjach do opłacenia )- zaznaczyłam czerwonymi kreskami które się wgrały. W załączniku również zrzut z ekranu z Allegro -  nie ma znaczenia kolejność, losowo  nie weszły.  Wymuszanie i pobieranie nie pomogło.

11.jpg

Link to postu

Z tego co widzę na pierwszym zrzucie, to 4 transakcje są za pobraniem (ikonka dolara po lewej ze strzałką z dołu) - jak zatem miały by zostać opłacone?

image.png.f877337b82ec9823954421bdae273e14.png

O pobraniu formularza świadczy ikonka karteczki (czerwona powyżej). Formularz nie jest tożsamy z płatnością. Dla transakcji płatnych za pobraniem transakcja znajduje się w zakładce  DO PACZEK - no bo od tego jest ta zakładka. Pokazuje transakcje płatne z góry, opłacone, oraz płatne za pobraniem. Obie sytuacje kwalifikują transakcję do utworzenia i wysłania paczki.

Link to postu

Witam ponownie.

Panie Bartoszu te ,,czerwone karteczki" to zaległe transakcje wiszące mi od stycznia - nie o tych pisałam, wskazałam te pięć  powyżej z ,,zielonymi karteczkami".

Błąd wskazałam w drugim zrzucie.

Te wszystkie wczorajsze transakcje ręcznie przeniosłam do wysłanych.

A dziś.... a dziś się pobrały mi wszystkie prawidłowo. :)  No normalnie jakieś czary mary. Nie chcę się cieszyć na zapas ale mam nadzieję że juz wszystko będzie ok.

Pozdrawiam.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...