Skocz do zawartości

Nowa baza dla Sello

Polecane posty

I do ustawienia całą konfigurację - słowniki, cenniki, wydruki, dostawcy, powiadomienia, szablony i reguły wiadomości, etc., minimum pół dnia roboty jak znasz to na pamięć, jak nieco mniej to tydzień będziesz walczył z czymś niedziałającym bo nieustawione.

Tak nieśmiało podpytam:

Dnia 16.05.2019 o 09:13, Bartosz Rosa napisał:

Rozważamy też dodać funkcję przenoszenie danych z jednej bazy do drugiej, tak aby można było co rok np. zacząć od nowa, przenosząc ze starej bazy do nowej wybrane dane.

 

Link to postu

Zawsze można sprawdzić u utworzyć nową bazę :). W razie czego można wrócić i dalej pracować na starej (może być jedynie konieczność ponownej autoryzacji używanych kont, bo tokeny stracą swoją ważność po użyciu ich na nowej bazie).

Można pobrać aukcje tylko trwające, ale też zakończone, z okresu zanim trafią do archiwum Allegro.

Wszystkie ustawienia, słowniki, towary trzeba będzie wprowadzić ponownie, tak jak wspomniał Tomek wyżej.

28 minut temu, Tomek - massur napisał:

Tak nieśmiało podpytam:

Dnia 16.05.2019 o 09:13, Bartosz Rosa napisał:

Rozważamy też dodać funkcję przenoszenie danych z jednej bazy do drugiej, tak aby można było co rok np. zacząć od nowa, przenosząc ze starej bazy do nowej wybrane dane.

 

Z rozważań i badań wyniknęła konieczność dodania takiej funkcji i myślę, że niedługo się za nią zabierzemy.

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Zawsze można sprawdzić u utworzyć nową bazę :). W razie czego można wrócić i dalej pracować na starej (może być jedynie konieczność ponownej autoryzacji używanych kont, bo tokeny stracą swoją ważność po użyciu ich na nowej bazie).

O widzisz, czyli jest i łyżka dziegciu w tej beczce miodu (czytaj: fun z zakładania nowej bazy i radość ustawiania wszystkiego od nowa) ?

  • Haha 2
Link to postu
5 godzin temu, Tomek - massur napisał:

I do ustawienia całą konfigurację - słowniki, cenniki, wydruki, dostawcy, powiadomienia, szablony i reguły wiadomości, etc., minimum pół dnia roboty jak znasz to na pamięć, jak nieco mniej to tydzień będziesz walczył z czymś niedziałającym bo nieustawione.

 

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które w ostatnim miesiącu mocno testowałem a od dziś z niego korzystam, czyli z nowej/starej bazy.

 

Można zrobić kopię istniejącej bazy i wyczyścić w niej zbędne dane. U siebie usuwałem transakcje. Z pomocą Bartka udało mi się stworzyć poniższy scenariusz kasowania danych z bazy:

  1. Czyszczenie odwołań do transakcji Sello w bazie Subiekta: update dok__Dokument set dok_SelloId = NULL, dok_SelloSymbol = NULL, dok_SelloData = NULL
  2. Czyszczenie w bazie Sello:
    • delete from adr__Address
    • delete from pc_Item
    • delete from tr_Item
    • delete from tr_Group
    • delete from pb_PostBuyFormTransaction
    • delete from em_Source
    • delete from em__Email
    • delete from tr_Property
    • delete from pc_History
    • delete from pc__Package
    • delete from tr__Transaction
    • delete from jb_Message
  3. Robiłem tez zmianę bazy Subiekta (również była czyszczona). Żeby nie utracić powiązań z towarami w Sello, również zrobiłem kopię bazy SGT i po jej wyczyszczeniu podpiąłem do Sello. Ważne w tej czynności jest to, żeby nie zamykać okna z ustawieniem bazy. Klikasz "Odłącz od systemu" (pojawia się komunikat, że zmiana zostanie zapamiętana po wciśnięciu OK - Nie rób tego!). Klikasz "Zmień" tuż obok wyżej znajdującego się napisu "PARAMETRY BAZY DANYCH SYSTEMU SPRZEDAŻY". Uaktywnią się pola do zmiany bazy Subiekta. Wybrałem odpowiednią bazę i wcisnąłem "Podłącz do systemu" Dopiero teraz wciskasz OK. Baza Sello nie traci powiązania towarów z kartotekami w Subiekcie. Gdybyś po odłączeniu Subiekta wyszedł z okna ustawień i wrócił żeby podpiąć nową bazę, niestety powiązania zostaną utracone

Po wszystkim zrobiłem archiwizację tej bazy. Kolejno czyszczenie bazy narzędziem dostępnym z poziomu Programu serwisowego Sello. Narzędzie jeszcze znalazło trochę zbędnych danych. W efekcie końcowym zmniejszyłem bazę z 33 GB do 8,5GB.

 

Od 1 listopada działamy na tej właśnie kopii bazy. Na tą chwilę problemów nie zauważyłem.

Zmiana bazy w taki sposób pozwala zachować wszystkie wystawione oferty, przypisane do nich towary, ustawienia programu, cenniki dostaw i wszystko inne co zabiera sporo czasu przy nowej, świeżej bazie danych.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...