Skocz do zawartości

Błędne hasło użytkownika 'sa' przy przenoszeniu bazy danych

Polecane posty

Witam,

mam ogromny problem przy przerzucaniu się na nową jednostkę serwerową. Chciałem pójść na łatwiznę i nie bawić się w backupy bazy danych z poziomu SQL więc zrobiłem po prostu archiwizacje baz Sello / Subiekt.

Nowy SQL chodzi prawidłowo, wszystkie bazy przeniosły się bez żadnych problemów i działają normalnie. Wszystkie z wyjątkiem bazy Sello. Ta konkretna wywala mi cały czas komunikat o złym haśle podczas dearchiwizacji.

Robię to w taki sposób, że odpalam sello. Loguje się na serwer i pokazuje mi, że nie ma żadnych baz Sello. Wybieram dearchiwizację i ładuje się baza. Przy samym końcu wyskakuje error o błędnym haśle użytkownika sa na serwerze.

Oczywiście hasło podaje poprawne. W innych programach też musiałem podać hasło do sa i tam nie wywalało błędu o złym haśle. Dodatkowo zmieniłem sobie hasło tego użytkownika na inne i nowe hasło również wywala błąd o złym haśle.

Próbowałem logować się już na wszystkie sposoby. Po IP, nazwie komputera, po localu, z autentykacją win i bez. Zawsze to samo..

Jakieś pomysły?

Link to postu

Czy w momencie gdy pojawia się błąd, baza została już zdearchiwizowana? Jeśli tak, można podejrzeć folder roboczy, czy jest tam plik bazy z rozszerzeniem BAK i skopiować go na bok. Potem spróbować ten plik BAK podłączyć do serwera za pomocą SQL Management Studio.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Działa!

Wystarczyło nie kliknąć 'OK' po wyskoczeniu erroru i wtedy mogłem sobie przekopiować plik BAK i kliknąć go dopiero po skopiowaniu. Wtedy plik nie zniknął :)

Baza zaciągnęła się z tego pliku na serwerze bez problemu. Dzięki za pomoc. Nigdy bym nie wpadł na tak proste rozwiązanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...