Skocz do zawartości

Wyłączanie aukcji trwających

Polecane posty

Witam,
Mam wystawione na 3 kontach allegro aukcje dla 1600 produktów jednego dostawcy. Dostaję informację od dostawcy, że 150 z nich zostaje czasowo wstrzymane ze sprzedaży i pojawi się za 45 dni.
Muszę więc zamknąć 150 aukcji. Potrzebuję więc w zakładce aukcji trwających odfiltrować aukcje wystawione na te towary.
Mam mechanizm, który oznaczy mi te produkty w Subiekcie zbiorczo - mogę wykorzystać cechę roboczą, mogę odznaczyć znacznik "do serwisu aukcyjnego", mogę dodać zbiorczo tekst w uwagach do tych towarów - możliwości mam wiele.
Załóżmy że wykorzystuję cechę roboczą "zamknąć_aukcje". Dodaję ją zbiorczo w Subiekcie.
Synchronizuję w Sello towary z Subiektem. Cecha "zamknąć aukcje" pojawia się w towarach w Sello.
Z poziomu listingu towarów mogę odfiltrować towary po cesze roboczej, widzę dla danego towaru listę aukcji trwających. Niemniej nie jestem w stanie stąd zamknąć aukcji trwających.

I tutaj pojawia się problem, bo na listingu aukcji trwających nie jestem w stanie wyświetlić towarów, które posiadają cechę roboczą. Jedynym parametrem towaru, po którym mogę odfiltrować aukcje trwające jest grupa, do której przypisany jest towar. Zmiana grupy towaru nie wchodzi w grę.
Aktualnie to co mi pozostaje to ręczne wyszukiwanie towar po towarze i zamykanie aukcji.

Drodzy Włodarze Sello - jest szansa dodania filtra w aukcjach trwających "cecha towaru"?

Możliwość odfiltrowania aukcji pozwoliłaby zaznaczenie wszystkich i zbiorcze zaplanowanie zamknięcia aukcji.
Czy ktoś ma pomysł jak poradzić sobie z tym tematem? Może ktoś wpadł na jakiś sposób? Ja nie mam pomysłu...

Pozdrawiam
Michał
 

Link to postu

Tak na szybko to można w Subiekcie wszystkie te towary wpisać na ZK z rezerwacją towaru. Jeśli będą zerowe stany (a właściwie zerowa dostępność w Subiekcie) to Sello aukcje z wybranymi towarami oznaczy do zamknięcia ( oczywiście przy odpowiednim skonfigurowaniu synchronizacji w TRWAJĄCYCH).

Potem wystarczy to zamówienie usunąć (gdy towar będzie do sprzedaży).

Link to postu

Dzięki za odpowiedź.
Sposób dobry, niemniej w opisywanym przypadku towary te mają w Subiekcie stan 0 (kontrahent jest 5 przecznic ode mnie i nie trzymam tego towaru na swoim magazynie, tylko odbieramy od niego codziennie to, co danego dnia się sprzedało).
Więc rezerwacja by zagrała w opcji że mam to na magazynie w Subiekcie.
Jakieś inne rozwiązanie?

Link to postu

Cechy możemy dodać, ale raczej trzeba będzie poczekać jeszcze na tę funkcję. W zasadzie aby zrealizować cel na teraz, potrzebne jest coś co przechodzi z Subiekta do towarów Sello i jest dostępne na aukcji.

Pomijając grupę towaru pozostaje chyba tylko symbol i nazwa towaru. Można by spróbować użyć tych pól dodając np jakiś prefiks do nazwy - po którym potem można by przefiltrować bądź posortować aukcje.

Link to postu

Panie Bartoszu,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Faktycznie to jedyna możliwość - problem pojawia się, gdy wykorzystujemy wszystkie 20 znaków symbolu i wszystkie 50 znaków nazwy, albo gdy chociaż w części asortymentu wykorzystujemy maksymalne ilości znaków ?
Ile PLN kosztowałoby wdrożenie wyświetlenia filtra cecha towaru na liście aukcji trwających?

Pozdrawiam
Michał
 

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

jakiś prefiks do nazwy

Raczej nie powinno tak być w ew. gotowym rozwiązaniu w Sello, bo np. dla synchronizacji towarów ze sklepami internetowymi symbol towaru jest święty i nietykalny. A jeśli ktoś synchronizuje po nazwie to nazwa jest nietykalna.

Link to postu
Dnia 24.05.2019 o 11:05, Michał Kurowski napisał:

Ile PLN kosztowałoby wdrożenie wyświetlenia filtra cecha towaru na liście aukcji trwających?

Z pewnością pojedynczej osobie/firmie to się nie opłaca :). Nie praktykujemy dodawania funkcji w programie na zlecenie.

W zasadzie, to zamiast filtra cech można by dodać w towarach funkcję zakończenia aukcji z wybranym towarem - podobnie jak jest tam teraz dodana funkcja przeliczania stanów.

Link to postu

Panie Bartoszu.
W kwestii kończenia aukcji z wybranym towarem z poziomu zakładki "towary" (analogicznie do funkcji przeliczania stanów) - tak, pod warunkiem, że Sello wyłączałoby wszystkie aukcje tego towaru na wszystkich kontach.
Niemniej filtrowanie aukcji trwających po cechach towarów byłoby również bardzo przydatne.

Kiedy można spodziewać się dodania tych funkcjonalności?

Pozdrawiam
 

Link to postu

Przećwiczyłem jeszcze raz praktycznie ten temat w Sello. Bardzo usprawniłoby pracę umieszczenie filtra cech towaru w zakładce aukcje -> trwające, zakończone i wszystkie. Pozwoliłoby to jeszcze sprawniej zarządzać aktualizacją oferty (zamykanie aukcji oraz ich ewentualne ponowne wystawianie).
Panie Bartoszu - czy wpisać ten temat w wątek "Nowości i Sugestie"?

Z niecierpliwością czekam na dodanie tej funkcjonalności i liczę, że uda się Państwu to wprowadzić dość szybko ?

Dziękuję i pozdrawiam
Michał
 

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Funkcja faktycznie pojawiła się w najnowszej wersji - bardzo za to dziękuję :)

Wiem, że feedback jest kluczowy w sytuacji wprowadzania każdego novum, stąd też chciałbym zgłosić pewne nieprawidłowości w funkcjonalności:

- filtry w aukcjach trwających raz działają, a raz nie; często na dane ustawienie filtrów nie ma żadnych wyników w listingu, a po kilku sekundach (najczęściej dopiero po odświeżeniu) okazuje się, że wskoczyło jakieś przypadkowe ustawienie nie dające szans na uzyskanie tego czego szukam

- cecha nadana w Subiekcie synchronizuje się pięknie z towarem w Sello, jednak raz listing w aukcjach trwających wyświetla wszystkie aukcje danego towaru z tą cechą, a raz tylko część aukcji (weryfikuję to po ilości oznaczonych towarów w Subiekcie)

Zgłaszam więc niedogodności i liczę na w miarę możliwości szybkie usprawnienia. Za samo wprowadzenie funkcjonalności raz jeszcze dziękuję - mega ułatwienie w codziennej pracy.

Pozdrawiam
Michał

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Michał Kurowski napisał:

filtry w aukcjach trwających raz działają, a raz nie; często na dane ustawienie filtrów nie ma żadnych wyników w listingu, a po kilku sekundach (najczęściej dopiero po odświeżeniu) okazuje się, że wskoczyło jakieś przypadkowe ustawienie nie dające szans na uzyskanie tego czego szukam

Również napotkaliśmy ten problem, ale jeszcze nie znamy jego przyczyny.

2 godziny temu, Michał Kurowski napisał:

jednak raz listing w aukcjach trwających wyświetla wszystkie aukcje danego towaru z tą cechą, a raz tylko część aukcji (weryfikuję to po ilości oznaczonych towarów w Subiekcie

możliwe, że ma to jakiś związek z poprzednim problemem, ewentualnie czy kontekst konta w prawym górnym rogu jest ten sam zawsze?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...