Skocz do zawartości

Link do strony www produktu w ofercie

Polecane posty

Witam,

Chciałbym aby pod pozycją oferty na wydruku lub/i w pliku pdf znajdował się link do strony www produktu. Niestety nie potrafię zawrzeć linku we wzorcu wydruku. Próbowałem przez pole własne asortymentu, jednak jest ograniczenie do 54 znaków, a pola własnego zaawansowanego nie da się umieścić we wzorcu, proszę o pomoc, jest to dla nas dość istotne.

Pozdrawiam

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Link do strony www produktu w ofercie

można to zrobić.

w poprawie wzorca wydruku w zakładce SubReport_Warianty w Dane_Warianty (3 od góry), musi Pan dodać sobie pole pod PanelGridData w którym doda Pan stronę www: Dokument.Warianty.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.StronaWWW, wtedy pod każdą pozycją pokaże  się strona www. Dodatkowo gdyby Pan chciał, może Pan zrobić conditiona, który np będzie ukrywał to pole, gdy adres strony www nie jest zapisany. 
Link to postu
  • 2 lata później...

A czy jest jakiś artykuł który dokładniej obrazuje wstawienie Dokument.Warianty.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.StronaWWW do wzorca wydruku np. w dokumencie ZK w Subiekcie NEXO. W poprawie wzorca nie widzę tej zakładki?

W dniu 30.05.2019 o 13:25, Igor Bernakiewicz napisał:

w poprawie wzorca wydruku w zakładce SubReport_Warianty w Dane_Warianty (3 od góry)

Nie ma jakiegoś prostego sposobu podlinkowania na przykład samych nazw pozycji w danym dokumencie PDF kiedy ma się wypełnione pole w kartotece:  Asortyment--->zakładka Opis--->Strona WWW.

Link to postu

Witam,
czy dobrze zrozumiałem, że chciałby Pan uzyskać taki efekt?
image.thumb.png.e6d553ca38d4bf71ec0cb91e05d17f61.png

 

Jeżeli o to chodzi, to we wzorcu wydruku w zakładce "Rapport - Strona dodatkowa" należy dodać w sekcji Towary__Nagłówek__ nowe pole jako header oraz w sekcji Towary__ jako dane. Przykład:

image.png.b61ec7c01d6e7d78aba3754ad06fd54b.png

image.png.db3d304d45fea0ce1fd71cb70826c73e.png

 

Uwaga! Ważne jest, aby nazwy tych nowych pól były w odpowiedniej konwencji. Należy się wzorować na pozostałych polach.

Dla nagłówka jest to:

image.png.fc35d5ae5a45498b6d597f94755b5e27.png

Dla pola z danymi:

image.png.f987ea5531abc3ba5ae74c6970ec239d.png

Po takim uzupełnieniu wzorca możemy przejść do konfiguracji wzorca i dodać odpowiednią kolumnę:

image.png.133ca93479700e414dd09385b6c92ba6.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 rok później...

O ile przedstawiony sposób działa, to jednak przeważnie linki produktowe są długie i mam pytanie czy można to pole potraktować jako faktycznego linka? Linki do stron produktowych są przeważnie długie, i czy da się jedno z tych dwóch sposobów zrobić aby:
- było np pole o nazwie link i po kliknięciu przekierowało do faktycznej strony?

lub

- nazwa produku była linkiem samym w sobie.

Tak na szybko pomyślałem aby ustawić pole jako htmla używając Allow HTML Tags i zamiast nazwy wstawić link html

<a href="{Dokument.Warianty.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.StronaWWW}">Link</a>

ale jednak w gotowym pdfie jest to zwykły tekst o nazwie link, jest na to jakiś sposób?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...