Skocz do zawartości

Import faktur .epp, brak "opisu transakcji"

Polecane posty

Przy imporcie faktur plik .epp rachmistrz prawidłowo importuje cały dokument z wyjątkiem pola "opis", który jest niezbędny dla rzetelnego prowadzenia KPiR. Czy rachmistrz daje możliwość importu opisu z faktury ? Gdzie szukać rozwiązania?

Ewentualnie czy ktoś ma możliwość podesłania prawidłowego testowego pliku z fakturami w formacie .epp?

Link to postu
1 godzinę temu, Piotr Ciszewski napisał:

Przy imporcie faktur plik .epp rachmistrz prawidłowo importuje cały dokument z wyjątkiem pola "opis", który jest niezbędny dla rzetelnego prowadzenia KPiR. Czy rachmistrz daje możliwość importu opisu z faktury ? Gdzie szukać rozwiązania?

To konfiguracja schematu importu, pole "Opis".

 

1 godzinę temu, Piotr Ciszewski napisał:

Ewentualnie czy ktoś ma możliwość podesłania prawidłowego testowego pliku z fakturami w formacie .epp?

Pan również posiada taką możliwość, wystarczy założyć podmiot demo programu Subiekt GT.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Panie Danielu dziękuje za cenną wskazówkę, natomiast mam kolejny problem. Czy insert przy imporcie ma jakiś limit pozycji? Dokonując importu według stworzonego schematu na 2208 pozycji wyskakuje mi błąd:

"Brak schematu importu dla dokumentu, jego kategorii, sposobu rozliczania VAT lub rodzaju zwrotu detalicznego"

Zaznaczę że schemat jest prawidłowy i zawiera wszystkie te elementy, importując z tego samego miesiąca pliki po 1700, 1900 pozycji wszystko zaczytuje się prawidłowo

Link to postu
  • 4 lata później...

podepnę się pod niniejszy POST, chodzi o pole OPIS bo ostatnio robiłem Import z Fakturowania.pl i ustawiłem ten import podobnie jak to robiłem w REWIZOR GT i tam wychodzi OPIS natomiast w Rachmistrz GT brakuje większej możliwości importu treści Opisu takich jak (OPIS : Uwaga dokumentu) i tym sposobem jak mam już przygotowane pliki to importując zaciąga do rejestrów księgowych, natomiast w Rachmistrzu jest jakaś wersja Uboga, i moje pytanko czy ja nie mam takiego czegoś czy Państwo jeszcze tego nie uruchomili by Państwa klienci mogli też korzystać z innych programów do fakturowania. A jeżeli zamierzają Państwo to zmienić to kiedy

Link to postu
54 minuty temu, Dariusz Kreft napisał:

czy ja nie mam takiego czegoś czy Państwo jeszcze tego nie uruchomili by Państwa klienci mogli też korzystać z innych programów do fakturowania.

 

Tak to wymyślono że uwagi z dokumentu można zaimportować tylko do pola "uwagi" w KPiR, a nie do pola "opis".

Dlaczego to już nie wiem, ale nie ma to nic wspólnego z korzystaniem z innych programów do fakturowania.

Rachmistrz nie bada czy plik EPP pochodzi z Subiekta czy z fakturowni, traktuje każdy plik EPP tak samo.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...