Skocz do zawartości

Wydruk danych urządzeń serwisowanych na Fakturze

Polecane posty

Witam czasami zdarza się, że jedziemy do klienta i obsługujemy kilka sprzętów . Każdy serwis jest rozliczany przez osobne zlecenie serwisowe. Później wystawiamy do każdego zlecenia Fakturę. Utworzyłem wzorzec wydruku Faktury, na którym drukują się dane urządzenia serwisowanego. Problem mam kiedy klient chce jedną Fakturę. Wtedy do każdego zlecenia wystawiam Wz a potem jedną fakturę. Niestety nie mogę sobie poradzić aby drukowały się dane wszystkich urządzeń serwisowanych. Jakbym nie kombinował za każdym razem wydrukują się tylko dane jednego urządzenia. Mam pytanie czy jest możliwy taki wydruk aby zaciągały się wszystkie urządzenia ? Ewentualnie proszę o podpowiedzi jak to zrobić

Link to postu

Proszę spróbować dodać i wywołać poniższą metodę:

 private string PodajSerwisowaneUrzadzenia()
        {
            Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.Connect();
            Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.First();
            List<string> urzadzenia = new List<string>();
            while (!Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.IsEof)
            {
                Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.ZlecenieSerwisowe.Connect();
                Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.ZlecenieSerwisowe.First();
                while (!Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.ZlecenieSerwisowe.IsEof)
                {
                    urzadzenia.Add(Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.ZlecenieSerwisowe.SerwisowaneUrzadzenie.Nazwa);
                    Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.ZlecenieSerwisowe.Next();
                }
                Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.Next();
            }
            return string.Join(", ", urzadzenia);
        }

Oczywiście trzeba jeszcze dodać odpowiednie obiekty biznesowe, zaczynając od DokumentyRealizowane (Dokument - encjaDokumentu - DokumentyRealizowane):

  • ZlecenieSerwisowe
  • SerwisowaneUrzadzenie
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...