Skocz do zawartości

Regionalizacja handlowców

Polecane posty

 Witam, 

 szukam  rozwiązań  do naszego  trybu pracy   i w związku z tym mam kilka pytań

1.chciałam podpytać  jak w gestorze  poradzić sobie  z  podziałam na regiony wśród handlowców czy jest to w ogóle możliwe

mamy podział że  każdy handlowiec jest przypisany  do  innego województwa czy można to jakoś zaznaczyć w    systemie żeby było wiadomo kto za które województwo jest odpowiedzialny  i by ew nie mogli wystawiać szans nie ze swojego regionu ?

2. podobne pytanie   czy jest  możliwe przypisanie   klienta do danego opiekuna  tak by  inny handlowiec nie mógł  wystawić szansy sprzedaży jeżeli opiekunem  danego klienta jest już inny handlowiec ?

3. i jeszcze  jedna rzecz czy gdzieś w gestorze   można  prowadzić historię kontaktu handlowca  z klientami  ( historię  wysłanych maili, kontaktów telefonicznych  ,spotkań  itp.?)

 

 

 

Link to postu

    Odnośnie punktu pierwszego i drugiego: niestety w programie nie ma możliwości przypisania województw do handlowca, tak aby miały one wpływ na możliwość wystawienia dokumentu dla kontrahentów z odpowiadających im regionów. Jedyną możliwością będzie przypisanie tych handlowców jako opiekunów dla konkretnych kontrachentów. Następnie na tej podstawie możemy zablokować tym użytkownikom możliwość dodawania, poprawiania dokumentów tym klientom. Proszę wejść w górne menu Widok - Klienci - Personel - tutaj wybrać /dodać handlowca, uzupełnić dane i następnie pod polem Nazwisko kliknąć w przycisk Uprawnienia (trzeba być zalogowanym na koncie szefa aby mieć do tego dostęp). W oknie ze wszystkimi uprawnieniami polecam wcisnąć naraz przyciski CTRL + , a w polu wyszukiwania wpisać Opiekun i przeglądnąć wszystkie dostępne uprawnienia i zablokować odpowiadające Pani potrzebom uprawnienia.
    Co do punktu numer 3 - proszę wejść w górne menu Widok - Działania - Wszystkie, a następnie z filtrów dostępnych nad listą ustawić ten z opiekunem: na wybrani użytkownicy
i wybrać interesującego nas handlowca. Oczywiście resztę filtrów należy ustawić odpowiednio względem poszukiwanych przez nas działań.
 

 

Link to postu
22 godziny temu, Alicja Kalbarczyk napisał:

1.chciałam podpytać  jak w gestorze  poradzić sobie  z  podziałam na regiony wśród handlowców czy jest to w ogóle możliwe

mamy podział że  każdy handlowiec jest przypisany  do  innego województwa czy można to jakoś zaznaczyć w    systemie żeby było wiadomo kto za które województwo jest odpowiedzialny  i by ew nie mogli wystawiać szans nie ze swojego regionu ?

Jest to możliwe, jak zostało wspomniane nie ma dedykowanej funkcjonalności, ale można zrealizować takie przypisanie umowne, na przykład poprzez przypisanie województwa dla handlowca, następnie można przygotować rozwiązanie dodatkowe w formie blokady (F1->Przechwytywanie w aplikacji błędów SQL Servera), które uniemożliwi użytkownikom dodawanie dokumentów. Warto też zastanowić się nad dodawaniem i edycją danych kontrahenta w zakresie województwa, aby nie można było obejść takiej blokady.

 

22 godziny temu, Alicja Kalbarczyk napisał:

2. podobne pytanie   czy jest  możliwe przypisanie   klienta do danego opiekuna  tak by  inny handlowiec nie mógł  wystawić szansy sprzedaży jeżeli opiekunem  danego klienta jest już inny handlowiec ?

Jak zostało wspomniane wyżej funkcjonalność przypisania handlowca do kontrahenta jest dostępna, jednak aby zablokować możliwość wystawienia dokumentu dla kontrahenta, którego opiekunem się nie jest należałoby ukryć (uprawnieniami) widoczność takich kontrahentów, aby taki ukryty kontrahent nie został dodany raz jeszcze potrzebne byłyby rozwiązania z punktu pierwszego.

 

23 godziny temu, Alicja Kalbarczyk napisał:

szukam  rozwiązań  do naszego  trybu pracy   i w związku z tym mam kilka pytań

Polecam nawiązanie współpracy z firmą, która zajmuje się wdrożeniami programów (a nie tylko ich sprzedażą).

Link to postu

Panie Danielu  ,

 dziękuję  za odpowiedź.

 Czy mógłby Pan rozwinąć trochę     te  pozycje ?

" ale można zrealizować takie przypisanie umowne, na przykład poprzez przypisanie województwa dla handlowca, " co to znaczy przypisanie umowne?

jak przypisać województwo do  handlowca  ? Czy zrobię to sama poziomu gestora  czy wymagane są  uprawnienia szefa,  albo czy konieczny jest kontakt z firmą zewnętrzną  w  celu wprowadzenia  takich funkcjonalności

 i w sumie  podobne pytanie   " aby zablokować możliwość wystawienia dokumentu dla kontrahenta, którego opiekunem się nie jest należałoby ukryć (uprawnieniami) widoczność takich kontrahentów, aby taki ukryty kontrahent nie został dodany raz jeszcze  "

Czy zrobię to sama poziomu gestora  czy wymagane są  uprawnienia szefa,  albo czy konieczny jest kontakt z firmą zewnętrzną  w  celu wprowadzenia  takich funkcjonalności ?

 

 

Link to postu
3 godziny temu, Alicja Kalbarczyk napisał:

Panie Danielu  ,

 dziękuję  za odpowiedź.

 Czy mógłby Pan rozwinąć trochę     te  pozycje ?

" ale można zrealizować takie przypisanie umowne, na przykład poprzez przypisanie województwa dla handlowca, " co to znaczy przypisanie umowne?

Po prostu wykorzystamy dostępne w programie pola/informacje do innego celu niż zostały przewidziane prze producenta, w moim przykładzie województwo pracownika jest przeznaczone do wprowadzenia jego danych zamieszkania, ale u Państwa byłoby wykorzystywane do przypisania obsługiwanego regionu.

 

3 godziny temu, Alicja Kalbarczyk napisał:

jak przypisać województwo do  handlowca  ?

Zostało to już opisane przez Pana Kamila:

Cytat

Proszę wejść w górne menu Widok - Klienci - Personel - tutaj wybrać /dodać handlowca, uzupełnić dane

 

3 godziny temu, Alicja Kalbarczyk napisał:

Czy zrobię to sama poziomu gestora  czy wymagane są  uprawnienia szefa,  albo czy konieczny jest kontakt z firmą zewnętrzną  w  celu wprowadzenia  takich funkcjonalności

Opisałem rozwiązania dodatkowe, których programy Insertu nie posiadają, a takim przypadku są dwie możliwości - poznać wszystkie technikalia i zrealizować samemu lub zlecić taką usługę zaczynając od dostawcy programu lub jak sugerowałem nawiązać współpracę z firmą o takich kompetencjach.

 

3 godziny temu, Alicja Kalbarczyk napisał:

 i w sumie  podobne pytanie   " aby zablokować możliwość wystawienia dokumentu dla kontrahenta, którego opiekunem się nie jest należałoby ukryć (uprawnieniami) widoczność takich kontrahentów, aby taki ukryty kontrahent nie został dodany raz jeszcze  "

Czy zrobię to sama poziomu gestora  czy wymagane są  uprawnienia szefa,  albo czy konieczny jest kontakt z firmą zewnętrzną  w  celu wprowadzenia  takich funkcjonalności ?

Tutaj odnosiłem się do standardowych funkcjonalności, którymi sterujemy poprzez uprawnienia użytkowników, a jak zmienić uprawnienia zostało wspomniane wyżej.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...