Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Radomił Ząbik

Domyślnie proponowane uwagi do dokumentów

Polecane posty

Od kliku wersji można wprowadzać uniwersalne uwagi, które można wstawiać do dokumentu. Dla menu kontekstowego, zawsze wyświetla się kilka (chyba 5) uwag, które można od razu wstawić bez użycia okna dialogowego. Czy można mieć wpływ, na to, jakie uwagi dam się od razu pojawią? Obecnie są chyba wyznaczone alfabetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Przed chwilą, Radomił Ząbik napisał:

Obecnie są chyba wyznaczone alfabetycznie.

Zauważyłem, że jak dodam "_" w nazwie, to ten wskoczy na początek, ale nie jest wyświetlany znak "_", więc to chyba ukryta opcja sortowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Jeśli w nazwie uwagi użyjemy _ (dolne podkreślenie), to wtedy faktycznie nie jest ono wyświetlane, ale następująca po podkreśleniu litera jest oznaczana jako użyta w skrócie klawiszowym Alt + litera (czyli dana litera jest w menu podkreślona). Wtedy np. jak sobie zdefiniujemy uwagę o nazwie np. „uwaga _fajna”, to w menu wyświetli się faktycznie „uwaga fajna”, ale pracując z klawiaturą i znajdując się na polu uwag, wciśniemy F12 (rozwija menu z hamburgera) + F (litera skrótu klawiaturowego), to wstawi nam się właśnie ta uwaga.

Faktycznie ma to wpływ na sortowanie, bo oczywiście sortowanie odbywa się po pełnej nazwie razem z podkreślnikiem. Nie ma możliwości zmiany liczby wyświetlanych uwag - zapisujemy do realizacji.
 
Edytowano przez Przemysław Werner

Udostępnij ten post


Link to postu

×