Skocz do zawartości

Schematy windykacji - jak włączyć

Polecane posty

Mam subiekta i rachmistrza NEXO.

Ustawiłem sobie schemat windykacji

- przypomnienie o płatności - 3 dni

- ponaglenie + 3 dni

- wezwanie + 7 dni

- przedsądowe +14 dni

pytanie 1 Wchodzę w nierozliczone płatności , odpalam scenariusz i dostaje komunikat, że żaden scenariusz nie jest powiązany z rozrachunkiem (rozumiem, że raczej z klientem)

czemu tak jest ?

pytanie 2 moge zmienic scenariusz windykacji, przydzielam mój , daje OK i .... nic się nie dzieje

czegoś mi brakuje (modułu, ustawienia) ?

Link to postu

Ze względu na to, że scenariusze windykacyjne jest to funkcjonalność gestorowa wymagane jest posiadanie Gestora nexo. W e-Pomocy technicznej znajdzie Pan informację na temat tworzenia, konfiguracji i wykorzystania scenariuszy windykacyjnych.

W celu przetestowania opisywanej funkcjonalności polecam założenie podmiotu DEMO, znajdzie w nim Pan dane przykładowe, które mogą posłużyć do testów. Oczywiście należy pamiętać, że taki podmiot jest ważny przez 45 dni i nie ma możliwości zarejestrowania go.

Link to postu
18 godzin temu, Paweł Piotrowski napisał:

ale jak zakładam uzytkownika DEMO w Gestorze to nie mam dostepu do bazy NEXO, na której pracujemy i nie mam jak sprawdzic scenariuszy.

Użytkownika DEMO (nowy użytkownik stworzony w podmiocie, na którym Pan pracuje), czy podmiot DEMO, utworzony w wersji prezentacyjnej, czy podmiot DEMO, lecz jako wersja licencjonowana?

Wersja prezentacyjna posiada wpisane dane przykładowe, na których można pracować w celu sprawdzenia programu, wersja licencjonowana jest "pusta" - należy wpisać/wczytać wszelkie dane.

Jeśli chce Pan wypróbować Gestora na własnych danych to polecam zrobienie archiwizacji, następnie zdearchiwizowanie jej do podmiotu o innej nazwie, np. Podmiot testowy i na nim sprawdzenie funkcjonalności programu.

17 godzin temu, Paweł Piotrowski napisał:

i dodatkowo nie programuje sie konto pocztowe. Wpisuje ustawienia identycznie jak w Subiekt Nexo (tam działa) a w Gestorze pisze, że konfiguracja serwera konta jest nieprawidłowa.

Proszę o zrzuty ekranu, być może wkradła się literówka.

Link to postu
26 minut temu, Paweł Piotrowski napisał:

a trudniej się nie da ? :)

Wszystko się da ;) można stworzyć wersję licencjonowaną, nie pobierać danych z GUS tylko wpisywać wszytko ręcznie, nie przesyłać klientów, czy asortymentu przez pliki komunikacji tylko wpisywać ręcznie itd. :) 

26 minut temu, Paweł Piotrowski napisał:

 NIe moge dostać 14-o dniowego rozszerzenia licencji i sprawdzić na normalnej wersji ?

Jak najbardziej może Pan uruchomić Gestora na bazie, z której Pan korzysta, podmiot będzie działał przez 45 dni ;) Po tym czasie będzie wymagane wpisanie nr licencji. Niemniej jednak w celu przetestowania programu zachęcam bardziej do opcji z dearchiwizacją do podmiotu o innej nazwie, ponieważ "nie ruszy" Pan wtedy głównej bazy, w razie problemów z testowaniem danych funkcjonalności, przypadkową zmianą ustawień itd. główny podmiot pozostaje nietknięty, bez powiązań z Gestorem, a na osobnym podmiocie będzie można wszystko poklikać, posprawdzać, zobaczyć co i jak. Po testach usunięcie podmiotu i nie ma go na liście :)

Edytowane przez Jacek Magiera
Link to postu

Proszę dokładnie przeczytać wysłaną przeze mnie instrukcję:

Dnia 21.06.2019 o 09:14, Jacek Magiera napisał:

W e-Pomocy technicznej znajdzie Pan informację na temat tworzenia, konfiguracji i wykorzystania scenariuszy windykacyjnych.

W jednym z kroków jest pokazane, w jaki sposób zbiorczo przydzielić scenariusz.

Natomiast, żeby szybko sprawdzić, czy do rozrachunku przypisany jest scenariusz windykacyjny wystarczy "wejść w rozrachunek" przez Pokaż lub Popraw i na zakładce Windykacja będzie informacja, czy przypisany jest scenariusz, jeśli nie - można wybrać go z listy.

image.png.e4a7872a1837284c526acb04c6d89dfa.png

Aby na liście było widoczne, który rozrachunek posiada przypisany scenariusz wystarczy uwidocznić kolumnę Scenariusz windykacyjny:

image.thumb.png.5bb7f445a122e4538b2a18236279e862.png

 

Link to postu

A pytania dodatkowe.

1 - czy windykację mogę ustawić na automatyczna? BEz wchodzenia w rozrachunki, zaznaczania itp. Po prostu każda faktura 3 dni przed płatnością generuje przypomnienie, 7 dni po terminie ponaglenie a potem wezwanie.

2 - Gestor ma mieć mozliwość automatycznego wystawiania co miesiąc dokumentów. Chcę żeby f-ry serwisowe generowały się samoczynnie 16 dnia każdego miesiąca.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Schematy windykacji - jak włączyć
  • 4 miesiące temu...

fajnie

ale nie bardzo widze możliwość automatycznego odpalania scenariuszy windykacyjnych.

Chodzi mi o to, żeby nexo samodzielnie generowało przypomnienia i wezwania. Poprzez gestora robią sie cykliczne faktury.

 Ale w gestorze nie ma nigdzie funcji powiązanych z windykacją -  pobierana ze scenariuszy w modułu rozliczeń nexo.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...