Skocz do zawartości

Status przeczytania wiadomości mailowej per użytkownik

Polecane posty

Temat już zgłaszałem, a z racji, że śledzę forum widziałem też inne głosy w tej sprawie.
Czasem do pewnych bolączek czy też właściwości programu można się po prostu z czasem przyzwyczaić, do przedmiotowej kwestii ciężko mimo, że z NEXO jesteśmy 2,5 roku.

Mamy klasyczną strukturę pocztową, tj. każdy ma personalny adres mail + mamy jedną skrzynkę ogólną.
Z racji potrzeby pracy grupowej, zastępowania się itd. wszyscy widzą wszystkich skrzynki mailowe i tak musi pozostać.

No i teraz przy takim modelu pracy mamy sytuacje, gdzie przeglądając skrzynkę personalną kolegi (bo każdego dnia przy pracy grubowej mamy taką potrzebę) odznaczamy mu wiadomości jako przeczytane.
W praktyce, jest to problematyczne, każdego dnia kręcimy się co czytaliśmy a co nie. Statusy przeczytania są praktycznie bezużyteczne, wiadomość przeczytana nie oznacza, że ją przeczytaliśmy.

Przydałaby się jakieś rozwiązanie w/w problemu (realnego - biznesowego), również na IMAPie, bo jak dołożycie wyrzucanie załączników ASAP na hosting to będziemy się migrować właśnie na IMAP.

Mogłoby to tak działać, że do danego loginu w NEXO, w ustawieniach przypisalibyśmy skrzynkę mailowa (jedna lub wiele).
Zwykle byłaby to tylko 1, nasza skrzynka personalna.
Wówczas realizowanie statusu przeczytania byłoby realizowane tylko dla przypisanej do naszego loginu skrzynki/skrzynek.

Zatem należałoby dobudować w/w nakładkę do NEXO, która warunkowo tylko w obrębie naszej/naszych skrzynek by powodowała ustawianie statusów przeczytania.
Oczywiście przeczytanie wiadomości wprost z panelu hostingu również (w przypadku IMAP) powinno powodować na danej skrzynce zmianę statusu.

Zatem nie wywracamy idei IMAP do góry nogami, jedynie wprowadzamy nakładkę rozwiazującą relany problem biznesowy.

 

Da radę?
Tak naprawdę w jakikolwiek inny sposób, byle rozwiazać problem.
 

Link to postu

Tak jeszcze o tym myślę.... 
W/w sposób rozwiązania problemu nie jest idealny, bo np. ja jako szef przeglądający wszystkie skrzynki, z kolei bym nie widział jakie wiadomości na (obcych) skrzynkach przeczytałem a jakie nie.

Zatem, odznaczanie wiadomości jako przeczytanej musiałoby następować dla wszystkich skrzynek per login. 
Z tym, że faktycznie na IMAP wysyłana powinna być informacja o przeczytaniu jedynie wiaodmości z przypisanych do naszego loginu skrzynek.
Powyższe oznacza też, że jeśli dany pracownik nie przegląda np. mojej skrzynki w ogóle, to na jego loginie nic by nie było przeczytane, mimo, że ja na swoim loginie wiekszość lub wszsytkie mam przeczytane.

Pewnie to nie jest banał w realizacji, no ale uwierzcie Państwo, że jest z tym faktyczny problem i w boju, maile "giną" spod oka, chociaż w skrzynce faktycznie są.

 

Link to postu

Panie Krzysztofie to jest wypaczanie idei IMAPa i nie chcemy iść w tę stronę. Czy nie lepiej dla Państwa jeśli wybraliście taki model pracy, że wszyscy widzą wszystkie skrzynki, skorzystać z flag?

  • Brak flagi - nikt się nie zajął tą sprawą;
  • Dopisać tyle flag ilu jest pracowników, flaga oznacza pracownika, który prowadzi aktualnie daną sprawę;
  • Jeśli chce Pan czytać wszystkie wiadomości jako Szef to chyba najlepiej zrobić regułę dla każdego z kont aby każda wiadomość automatycznie była przekazywana na Pana e-mail;
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...