Skocz do zawartości

Allegro i likwidowanie konkurencji

Polecane posty

Witam,

jeżeli wystawiam na allegro przedmioty, a ktoś je kupi i nie zapłaci, to muszę czekać 7 dni aby wystawić je ponownie.

Jeżeli osobą kupującą jest inny sprzedawca, który chce się pozbyć konkurencji, żeby jego towar szybciej zszedł, to jestem w przegranej pozycji i muszę czekać 7 dni, kiedy on może sprzedawać towar na wyłączność, chyba że zrobię to samo co on. 

Przez 7 dni nie mogę wystawić przedmiotu, w razie, gdyby jednak ta osoba postanowiła sfinalizować zapłatę.

A po tych 7 dniach, jeżeli nie sfinalizuje wpłaty, to muszę się ubiegać o zwrot prowizji, tylko z JEGO winy.

Co z tym zrobić?

Link to postu

Według regulaminu Allegro kupujący ma 7 dni na zapłatę. Dopiero po tym okresie sprzedawca nie ma obowiązku finalizowania transakcji. Wydaje mi się, że nie ma jak tego pominąć, ani inaczej rozwiązać. Z tego, co pamiętam, to osoba która nie zapłaci może otrzymać ostrzeżenie od Allegro, a kilka takich prowadzi do blokady konta. Nie polecałabym zatem stosować takich praktyk na konkurencji - może to się źle skończyć, a Allegro raczej nie weźmie pod uwagę argumentu "bo on też mi tak robił" :D. Jeśli to jeden użytkownik cały czas odwala takie numery, funkcjonuje jeszcze coś takiego jak Czarna lista, dzięki której nielubiany delikwent więcej nie dokona zakupu w naszym sklepie. Nie widzę innego sposobu na rozwiązanie takiego problemu. Wykonujesz chyba wszystkie przewidziane przez Allegro działania. Jeśli taka osoba szkodzi swoim działaniem nie tylko Tobie, a również innym sprzedawcom (i macie na to jakieś dowody) można niby złożyć pozew zbiorowy i wgl, jednak takie sprawy to u nas raczej katorga..

Link to postu

No niestety tak jest. Ostatnio też otrzymałem info od Allegro, że przed upływem 7 dni od zakupu nie zwracają prowizji.

Na szczęście w 1.31 jest już opcja wznawiania aukcji, także ja sobie ją po prostu wznawiam i oferta ponownie wskakuje na listingu w Allegro właśnie ta sprzedana sztuka, także, jeśli konkurencja chce mi podbić sprzedaż, to ten sposób jest dla mnie wyśmienity :D

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...