Skocz do zawartości

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

Polecane posty

1 minutę temu, Paweł Wilk napisał:

Z tego co mi tutaj już kiedyś tłumaczono, to zdjęcie w bazie występuje raz, czyli jeżeli powywalam je z aukcji co jest akurat proste a zostanie w towarze to i tak z bazy nie zniknie.

Pod warunkiem, że zdjęcie w towarze jest identyczne jak to odebrane z Allegro i po drodze nie było nijak modyfikowane. Jeśli Allegro jakkolwiek zmodyfikowało zdjęcie to w bazie będą dwa "takie same" zdjęcia. Jeden oryginał i przerobiona kopia.

Link to postu

@SRL SRL możesz śmiało robić aktualizację jak masz bazę od Sello na full SQL ?  @Bartosz Rosa Bartek bardzo dziękuję za pomoc z całego serucha, przeniosłem bazę od Sello na full sql i aktualizacja bazy poszła bez problemu ? oczywiście w Sello w pliku konfiguracyjnym musiałem zmienić serwer jak i user oraz pass ale to bułka z masłem bo robiłem to wiele razy, jutro sprawdzę czy wszystkie powiązania z subiektem działają bo dzisiaj już padam na  twarz I mam dość od 8 rano,  jeśli wszystko będzie ok to oblecę pozostałe kompy i zmienię tylko konfigurację na nowy serwer.

  • Lubię to 1
Link to postu

Nowy program serwisowy odchudził mi bazę na tyle aby przeszła aktualizacja.

Przez przypadek usunąłem sobie nim wszystkie maile, zostały mi z dwóch dni.

I tu taka sugestia, to zabezpieczenie, że ostatnia archiwizacja musi być w ciągu godziny powinna mieć możliwość obejścia.

Mam w osobnym pliku archiwum, które zrobiłem sam ręcznie ale program serwisowy nic na nim nie zrobi przez to zabezpieczenie i muszę wszystko robić od nowa...

Edytowane przez Paweł Wilk
Link to postu
16 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Wtedy liczba zwolnionych obrazków powinna się zwiększyć i będzie je można usunąć.

Szanowny Panie Bartoszu, po zastosowaniu nowego zapytania - udało mi się finalnie odchudzić bazę z 7GB, do 800mb, a także przejść samą aktualizację. Chciałbym Pana jeszcze dopytać - zanim rozpocznę pierwsze pobieranie - czy da się ustawić Sello w taki sposób aby pobierał w przyszłości jedynie miniaturki aukcji, a nie zdjęcia osadzone w szablonie aukcji, tj zdjęcia pomocnicze?

 

Dzięki temu wydaje mi się że nie dopuszczę do podobnej sytuacji w przyszłości, a z uwagi iż aukcji nie wystawiam poprzez Sello - te zdjęcia nie są mi w bazie realnie do niczego potrzebne.

Link to postu
14 godzin temu, Paweł Wilk napisał:

Mam w osobnym pliku archiwum, które zrobiłem sam ręcznie ale program serwisowy nic na nim nie zrobi przez to zabezpieczenie i muszę wszystko robić od nowa...

Program serwisowy powinien widzieć backupy robione z zewnątrz, np przez management studio. W jaki sposób są te backupy robione?

2 godziny temu, Wiktor Perliński napisał:

czy da się ustawić Sello w taki sposób aby pobierał w przyszłości jedynie miniaturki aukcji, a nie zdjęcia osadzone w szablonie aukcji, tj zdjęcia pomocnicze?

Obecnie funkcjonalnie odzwierciedliliśmy funkcje, które były w wersjach wcześniejszych. Jeśli jest taka potrzeba aby pobierało tylko miniaturkę to jak najbardziej możemy taką funkcją dodać.

 

7 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

dzisiaj dostałem takie info od Sello

Proszę nacisnąć NAPRAW. To jest niestety wynik pogryzienia się mechanizmu weryfikacji bazy ze zmianą struktury w bazie - jest to zupełnie niegroźne, po prostu zabrakło czasu na pogodzenie ze sobą dwóch mechanizmów.

Link to postu

Również użyłem opcji "Napraw problem" trwało to 1s. i wszystko ok, pytanie na jak długo. Mam pytanie jeszcze odnośnie nowego narzędzia do czyszczenia bazy bo wykryło mi że mam aż 72% zdjęć niepowiązanych więc chciałem je wyczyścić bo to bagatela 5.6 GB w mojej bazie a wiadomo że im mniejsza baza to szybciej będzie działać samo sello tyle że jak klikam usuń zaznaczone to kompletnie się nic nie dzieje, czy program serwisowy musi być uruchomiony jako admin?

Link to postu
29 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

i wszystko ok, pytanie na jak długo

Jednorazowa operacja. W zasadzie to nie jest błąd i jego obecność nic by nie zmieniła. Po prostu w tym wypadku mechanizm weryfikacji bazy działa zbyt zachłannie.

37 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

jak klikam usuń zaznaczone to kompletnie się nic nie dzieje

Czy pojawia się okno z pytaniem? Jeśli tak, to proszę zwrócić uwagę, że tam jest pytanie krzyżowe, na które trzeba odpowiedzieć raz tak, raz nie.

 

22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Mam pytanie, co jest czyszczone w opcji "historia transakcji"?

To co masz na zakładce HISTORIA w oknie transakcji. Czyli wszelkie zmiany adresów, opłaty itd. Są to dane tekstowe, więc zajmują nieco miejsca, być może nie jest to do niczego potrzebne, to można usunąć.

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

To co masz na zakładce HISTORIA w oknie transakcji. Czyli wszelkie zmiany adresów, opłaty itd. Są to dane tekstowe, więc zajmują nieco miejsca, być może nie jest to do niczego potrzebne, to można usunąć.

OK, czyli historia klientów/zakupów/paczek zostaje. Dużo to rzeczywiście nie zajmuje, raczej nieużywane zdjęcia usunę, bo prawie 70% bazy zajmują...

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Program serwisowy powinien widzieć backupy robione z zewnątrz, np przez management studio. W jaki sposób są te backupy robione?

Wyłączając sello pyta o backup i wtedy go zrobiłem. Potem zainstalowałem nową wersję i za bardzo wyczyściłem bazę więc wrzuciłem znów starą bazę za pomocą opcji dearchiwizuj.

Odpaliłem program serwisowy żeby tą bazę z backupu wyczyścić ale nic nie mogłem zrobić bo program twierdził, że ta baza nie była archiwizowana.

Skoro brałem bazę z backupu świadomie to program powinien mi pozwolić przy niej grzebać.

Link to postu

Jeśli piszę nie na temat to przepraszam ale od bardzo długiego czasu borykam się z wiecznymi błędami jak poniżej, dodam tylko że mimo tych błędów to numery przesyłek i tak trafiają do allegro bo w paczkach są zielone ptaszki, ktoś doradzi jak pozbyć się tych ciągłych błędów, listy przewozowe robię na stronie Inpost oraz na stronie Dhl więc i tak one od razu idą do allegro pod danego klienta ale kopiuję sobie ten numer i wklejam do paczki i oznaczam jako wysłana.

informacja o przesyłkach.PNG

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Program serwisowy powinien widzieć backupy robione z zewnątrz, np przez management studio. W jaki sposób są te backupy robione?

Obecnie funkcjonalnie odzwierciedliliśmy funkcje, które były w wersjach wcześniejszych. Jeśli jest taka potrzeba aby pobierało tylko miniaturkę to jak najbardziej możemy taką funkcją dodać.

 

Proszę nacisnąć NAPRAW. To jest niestety wynik pogryzienia się mechanizmu weryfikacji bazy ze zmianą struktury w bazie - jest to zupełnie niegroźne, po prostu zabrakło czasu na pogodzenie ze sobą dwóch mechanizmów.

Panie Bartoszu, już nawet abstrahując od tej sytuacji z niepomyślną aktualizacją spowodowaną własnie dużą ilością zdjęć, to uważam że taka opcja miałaby wielki sens - szczególnie dla osób które swoje aukcje wystawiły wcześniej tj. poza Sello. W takim wypadku - nawet zdjęcia które mamy wspólne dla wszystkich produktów - i tak zapisywane są w formie oddzielnych plików tj. duplikatów z uwagi na inną sumę.

 

Jeśli uda się dodać taką opcję - byłoby świetnie. Pozdrawiam i dziękuję za szybką pomoc w dniu wczorajszym. Właśnie wypuściliśmy pierwsze paczki od momentu aktualizacji.

  • Lubię to 1
Link to postu

Rozumiem. Sęk w tym, że nie wiadomo, że dana baza jest przywrócona z backupu. Dla programu serwisowego jest to kolejna baza, które data wykonania backupu jest starsza niż godzina.

Jako półśrodek zwiększymy czas zwłoki do kilku godzin. Powinno to wyeliminować najczęstsze problemy z tym związane.

Link to postu
3 minuty temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Jeśli piszę nie na temat to przepraszam ale od bardzo długiego czasu borykam

Proszę najlepiej założyć do tego osobny wątek i podesłać też krok po kroku jak wykonywane są czynności, łącznie z np grupowanie transakcji, tworzeniem paczek, być może dodatkowych paczek, tak abyśmy byli w stanie odtworzyć problem u nas.

 

 

Link to postu
24 minuty temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Zauważyłem że po aktualizacji zniknęły mi wszystkie cenniki dostawy w sello ? miałem ich kilkanaście i nie uśmiecha mi się robić ich odnowa .... ktoś pomoże ?

Czy tych cenników nie ma w słowniku cenników? Czy na liście są widoczne a nie ma cen w środku?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...