Skocz do zawartości

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

Polecane posty

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy tych cenników nie ma w słowniku cenników? Czy na liście są widoczne a nie ma cen w środku?

Cenniki są na szczęście tylko się odpięły od konta pewnie przez te zmiany tyle że jak chcę je wyeksportować na allegro to sypie błędami " Rozmiar przesyłki dla wybranej metody dostawy musi mieścić się w przedziale 1 - 1 sztuk" nie bardzo rozumiem o co chodzi. Żeby cenniki dostaw były do wyboru z listy rozwijanej przy tworzeniu aukcji to trzeba w "cennikach dostaw" podpiąć je pod konto z allegro oraz zrobić eksport ich do allegro (nowe wymogi), dopóki cenniki nie wyślę się do allegro nie będą dostępne z listy wyboru przy tworzeniu aukcji.

Link to postu

Witam.

U mnie podobnie jak u innych  ,,aktualizacja podmiotu nie powiodła się " , poczekam do poniedziałku na nowe wskazówki od Pana Bartka.

Bardziej przeraża mnie wizja ,,czyszczenia bazy danych " bo już drugi raz pojawiła się u mnie informacja ,,mało miejsca w bazie danych". Rozglądam się tu po forum za jakimś tutorialem ale nie mogę nic znaleźć. Już nieraz rozmawialiście o usuwaniu zdjęć.... jak Wy to robicie? ?

Edytowane przez Olga H
Link to postu
14 minut temu, 4S_ MARKET napisał:

Jest jakiś planowy termin wyłaczenia tego starego API ? 

Powiedzmy, że został jeszcze przyszły tydzień na przeniesienie się na nową wersję.

15 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Cenniki są na szczęście tylko się odpięły od konta pewnie przez te zmiany

Cenniki wcześniej nie były przypięte do konta. Po instalacji nowej wersji trzeba wejść i je podpiąć oraz powielić na pozostałe konta.

16 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

" Rozmiar przesyłki dla wybranej metody dostawy musi mieścić się w przedziale 1 - 1 sztuk" nie bardzo rozumiem o co chodzi

Nie wszystkie błędy zwracane z API są intuicyjne :). Chodzi o to, że dana dostawa (prawdopodobnie odbiór osobisty) musi mieć maksymalną liczbę sztuk w paczce ustawioną na 1.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 minuty temu, Olga H napisał:

Bardziej przeraża mnie wizja ,,czyszczenia bazy danych "

Teraz w programie serwisowym jest do tego dedykowane narzędzie. Co do zdjęć, to w Sello na poprzedniej wersji najlepiej uruchomić sobie zmiany zbiorcze (Ctrl+B) na aukcjach zakończonych, tych które na pewno nie będą do niczego już potrzebne i na zakładce INNE wybrać opcję Usuń zdjęcia. Spowoduje to odwiązanie zdjęć od aukcji, które następnie będzie można usunąć za pomocą programu serwisowego, korzystając z funkcji Usuń nieużywane zdjęcia.

W samym Sello jest też taki mechanizm usuwający te nieużywane zdjęcia, ale możliwe, że w niektórych przypadkach zbyt rzadko usuwa te zdjęcia.

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie wszystkie błędy zwracane z API są intuicyjne :). Chodzi o to, że dana dostawa (prawdopodobnie odbiór osobisty) musi mieć maksymalną liczbę sztuk w paczce ustawioną na 1.

 

@Bartosz Rosa  Jesteś wielki :) w życiu bym na to nie wpadł hehe cenniki poszły do allegro bez problemu i taka informacja że jeśli mamy kilka cenników albo kilkanaście to nie ważne jaki cennik mamy zaznaczony bo i tak przy eksporcie wysyła wszystkie.

Link to postu
9 godzin temu, Kamil Kubczyk napisał:

Witam również nie mogę zaktualizować bazy danych. Wyskakuje błąd . Niestety nie mogę zlokalizować tego logu. U mnie w folderze insert\sello nie ma folderu o nazwie LOG . Proszę o pomoc jak zlokalizować plik sello.txt abym mógł przesłać zawartość tego loga

1561924718254661462656136431091.jpg

Odpal Sello jako administrator i powtórz tą próbę aktualizacji, a ten plik LOGa powinien się wtedy utworzyć w tym folderze.

Link to postu

Dzień dobry.

Nie wychodzi mi z tą aktualizacją. Robię to tak :

Po odpaleniu Sello zaznaczam ,Allegro" i klikam OK

Pojawia się drugie okienko i tam zaznaczam ,,Przeprowadź aktualizację bazy" i klikam OK

Potem wyskakuje trzecie okienko, trochę sobie program myśli

A czwarte okienko informuje, że aktualizacja nie powiodła się.....

Co mam zrobić żeby mi się udało ?

 

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

Link to postu
22 minuty temu, Kamil Kubczyk napisał:

Wiele osób ma z tym problem ale nikt nie potrafi w sposób prosty i przejrzysty wytłumaczyć jak dokonać aktualizacji tej bazy. 

Ogólnie jest problem z bazami, które są duże i są na darmowych serwerach SQL. Ta aktualizacja powoduje tymczasowe powiększenie bazy x2, co na darmowych serwerach SQL, które mają ograniczenie bazy SQL do 10GB jest bardzo problematyczne.

Dodatkowo zauważyłem, że Sello wymaga najnowszego NET.Frameworka, ponieważ też miałem z tym problem na kilku komputerach i musiałem je naprawiać.

P.S.

Jeżeli ktoś używał Sello w systemie Windows XP,  w sposób, że podmieniało się pliki z Windowsa 7 i plik wsadowy zmieniał wszystko w rejestrze, to ta opcja już niestety nie działa. Po otwieraniu się Sello wywala od razu do pulpitu.

Link to postu

Witam,

a ja mam taki problem. Po aktualizacji z wersji 1.30.3 do wersji 1.31.0 program wywala info że mam za nową wersję bazy danych co do wersji programu. Info poniżej dodatkowo log.

Aktualizacja podmiotu: www_mobisoft_pl z wersji: 1.302 do wersji: 1.31.0.2885 dnia: 2019-07-01
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.302_1.304.enc
Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.302 na 1.304
Wartość wersji została zmodyfikowana
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.304_1.309.enc

 

 

sello_blad.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...