Skocz do zawartości

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

Polecane posty

4 minuty temu, Paweł Mobisoft.com.pl napisał:

Witam,

a ja mam taki problem. Po aktualizacji z wersji 1.30.3 do wersji 1.31.0 program wywala info że mam za nową wersję bazy danych co do wersji programu. Info poniżej dodatkowo log.

Aktualizacja podmiotu: www_mobisoft_pl z wersji: 1.302 do wersji: 1.31.0.2885 dnia: 2019-07-01
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.302_1.304.enc
Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.302 na 1.304
Wartość wersji została zmodyfikowana
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.304_1.309.enc

 

 

sello_blad.png

A w programie serwisowym jaką Ci pokazuje wersję bazy danych?

Link to postu

W tym przypadku też był taki problem że kompaktowanie nie przeszło do końca ale zawsze jak tak się działo wystarczyło powrócić z programem do wcześniejszej wersji i sello zaczynało działać.

Przychodzi mi do głowy żeby w bazie danych ręcznie napisać gdzieś informację o wersji ale nie wiem jak to zrobić.

Link to postu

Z moją bazą był podobny problem. Postanowiłem zrobić najpierw aktualizację z 1.30.2 do 1.30.4. Jak się powiodło odpaliłem aktualizację na 1.31 i dopiero poszło. 

Możesz spróbować rozłożyć to na raty jak nie idzie za jednym razem (dobrze widzę, że próbujesz aktualizować z 1.24, czy to jakieś stare kopie? Jak ich nie potrzebujesz na co dzień to odepnij z serwera, niepotrzebne obciążenie dla SQL)

Moja baza przed aktualizacją zamowała 100GB. Usunąłem część maili skryptem sql, bo narzędzie z programu serwisowego nie dało rady - prawie milion maili !! Po oczyszczeniu bazy shink z zaznaczoną opcją 0% wolnego miejsca w bazie. Udało się usunąć ok.24GB. Zdjęć nie usuwałem.

Link to postu

Informacja dla wszystkich niezadowolonych z działania 1.31.0
No i podkusiło mnie znowu.  Po aktualizacji 1.31.0 do wersji 1.31.1  program nie wymuszał jak zwykle konwersji bazy danych.  Program się uruchamia z oknem logowania jednak podczas próby logowania użytkownika program się wyłącza. Restart komputera nie pomaga. na szczęście stara wersja 1.31  zainstalowana na komputerze klient działa więc nie idźcie tą drogą.  W wersji 1.31.0  po zmianie parametrów ustawień wysyłania i odbierania na automatyczne transakcje są pobierane.  Wysyłanie aukcji  też działa.   Na plus zaliczam to że w końcu wróciły na swoje miejsce wiadomości email w 1.30.7 nie działało tak jak miało.  Jeszcze nie wiem czy działa poprawnie synchronizacja stanów z subiekt GT. 

Czy można jakoś wrócić do 1.31.0  na serwerze ?

Poniżej informacja którą można było odczytać przy próbie uruchamiania 1.31.1 na windows serwer 2012 R2

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    Sello.exe
  Wersja aplikacji:    1.31.1.2888
  Sygnatura czasowa aplikacji:    5d160fc6
  Nazwa modułu z błędem:    KERNELBASE.dll
  Wersja modułu z błędem:    6.3.9600.17031
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    53088860
  Kod wyjątku:    e06d7363
  Przesunięcie wyjątku:    00014dbd
  Wersja systemu operacyjnego:    6.3.9600.2.0.0.272.33
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    faa1
  Dodatkowe informacje 2:    faa1068878000298fc1e4f4ed3f0f230
  Dodatkowe informacje 3:    8d4e
  Dodatkowe informacje 4:    8d4eb7edd1fa525b3abf05ad33961f6e

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=280262

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Edytowane przez Marek Toporczyk
Link to postu
30 minut temu, Marek Toporczyk napisał:

Po aktualizacji 1.31.0 do wersji 1.31.1  program nie wymuszał jak zwykle konwersji bazy danych. 

image.png.a1bff05e318da4fc902f0cddfdba8f0d.png

 

31 minut temu, Marek Toporczyk napisał:

W 1.31.0 w kolumnie pozostało na aukcji pojawiły się ujemne wartości.

 

32 minuty temu, Marek Toporczyk napisał:

wysyłanie aukcji działa jednak  po ich wysłaniu nie widać ich w sello na zakłądce trwające.

Trzeba je pobrać z allegro.

Link to postu
Dnia 28.06.2019 o 09:27, Bartosz Rosa napisał:

Obecnie funkcjonalnie odzwierciedliliśmy funkcje, które były w wersjach wcześniejszych. Jeśli jest taka potrzeba aby pobierało tylko miniaturkę to jak najbardziej możemy taką funkcją dodać.

Panie Bartoszu, czy tę funkcję udało się dodać do 1.31.1? Pytam gdyż zachodzi potrzeba pobrania przez Sello tych miniatur. Jeśli opcji nie udało się dodać - to czy da się wykorzystać do ograniczenia miejsca w bazie zajmowanego przez zdjęcia - opcję związaną ze zmianą rozmiaru zdjęć?

 

Chodzi o sytuację w której wszystkie aukcje mam wystawione, a zdjęcia pobiorę z nich za pomocą pełnego pobierania.

 

Czy dobrze rozumiem że po ustawieniu np. 100 px w załączonym na screenie polu - ograniczę rozmiar tych pobieranych grafik właśnie do 100px na najdłuższym boku?

Link to postu

Bardzo proszę czytać informacje o wersji. Jest obecnie bardzo dużo istotnych zmian i przeczytanie tekstu jest kluczowe aby nie mieć problemów z przejściem na nowe wersje.

Jeśli już ktoś nainstalował wersję 1.31.1 na 1.31.0 i ma problem z uruchomieniem, proszę odinstalować Sello z panelu Dodaj / Usuń programy a następnie zainstalować na czysto ponownie 1.31.0 lub 1.31.1 - to już nie ma znaczenia.

3 godziny temu, Wiktor Perliński napisał:

Panie Bartoszu, czy tę funkcję udało się dodać do 1.31.1?

Nie, tutaj jest tylko to co najpilniejsze obecnie, czyli poprawka aktualizacji.

Wraz z każdą wersją publikujemy też listę zmian do której można przejść z informacji o nowej wersji.

3 godziny temu, Wiktor Perliński napisał:

czy da się wykorzystać do ograniczenia miejsca w bazie zajmowanego przez zdjęcia - opcję związaną ze zmianą rozmiaru zdjęć?

Nie bardzo.

3 godziny temu, Wiktor Perliński napisał:

Czy dobrze rozumiem że po ustawieniu np. 100 px w załączonym na screenie polu

Brak screena :)

Link to postu

Dołączę się do wątku, u mnie podczas aktualizacji tworzy się kopia bazy, (widoczna później na liście) po czym pojawia się błąd:

Aktualizacja podmiotu: MAZaukcje z wersji: 1.304 do wersji: 1.31.1.2888 dnia: 2019-07-03
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.304_1.309.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:


ALTER TABLE tr__Transaction ADD CONSTRAINT

    PK_tr__Transakcja PRIMARY KEY  CLUSTERED

    (

    tr_Id

    ) ON [PRIMARY]


Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'MAZaukcje' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate a new page for database 'MAZaukcje' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Przywrócenie podmiotu nie udało się.

Baza ma 9GB, miejsca wolnego na dysku 56GB, system Windows 2008 R2 FON, MS SQL 2008

 

 

Link to postu

Błąd ten oznacza, że baza jest zbyt duża i sięga limitów 10GB dla darmowej wersji serwera SQL. Jednym z rozwiązań jest usunięcie zbędnych danych z bazy za pomocą programu serwisowego  i nowo dodanej funkcji czyszczenia bazy. Po jej wyczyszczeniu np. ze starych aukcji, maili, nieużywanych zdjęć proszę ponowić próbę zaktualizowania bazy.

Jeśli baza jest hostowana na pełnej wersji SQL, proszę się upewnić, za pomocą SQL Management Studio, że we właściwościach plików bazy nie ma na sztywno wpisanego limitu bazy na 10GB - może tak być, jeśli baza była przenoszona z serwera darmowego Express.

Link to postu
Cytat

Aktualizacja podmiotu: bella_fashion z wersji: 1.304 do wersji: 1.31.1.2888 dnia: 2019-07-03
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.304_1.309.enc
Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.304 na 1.309
Wartość wersji została zmodyfikowana
Aktualizacja danych wzorcowych...Zakończono
Aktualizacja identyfikatorów...Zakończono
Aktualizacja szablonów opisów...Zakończono
Aktualizacja rodzajów aukcji...Zakończono
Aktualizacja słownika czasów trwania aukcji...Zakończono
Aktualizacja słownika państw...Zakończono
Aktualizacja słownika regionów...Zakończono
Aktualizacja słownika opcji promowania...Zakończono
Aktualizacja słownika ubezpieczeń wysyłki...Zakończono
Aktualizacja wzorców wydruków...Zakończono
Aktualizacja typów eksportów...Zakończono
Aktualizacja identyfikatora podmiotu...Zakończono
Aktualizacja parametrów InsTYNKT-u...Zakończono
Ustawianie strony nowości jako startowej...Zakończono
Kompaktowanie bazy danych...Zakończono
Aktualizacja czasów trwania aukcji...Zakończono
Aktualizacja państw aukcji...Nie powiodło się:
Błąd 80040E31: IDispatch error #3121
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e31: (null)
Przywrócenie podmiotu powiodło się.
 

Ktoś podpowie co jest nie tak? Zaczynam mieć powoli dosyć tego. 4 dzień walczę z aktualizacją i lipa. Zarównoa 1.31 jak i 1.31.1 i dalej to samo. Baza ma 40 Gb na pełnym serwerze SQL. Wolnego miejsca po kopi zostaje 12 GB na dysku. 

Link to postu

Błąd oznacza, że upłynął limit czasu dla wykonania polecania aktualizacji - w tym wypadku słownika państw. Czy komputer serwerowy jest mocno obciążony?

Można również spróbować usunąć za pomocą programu serwisowego trochę danych z bazy (zwłaszcza aukcji), wtedy jest szansa, że aktualizacja aukcji nie będzie tak długo trwała.

Link to postu

Za pomocą programu serwisowego czyściłem bazę i już bardziej nie chce się wyczyścić, nawet MS SQL SMS nic nie chce więcej wycisnąć z bazy. Serwer to windows 8.1 z I5-3470 12 Gb ram a baza danych jest na SSD. Obciążenie RAM to 90% a CPU to raptem 6-8% obciążenia nawet w trakcie aktualizacji bazy danych. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...