Skocz do zawartości

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

Polecane posty

Przez urlop za aktualizację wziąłem się dopiero w niedzielę. Dzięki wszystkim z informacje jakie napisaliście tutaj. Choć nie udało się zrobić aktualizacji "sprawnie i szybko", to jednak mogę powiedzieć, że poszła bezbłędnie. Oczywiście było też duże zaskoczenie z powodu braku synchronizacji cenników dostaw.

 

Gdyby ktoś jeszcze był przed aktualizacją, to można założyć poniższy scenariusz:

  • wyłączyć wszystkie programy łączące się z bazą Sello oraz ewentualne Harmonogramy zadań
  • wykonać archiwizację bazy Sello - po tym masz godzinę, żeby ewentualnie wyczyścić zawartość bazy ze zbędnych rzeczy. Jeśli się nie wyrobisz, będzie potrzebna kolejna archiwizacja. Zakładając, że zainstalowałeś już 1.31.1 i musisz zrobić archiwizację, to niestety trzeba będzie odinstalować nową wersję i zainstalować wcześniejszą, wykonać archiwizację i ponownie zainstalować 1.31.1
  • jeśli uznasz, że trzeba zrobić czyszczenie bazy, to zrób to. W tym temacie było to poruszane. Mi udało się zmniejszyć bazę z 8,4 GB na 7,5 GB. Bez szału i straciłem na to koło 2 godzin. Teraz pominąłbym ten krok zajmując się samą aktualizacją.
  • zainstalować Sello 1.31.1 - jest też niezbędny do czyszczenia bazy
  • uruchomić Sello z uprawnieniami administratora i przeprowadzić aktualizację bazy - zajmuje dużo czasu
  • po uruchomieniu programu, wykonać autoryzację wszystkich kont w "Zarządzanie kontami i licencjami"
  • wykonać synchronizację parametrów z serwisu
  • przejść do Ustawienia\Słowniki/Cenniki dostaw - jeśli dotychczas nie miałeś w Sello cenników i ustawiałeś je w Allegro, to zostaną one dodane. Jeśli ustawiałeś cenniki przez Sello, to niestety stracą powiązanie z ofertami i nie da się w żaden automatyczny sposób tego powiązania przywrócić. Ustawianie cenników zajęło mi dużo czasu. trzeba je powielić do każdego konta oddzielnie, uwzględnić również te, które już były w Allegro.

Po tym w sumie można działać dalej. Specyficznych rozwiązań nie ruszam :)

 

 

Napisałem listę, bo szczerze, to brakło mi właśnie krótkiej instrukcji. Na czytanie wpisów poświęciłem bardzo dużo czasu, ale pewnie straciłbym go więcej, gdybym nie czytał forum :)

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu

Czy wygaszenie działania starego allegro API jest potwierdzone na dzień dzisiejszy to jest 8 lipca 2019? Czy konieczna jest aktualizacja na "już". Pytanie krytycznie ważne ze względu na to, iż posiadam kilkudziesięcio-gigową bazę i chciałem zaczekać do ostatniej chwili na największą ilość poprawek, aby uniknąć katastrofy.  Na ten moment widzę iż stary system jeszcze działa czyli godzina 8.00 , 8 lipca 2019.

Link to postu
13 godzin temu, Jakub Szymański Szymański napisał:

Reset serwera pomaga chwilowo, po uruchomieniu sello MS SQL pakuje do RAM ile się da. Zobaczę czy ograniczenie w ustawieniach MS SQL max ram coś zmieni. 

Tak się dzieję ponieważ przy pełnym SQL nie ma żadnych ograniczeń ale to chyba pożądane aby SQL wykorzystywał wszystkie zasoby komputera, ja w kompie (serwer) mam 16 GB ram i również wykorzystanie jest na poziomie 92 a czasem 98% a jak mieliśmy darmowego SQL to wykorzystywał tylko 1 GB ram a reszta się "marnowała" wiem  że można zrobić ograniczenie aby np. wykorzystywał ramu np. 12 GB tyle że nie bardzo wiem jak to zrobić.

Link to postu
45 minut temu, Bartek B napisał:

Czy wygaszenie działania starego allegro API jest potwierdzone na dzień dzisiejszy to jest 8 lipca 2019? Czy konieczna jest aktualizacja na "już". Pytanie krytycznie ważne ze względu na to, iż posiadam kilkudziesięcio-gigową bazę i chciałem zaczekać do ostatniej chwili na największą ilość poprawek, aby uniknąć katastrofy.  Na ten moment widzę iż stary system jeszcze działa czyli godzina 8.00 , 8 lipca 2019.

To zależy od Allegro. Na forum już podano, że jeśli nie dzisiaj, to najwyżej kilka dni... Może być szybko, nie wiadomo...

Link to postu

Odnośnie:

"To zależy od Allegro. Na forum już podano, że jeśli nie dzisiaj, to najwyżej kilka dni... Może być szybko, nie wiadomo..."

 

Jak jest jakieś konkretne miejsce  na forum allegro gdzie dzielą się informacją na temat konkretów wyłączenia starego API - proszę o link - dziękuję

Edytowane przez Bartek B
Link to postu
56 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Tak się dzieję ponieważ przy pełnym SQL nie ma żadnych ograniczeń ale to chyba pożądane aby SQL wykorzystywał wszystkie zasoby komputera, ja w kompie (serwer) mam 16 GB ram i również wykorzystanie jest na poziomie 92 a czasem 98% a jak mieliśmy darmowego SQL to wykorzystywał tylko 1 GB ram a reszta się "marnowała" wiem  że można zrobić ograniczenie aby np. wykorzystywał ramu np. 12 GB tyle że nie bardzo wiem jak to zrobić.

image.png.b24ca33583c11e6487989b1c56eda800.png

 

u mnie jest 32 gb ale stopuje go do 16

image.png.4510a25878739a331befad7abec21143.png

Edytowane przez 4S_ MARKET
  • Dziękuję 1
Link to postu
1 godzinę temu, Bartek B napisał:

Czy konieczna jest aktualizacja na "już". Pytanie krytycznie ważne ze względu na to, iż posiadam kilkudziesięcio-gigową bazę i chciałem zaczekać do ostatniej chwili na największą ilość poprawek, aby uniknąć katastrofy.

Ja, osobiście akurat aktualizacji dużych baz bym nie zostawiał na ostatnią chwilę. Raczej przyjąłbym, że ostatnia chwila już minęła.

Link to postu
57 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Ja, osobiście akurat aktualizacji dużych baz bym nie zostawiał na ostatnią chwilę. Raczej przyjąłbym, że ostatnia chwila już minęła.

Odnośnie konwersji bardzo dużej bazy:

Czy przy przejściu z 1.30.7 na 1.31.1 będzie wymuszony backup starej bazy automatycznie i czy można to jakoś wyłączyć i zrobić backup ( na boku) wcześniej przed konwersją.

Link to postu
23 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nawet trzeba. Tu są ustawienia:

image.png.99d380ba15d808a704f9eb415ba8feba.png

Jeszcze raz drążąc temat ( chce się bardzo upewnić) .

Mój plan jest (proszę o potwierdzenie czy to właściwe działanie)

- zatrzymać obecną bazę.

- skopiować ją gdzieś na bok (aby w razie niepowodzenia jeszcze jakoś się ratować na starej)

- uruchomić obecną bazę ( włączyć)

- wykonać konwersje pomijając archiwizacje/backup

Link to postu
6 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tylko przy kopiowaniu należy skopiować wszystkie pliki bazy (jeśli została podzielona), a na pewno pliki mdf i ldf.

Wgrana została najnowsza wersja i odpalona. Niestety nie ma miejsca na dysku aby zrobić archiwizacje. Jak można zmienić domyślny dysk/miejsce archiwizacji. PILNE

Link to postu
2 godziny temu, Bartek B napisał:

Wgrana została najnowsza wersja i odpalona. Niestety nie ma miejsca na dysku aby zrobić archiwizacje. Jak można zmienić domyślny dysk/miejsce archiwizacji. PILNE

Ustawienia > Parametry > Parametry archiwizacji

 

Zakładka "Lokalizacja"

Pamiętaj też o wskazaniu folderu roboczego na innym dysku.

Link to postu

Podczas aktualizacji dostaję taki komunikat:

Cytat


========================================================================
Aktualizacja podmiotu: ALLE_SMA_BASS z wersji: 1.304 do wersji: 1.31.1.2888 dnia: 2019-07-09
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.304_1.309.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:

ALTER TABLE au_Picture ADD CONSTRAINT
    FK_ap_Picture_im__Image FOREIGN KEY
    ( 
    ap_PictureId
    ) REFERENCES im__Image
    ( 
    im_Id
    )        NOT FOR REPLICATION

Błąd 80040E2F: Instrukcja ALTER TABLE powoduje konflikt z ograniczeniem FOREIGN KEY „FK_ap_Picture_im__Image”. Konflikt występuje w bazie danych „ALLE_SMA_BASS” w tabeli „dbo.im__Image”, column 'im_Id'.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e2f: Instrukcja ALTER TABLE powoduje konflikt z ograniczeniem FOREIGN KEY „FK_ap_Picture_im__Image”. Konflikt występuje w bazie danych „ALLE_SMA_BASS” w tabeli „dbo.im__Image”, column 'im_Id'.
Przywrócenie podmiotu nie udało się.
 

 

 

 

Link to postu

Możliwe zatem, że w bazie pojawiła się niespójność, która uniemożliwia teraz wykonanie aktualizacji.

Proszę sprawdzić programem serwisowym czy poniższe polecenie zwróci jakieś wiersze z danymi i ile ich jest ewentualnie.

select * from au_Picture where ap_PictureId not in (select im_Id from im__Image)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...