Skocz do zawartości

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

Polecane posty

11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy daty w polach są na pewno właściwe (przeszłe?)

Panie Bartoszu - powiem wprost że nie wiem. Tak naprawdę nie wiem do czego odnosi się ta wartość więc ciężko udzielić mi odpowiedzi.

 

Niestety ale w programie serwisowym również dostaję błędy podczas próby oczyszczania.

ecHJUlU.png

Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Na jednym serwerze trzeba zrobić Detach

image.png.2ae4457fbb6ba100c7faf4d249ceb6c4.png

Wtedy można sobie skopiować pliki mdf i ldf do drugiego folderu (choć nie ma takiej konieczności). Jeśli już to nie przenosić bazy, tylko ją kopiować. Usunąć ze starej lokalizacji dopiero w momencie gdy przekopiowana będzie działać.

A na drugim serwerze Attach...

image.png.3efeeee74da515a328d89c6186e58072.png

 

Wystarczy tylko te dwa pliki skopiować do nowej lokalizacji i podpiąć je opcją Attach... na pełny sql ?

Adnotacja 2019-06-27 134704.png

Link to postu
9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę spróbować najpierw wyczyścić historię zmian w podanym zakresie dat dla aukcji.

Spróbowałem jednak otrzymuję komunikat "Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu". Czy mimo to spróbować ponownie dokonać aktualizacji bazy?

 


W między czasie powtórzyłem wszystkie operacje na kopii bazy która została dzisiaj utworzona przed aktualizacją programu. Skutek ten sam - po nieudanej aktualizacji bazy - napuchła ona według programu serwisowego do 14GB.

Link to postu

W tej bazie problemem są zdjęcia, których jest ponad 5,5GB. Aktualizacja tabeli ze zdjęciami wymaga utworzenia jej tymczasowej kopii (a więc minimum 11GB potrzeba miejsca w bazie, przy ograniczeniu do 10GB).

Trzeba zająć się zdjęciami, czy wszystkie one są potrzebne w bazie? Może wiele z nich dotyczy starych zakończonych aukcji i można by je usunąć?

Link to postu
14 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W tej bazie problemem są zdjęcia, których jest ponad 5,5GB. Aktualizacja tabeli ze zdjęciami wymaga utworzenia jej tymczasowej kopii.

Trzeba zająć się zdjęciami, czy wszystkie one są potrzebne w bazie? Może wiele z nich dotyczy starych zakończonych aukcji i można by je usunąć?

Panie Bartoszu - zawsze pobierałem z Allegro zdjęcia do każdej aukcji, dlatego dla tak dużej ilości aukcji (12 000) - trochę tych zdjęć się uzbierało. Wczoraj - usunąłem powiązania w aukcjach zakończonych, było tego około 2000 aukcji ze zdjęciami, dlatego już tutaj powinno udać się odzyskać nieco wolnego miejsca.

Jeśli baza się przez to nie posypię - to uważam że można byłoby usunąć wszystkie zdjęcia z bazy, a ja sobie je w późniejszym czasie pobiorę na nowo z Allegro. W tej chwili walczę po prostu o jak najszybsze wznowienie obsługi zamówień w naszej firmie.

Za pomocą programu serwisowego - doszedłem do rozmiaru bazy 6509MB.

 

Edit : Jeśli jest szansa na usunięcie tych zdjęć niepowiązanych za pomocą zapytania SQL, to podejrzewam że rozwiąże to mój problem.

Edytowane przez Wiktor Perliński
Link to postu
22 minuty temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Niestety wywala taki błą ;( od 2 godz. stoję z robotą a papierów mi przybywa help...

Trzeba się odłączyć od bazy z wszelkich końcówek, managementów, programów serwisowych.

21 minut temu, Wiktor Perliński napisał:

to uważam że można byłoby usunąć wszystkie zdjęcia z bazy, a ja sobie je w późniejszym czasie pobiorę na nowo z Allegro

To też jest do rozważenia. W samym programie tego wyklikać się nie da ale z aukcji trwających można usunąć powiązania zdjęć poleceniem SQL:

delete from au_Picture where ap_AuctionId in (select au_id from au__Auction where au_Type = 10 and au_state = 3 )

update au__Auction set au_ThumbnailId = null where au_Type = 10 and au_state = 3 

Wtedy liczba zwolnionych obrazków powinna się zwiększyć i będzie je można usunąć.

Edytowane przez Bartosz Rosa
Poprawiony SQL
Link to postu

Poczyściłem stare wiadomości bo mam działające sello na jednym z kompów i już nie ma informacji że mało miejsca w bazie a dotatkowo zrobiłem kompaktowanie gdzie baza się zmniejszyła kilkanaście % a nadal przy aktualizacji bazy wywala błąd ? już nie mam siły ... po co ja to robiłem dziś !

Link to postu

Na pewno jakiś proces gdzieś trzyma połączenie. W management studio proszę kliknąć prawym na serwer i wymusić jego restart. Wtedy połączenia zostaną przerwane - przy czym, jeśli to Sello gdzieś trzyma to może ono samo przywrócić sobie połączenie.

Można wtedy zobaczyć czy na komputerach nie ma nigdzie działającego procesu Sello.exe w menadżerze zadań Windows.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba się odłączyć od bazy z wszelkich końcówek, managementów, programów serwisowych.

To też jest do rozważenia. W samym programie tego wyklikać się nie da ale z aukcji trwających można usunąć powiązania zdjęć poleceniem SQL:


delete from au_Picture where ap_AuctionId in (select au_id from au__Auction where au_Type = 10 and au_state = 3 )

Wtedy liczba zwolnionych obrazków powinna się zwiększyć i będzie je można usunąć.

Okej - po wykonaniu zapytania - program serwisowy obiecuje zmniejszego ilości miejsca zajmowanego przez zdjęcia z 85% (5,5GB) do 1% (76mb). 

Niestety - po próbie wyczyszczenia tych zdjęć - zwracane są błędy :

---------------------------

---------------------------
The DELETE statement conflicted with the REFERENCE constraint "FK_au__Auction_im__Image". The conflict occurred in database "SELLOModena-kopia_1", table "dbo.au__Auction", column 'au_ThumbnailId'.

The statement has been terminated.
---------------------------
OK   
---------------------------

A zaraz po przeprowadzonym kompaktowaniu (które nie daje żadnych rezultatówm, tj baza niepomniejsza się w żaden sposób) otrzymuję ten błąd z "Value -1" od .Net Framework. 

 

W efekcie - baza zmniejszyła się jedynie o kilka megabajtów.

Link to postu
32 minuty temu, SRL SRL napisał:

Wszelkie tego typu prace proponuję wykonywać np. w piątek po pracy, w sobotę, w nocy. Jak coś nie pójdzie, to musi być czas na przywrócenie baz, itp.

Dokładnie, ja tak samo robię. Kiedyś robiłem aktualizację w trakcje pracy, ale niezbyt się to u nas sprawdziło. Albo przeprowadzam aktualizację bazy w piątek po pracy (po spakowaniu paczek) i testuje czy wszystko działa. Przy dużych aktualizacjach jak ta, aby nie siedzieć do wieczora w piątek, czeka mnie praca w sobotę (?), aby na spokojnie przeprowadzić aktualizację, zobaczyć czy wszystko działa jak należy, a jak nie to spróbować to naprawić. Dzięki temu nie wstrzymuję pracy magazynowi i biura.

  • Lubię to 1
Link to postu

No i znowu odwieczny problem sello, ZDJĘCIA w bazie.

Moja baza zajmuje 7,5gb z czego zdjęcia ponad 5,5.

Baza ma 10 lat, towarów ponad 50tyś, jak ja mam to teraz przejrzeć i wywalić zdjęcia z towarów tak aby zwolnić miejsce ?

Już nie mam nerwów na to, może ktoś dać jakieś polecenie SQL, które by mi wywaliło z bazy wszystkie zdjęcia z towarów nieużywanych powiedzmy od dwóch lat ?

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Zacząłbym od usunięcia powiązań z aukcjami zakończonymi. W ostateczności można również usunąć zdjęcia z aukcji trwających - a potem pobrać je ponownie.

Z tego co mi tutaj już kiedyś tłumaczono, to zdjęcie w bazie występuje raz, czyli jeżeli powywalam je z aukcji co jest akurat proste a zostanie w towarze to i tak z bazy nie zniknie.

Już to robiłem, usuwałem zdjęcia z aukcji i przeglądałem towary usuwając z niech zdjęcia, zwolniłem wtedy sporo ale przejrzenie 50k towarów nie jest proste i wiem, że mam  tam jeszcze bardzo dużo starych i niepotrzebnych zdjęć.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...