Skocz do zawartości

Nie wysyła aukcji sello 1.31

Polecane posty

10 godzin temu, Marek Toporczyk napisał:

Jeszcze jedna informacja dla programistów .  Aukcje wysyłają się do allegro po ustawieniu automatycznego wysyłania  natomiast nie przechodzą do zakładki trwające tylko znikają z przygotowanych. Ręczne wysyłanie nie działa.  Serdecznie pozdrawiam beta testerów od 1.31.0  !!!!! 

Aukcje już w wersji 1.30 nie trafiały do zakładki trwające od razu po wysłaniu. Kiedy pokażą się na Allegro i Sello pobierze aukcje wtedy się pojawią. Dlaczego ręczne wysyłanie nie działa? Pojawia się jakiś błąd przy wysyłaniu w raportach?

Link to postu
12 godzin temu, Marek Toporczyk napisał:

Informacja do sprawdzenia. U mnie zadziałało wysyłanie gdy zmieniłem ustawienia wysyłania na automatyczne    Ustawienia/Parametry wysyłania i odbierania/Aukcje /Wysyłaj aukcje przygotowane /gdy gotowe do wystawienia /ustawiłem co 5 minut     wyszły po 5 minutach

Zadziałało, zaczęło wysyłać, na razie jestem w trakcie.

Link to postu

Aukcje poszły, może to pomoże znaleźć problem bo wolał bym nie bawić się w wysyłanie bazy.

 

I kolejny problem, wysłałem 70 aukcji, na allegro w przygotowanych mam 68, dwie zostały z błędami w sello ale ich nie widać.

Jest tylko info, że dwie mają błędy ale nie ma ich na liście aukcji ?

sellobd.jpg

Edytowane przez Paweł Wilk
Link to postu
1 godzinę temu, Fentick napisał:

Aukcje już w wersji 1.30 nie trafiały do zakładki trwające od razu po wysłaniu.

Nie zauważyłem czegoś takiego, właściwie to jestem pewien, że trafiały od razu do zakładki trwające. Tym bardziej nie widzę powodu, dla którego miałoby być inaczej, tym bardziej, że ID oferty jest od razu nadawany i zwracany przy jej utworzeniu. Sello wszystkie potrzebne dane ma w momencie wysyłki aukcji.

Link to postu
29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Spróbuj zresetować filtry:

image.png.532fdd4cd6c2404094f10c5864dbe294.png

 

Ew. zmienić kontekst konta allegro.

U mnie czasem potrafią tak się ukryć. 

Niestety nie pomaga, reset programu też.

I od razu kolejny błąd mam, jak wejdę w raporty dla serwisów aukcyjnych i wybiorę typ operacji (obojętnie który) to sello od razu się wyłącza.

 

sellodd.jpg

Link to postu
15 godzin temu, Marek Toporczyk napisał:

Informacja do sprawdzenia. U mnie zadziałało wysyłanie gdy zmieniłem ustawienia wysyłania na automatyczne    Ustawienia/Parametry wysyłania i odbierania/Aukcje /Wysyłaj aukcje przygotowane /gdy gotowe do wystawienia /ustawiłem co 5 minut     wyszły po 5 minutach

Czyli rozumiem, że nie używacie funkcji Wyślij/Odbierz > serwisy aukcyjne > Wyślij, tylko włączona była funkcja wysyłaj gdy gotowe do wystawienia?

Link to postu
14 godzin temu, Marek Toporczyk napisał:

Jeszcze jedna informacja dla programistów .  Aukcje wysyłają się do allegro po ustawieniu automatycznego wysyłania  natomiast nie przechodzą do zakładki trwające tylko znikają z przygotowanych. Ręczne wysyłanie nie działa.

Tak. Wystawianie aukcji poprzez nowe API rządzi się nieco innymi zasadami. Jest ono podzielone na 3 etapy:

  • wysłanie zdjęć
  • utworzenie draftu aukcji w Allegro + uzupełnienie danych aukcji
  • aktywacja aukcji

Trzeci krok, czyli aktywacja może trwać do godziny czasu (informacje Allegro), dlatego też tuż po wysłaniu aukcje w Sello nie są ustawiane jako trwające, a jako wysłane. Znikają one z przygotowanych, ale też nie ma ich jeszcze w trwających. Pojawią się dopiero gdy faktycznie zostaną wystawione przez serwis + Sello odbierze tę informację podczas pobierania aukcji trwających. Innymi słowy, aby zobaczyć aukcje w trwających w Sello, trzeba odebrać trwające z Allegro.

Planujemy sam proces nieco zautomatyzować, tak aby Sello samoczynnie odpytywało o aukcje wysłane, aby ich status był w Sello dostępny szybciej niż po pobraniu trwających.

3 godziny temu, Paweł Wilk napisał:

Jest tylko info, że dwie mają błędy ale nie ma ich na liście aukcji ?

Proszę sprawdzić w zakładce WSZYSTKIE.

2 godziny temu, Jakub *** napisał:

Nie zauważyłem czegoś takiego, właściwie to jestem pewien, że trafiały od razu do zakładki trwające

Trafiały, bo tak były ustawiane w ciemno po wysłaniu. Natomiast jeśli w tym momencie były pobrane trwające to znikały one z trwających i wracały dopiero po ponownym pobraniu jak już faktycznie były one wystawione w serwisie. Teraz jest nieco inaczej, czyli zamiast do trwających (w ciemno) trafiają one do wysłanych (takiej zakładki nie ma, więc będą one widoczne we wszystkich). Najważniejsze jest, że jeśli zniknęły z przygotowanych, tzn. że są wysłane. Czy będą trwające to się dopiero okaże, bo publikacja aukcji może być przez Allegro odrzucona.

2 godziny temu, Paweł Wilk napisał:

I od razu kolejny błąd mam, jak wejdę w raporty dla serwisów aukcyjnych i wybiorę typ operacji (obojętnie który) to sello od razu się wyłącza.

Okno raportu przechodzi zmiany i obecnie nie wszystkie funkcje zadziałają prawidłowo (w połączeniu z nowym synchronizatorem).

Link to postu

U nas niestety ustawienie wysyłaj gdy gotowa nie rozwiązało problemu... Aukcje nadal nie znikają z przygotowanych.

Zasadnicze pytanie jest takie, czy Sello wysyła cokolwiek do Allegro i przerywa działanie natychmiast, czy coś mu nie pasuje już przed wysyłką. Tak jak było wspomniane od samego początku, nieważne, czy to jest 1 aukcja, czy 500 aukcji. Wysyłanie kończy się po ułamku sekundy.

Link to postu
27 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę sprawdzić w zakładce WSZYSTKIE

Były tam. Z błędem nieznanego stanu aukcji, usunąłem błędy aukcji, myślałem, że się przeniosą do PRZYGOTOWANYCH ale tak się nie stało i teraz znowu nie wiem, które to aukcje.

Wcześniej takie aukcje zawsze zostawały w przygotowanych.

Link to postu
27 minut temu, Paweł Wilk napisał:

Z błędem nieznanego stanu aukcji

Ten błąd nie powinien się już pojawiać. Nowe API inaczej obsługuje wystawianie aukcji, więc tutaj mechanizm ochrony przed dublami znany z wcześniejszych wersji nie ma zastosowania.

Prawdopodobnie aukcje te pojawią się w zakładce TRWAJĄCE po odebraniu aukcji trwających.

Link to postu

Ogólnie to syf mi się zrobił po instalacji, w tabeli aukcje trwające wiele pozycji pokazuje na minusie, , nie mozna kotrolowac aukcji bez ofert od roku i 11 miesiecy bo pokazuja sie wszystkie

sa roznice miedzy iloscia na aukcji i ilościa w sello. cenniki nie mozna auktalozowac w sello jednego tylko w allegro do kazdego konta, i teraz na nowo trzeba przypasc cenniki do aukcji, mimo ze na allegro nie widac ktore aukcjie sa bez przypisanych cenników allegro

Link to postu

Istniejące tam typy odnoszą się do starego synchronizatora, więc z nowym najwyraźniej nie funkcjonują. Będziemy zmieniać działanie tego filtru po całkowitym przejściu na nowy synchronizator, bo obecnie jest to bardziej skomplikowane zadanie.

Dodam też, że kliknięcie w wybrany pasek statusu już wstępnie filtruje dane w raporcie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...