Skocz do zawartości

Nie wysyła aukcji sello 1.31

Polecane posty

Aukcje były wystawione kilka dni temu z opcją 'od razu (bez odłożenia w czasie'). Mieliśmy właśnie pierwszą sprzedaż na tych aukcjach i zauważyłem że te transakcje w ogóle się nie pobierają, aukcje nie widnieją również w aukcjach trwających mimo pobrania pełnych informacji o aukcjach (tak jak pisałem, aukcje piszą już kilka dni, więc pobieranie miało już miejsce min. kilkanaście razy). Być może problemem jest czerwona lampka (załącznik), która pali się od poprzedniego problemu - mimo że został już rozwiązany. Starałem się przejrzeć wszystkie aktywne i zakończone aukcje ale nie znalazłem żadnej podświetlonej na czerwono.

 

Sello.png

Edytowane przez Maciej N.
Link to postu
53 minuty temu, Maciej N. napisał:

Starałem się przejrzeć wszystkie aktywne i zakończone aukcje ale nie znalazłem żadnej podświetlonej na czerwono.

Może na innym koncie?

Co do pobierania danych, to trzeba ustalić, czy Allegro w ogóle zwraca te aukcje. W tym celu musielibyśmy obejrzeć log z pobierania aukcji trwających (tylko, bez pełnych danych, bez transakcji).

Logowanie:

 

Link to postu

Rzeczywiście, po przełączeniu się na wszystkie konta, udało się odnaleźć aukcję z błędem i go skasować. Wówczas widoczne są również nowe aukcje, o których pisałem wyżej. Co ciekawe, wszystkie pozostałe aukcje są zdublowane, fizycznie mam wystawione ok. 500 aukcji, Sello widzi 1000, każdą podwójnie. Zrobił się niezły bałagan. :(

Edytowane przez Maciej N.
Link to postu

Niestety, pobranie nic nie pomogło. Duble nadal są. Pracujemy na jednym koncie Allegro, natomiast to konto mieliśmy w Sello podpięte 2 razy co generowało inne problemy. Dziwi mnie natomiast, że nowe aukcje wystawione przez Allegro, Sello 'przypięło' do tego konta, które jest nieaktywne. Mimo, że tak naprawdę większość aukcji wystawiam przez Allegro a później robię powiązanie z towarem z SGT, nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było. Największym problemem jest, że Sello nie pobiera formularzy dla transakcji z tych aukcji (chyba że to przypadek, ale póki co miałem 3/3 takie sytuacje) przez co np. niemożliwe jest stworzenie listu przewozowego dla przesyłek Allegro InPost (błąd id) i muszę je robić ręcznie z poziomu managera paczkomatów.

Link to postu
21 minut temu, Maciej N. napisał:

Sello 'przypięło' do tego konta, które jest nieaktywne

Przydatne spostrzeżenie. Bardzo możliwe, że przy powielonych kontach może się tak zdarzyć. Zaraz to zweryfikujemy i dodamy poprawkę do najbliższej aktualizacji.

 

21 minut temu, Maciej N. napisał:

nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było

Nie było, ale proszę pamiętać, że synchronizacja z Allegro jest napisana zupełnie od nowa. W poprzednich wersjach synchronizator był rozwijany i poprawiany przez ponad 12 lat.

Na szybko, można to poprawić poniższym skryptem SQL:

update reg__registration set reg_SvcUserId = reg_SvcUserId+'_' where reg_Active = 0

przy założeniu, że wszystkie nieaktywne konta nie będą już używane.

Proszę też usunąć istniejące aukcje z tego nieaktywnego konta i po wykonaniu skryptu pobrać je ponownie, powinny zapisać się wtedy na koncie aktywnym.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Po aktualizacji mam problem z wysyłaniem aukcji. Tempo to jest max 10 aukcji na minutę. Przy wystawianiu 3000 aukcji problemem jest w wyrabianiem się w czasie. Tempo jest tragiczne a dodatkowo program nie mogę zrozumieć jakim sposobem kolejkuje dane do wysyłki? Nie wysyła ani od końca ani od początku więc efekt tego jest taki, że jak ustawie czas wystawienia na 18 to nie trafia na allegro bo nie została wysłana przed czasem, za to aukcje ustawione na 22 trafiły.

 

Dodatkowo część aukcji zwraca błąd przy wysyłaniu np. nie wysłaną części zdjęć i aukcja zostaje w przygotowanych a nie w wysłanych. Natomiast na samym allegro aukcja trafia i jest aktywna. Czy jest jakiś działający mechanizm sprawdzający czy nie ma dubli w aukcjach? 

Link to postu

Pojawił się problem z kategoriami. Dla niektórych pozycji nie możemy ustawić konkretnej kategorii ponieważ program ustawia zbyt długie ścieżki, które przekraczają 255 znaków. Znajdują się Takie oferty nie chcą wyjść, ani nie można w nich zapisać ewentualnych zmian, gdy są w zakładce Przygotowane (to samo się tyczy szablonów).  Pobieraliśmy już z milion razy kategorie, parametry itd. Problem długich ścieżek kategorii występował od dawna, ale nigdy nie miał wpływu na wystawianie ofert. Korzystamy z Sello na kilku stanowiskach.

 

kategoria.png

Edytowane przez Łukasz Piekarski
Link to postu

Tempo wystawiania zależy w zasadzie tylko od łącza oraz obciążenia serwera API Allegro. Sello nie wprowadza żadnych dodatkowych opóźnień, nawet bym powiedział, że z racji uproszczenia kodu w stosunku do wersji poprzednich, sam mechanizm wysyłania jest o wiele szybszy.

Kolejność wysyłania aukcji zależy od tego czy są już wysłane do Allegro zdjęcia czy nie. Proces wystawiania aukcji jest teraz wieloetapowy i jeśli zdjęcia nie są wysłane, najpierw wysyłane są zdjęcia. Aukcja taka może trafić faktycznie na koniec kolejki do wystawienia. Już myśleliśmy o usprawnieniu tego procesu.

13 godzin temu, Jakub Szymański Szymański napisał:

Dodatkowo część aukcji zwraca błąd przy wysyłaniu

Jaki dokładnie błąd?

12 minut temu, Łukasz Piekarski napisał:

Pojawił się problem z kategoriami. Dla niektórych pozycji nie możemy ustawić konkretnej kategorii ponieważ program ustawia zbyt długie ścieżki

To jest pokłosie poprzedniego synchronizatora. Można ten problem naprawić w dosyć drastyczny sposób, usuwając z bazy wszystkie kategorie i pobierając je na nowo.

Minus jest taki, że kategorie znikną z szablonów i aukcji. Trwające można sobie pobrać. Najlepiej zrobić sobie kopię zapasową bazy i sprawdzić czy po poprawkach stan jest zadowalający.

delete from st_Category

Po tym można pobrać od nowa całe drzewo kategorii, następnie aukcje trwające, ewentualnie zakończone.

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 5.07.2019 o 17:31, Michał Olszewski napisał:

próbuję wystawić aukcję pobrałem cenniki autoryzowałem konta 

 

zwrotkę otrzymuję 

Wysyłanie oferty ... na konto ...w serwisie Allegro.pl (Polska): Forbidden
HTTP Status: Forbidden (403)

 

oraz 


Wysyłanie oferty ... na konto ...w serwisie Allegro.pl (Polska): Conflict
HTTP Status: Conflict (409)

U nas dokładnie ten sam problem, przy próbie wysłania wywala 403 Forbidden, po restarcie Sello jest za pierwszym razem 409 Conflict, po czym przy kolejnych próbach wysłania znowu 403 Forbidden.

 

 

ROZWIĄZANIE !

W naszym przypadku:
Błędy dotyczyły aukcji przygotowanej w starszej wersji Sello. Po powieleniu aukcji (i usunięciu starej), wywaliło bardziej konkretny błąd przy wysyłaniu (okazało się że tytuł za długi, bo w tytule był " ) - poprawka tytułu i poszło bez zająknięcia.

Edytowane przez Maciej Kuc
  • Lubię to 1
Link to postu
10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tempo wystawiania zależy w zasadzie tylko od łącza oraz obciążenia serwera API Allegro. Sello nie wprowadza żadnych dodatkowych opóźnień, nawet bym powiedział, że z racji uproszczenia kodu w stosunku do wersji poprzednich, sam mechanizm wysyłania jest o wiele szybszy.

Kolejność wysyłania aukcji zależy od tego czy są już wysłane do Allegro zdjęcia czy nie. Proces wystawiania aukcji jest teraz wieloetapowy i jeśli zdjęcia nie są wysłane, najpierw wysyłane są zdjęcia. Aukcja taka może trafić faktycznie na koniec kolejki do wystawienia. Już myśleliśmy o usprawnieniu tego procesu.

Jaki dokładnie błąd?

To jest pokłosie poprzedniego synchronizatora. Można ten problem naprawić w dosyć drastyczny sposób, usuwając z bazy wszystkie kategorie i pobierając je na nowo.

Minus jest taki, że kategorie znikną z szablonów i aukcji. Trwające można sobie pobrać. Najlepiej zrobić sobie kopię zapasową bazy i sprawdzić czy po poprawkach stan jest zadowalający.


delete from st_Category

Po tym można pobrać od nowa całe drzewo kategorii, następnie aukcje trwające, ewentualnie zakończone.

Czy ten problem zostanie z kategoriami naprawiony w poprawce planowanej na 17 go ? kwestia mega ważna - brak możliwości wysłania aukcji !

Czy istnieje jeszcze jakikolwiek inny sposób żeby w przygotowanych wprowadzić poprawną ścieżkę kategorii?

kategorie.thumb.JPG.440277ac3a276a5ffa2965b38ede609f.JPG

Edytowane przez Bartek B
dodanie obrazu
Link to postu
22 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

W zasadzie to nie jest problem który powoduje wersja 1.31. On już był spowodowany danymi pobranymi z wersji poprzednich i można go poprawić powyższym poleceniem - jeśli wystąpi.

Witam, na jeden z moich baz zastosowana rada zadziałała ( mniejsza baza 2 letnia)

Niestety na drugiej bazie większej 6 letniej  - kilkudziesięcio-gigowej  nie. Komunikat poniżej:

(także program serwisowy nie daje rady na tej bazie wyczyścić starych danych)

Msg 547, Level 16, State 0, Line 3
The DELETE statement conflicted with the REFERENCE constraint "FK_au__Auction_st_Category". The conflict occurred in database "BAZA_Sello", table "dbo.au__Auction", column 'au_ShopCatId'.

----------------------------------------------------------

Odnośnie bazy na której udało się „oczyścić” kategorie:

 

Przy ustawieniu Zaplanowane przez Sello. Nie widzi w ogóle aukcji w przygotowanych.

( co za tym idzie nic nie wysyła).

Nie ma żadnego błędu – po prostu jak by ich nie widzi zaczyna i kończy w tym samym czasie wysyłkę.

Co zrobić aby Sello je widziało do wysłania.

 

 

Przy ustawieniu Zaplanowane przez Serwis Aukcyjny. Aukcje są widoczne do wysłania.

Ale wysyła je jako Szkic aukcji na allegro.( i to tylko przy działającym jednym użytkowniku Sello - trzeba wyłączyć wszytkie Sella aby w ogóle coś wysłało !!!)

Próbnie aktywowałem je po stronie allegro.

Po pobraniu aukcji trwających do Sello nie są powiązane z towarem.

sello.thumb.png.e2d16fde556bf93c6e9fcd5744b32ddd.png

 

Edytowane przez Bartek B
Link to postu

Na tej starszej bazie są jeszcze stare aukcje powiązane z kategoriami sklepowymi, dlatego nie można ich usunąć.

Trzeba się najpierw pozbyć tych powiązań, czyli:

update au__auction set au_ShopCatId = null where au_shopCatId is not null

A następnie ponowić poprzednie polecenie.

13 godzin temu, Bartek B napisał:

Przy ustawieniu Zaplanowane przez Sello. Nie widzi w ogóle aukcji w przygotowanych.

W obecnej wersji funkcja zaplanowania przez Sello nie jest zaimplementowana, działa natomiast wystawianie przez Allegro o zadanej porze. Wystawianie przez Sello będzie dostępne w 1.31.2.

13 godzin temu, Bartek B napisał:

Ale wysyła je jako Szkic aukcji na allegro.

Szkic musi być utworzony dla każdej aukcji, ale na koniec wysyłania aukcja jest aktywowana (planowana na zadaną godzinę).

13 godzin temu, Bartek B napisał:

Po pobraniu aukcji trwających do Sello nie są powiązane z towarem.

Czy aukcje te są wystawione z Sello?

Link to postu
 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy aukcje te są wystawione z Sello?

Tak oczywiscie mówimy cały czas o aukcjach wystawionych ( Zaplanowane przez Allegro ) wysawionych z Sello. Lecz aktywowanych po stronie Allegro - gdyż miałem je tylko w szkicach nie wystawione były.

 

I jeszcze proszę zerknąć dopisałem w tej chwili  odnośnie że działa tylko wysyłanie szkiców przy włączonym tylko i wyłącznie jednym Sello. Przy dwóch lub więcej cały czas wyskakuje błąd najczęściej że zły cennik pomimo iż wszytko jest ok. (jak zostawię jedno Sello wysyła szkice)

Link to postu

Witam, problem jak u większości, nie wysyła aukcji w raporcie

    2019-07-12 14:26:34    Zakończono: wysyłanie informacji o przesyłkach    Serwisy aukcyjne    
    2019-07-12 14:26:34    Zakończono: aktualizację aukcji trwających    Serwisy aukcyjne    
    2019-07-12 14:26:34    Zakończono: wysyłanie aukcji    Serwisy aukcyjne    
    2019-07-12 14:26:34    Brak przesyłek do wysłania    Serwisy aukcyjne    


Autoryzacja zrobiona, cenniki podpięte, próbowaliśmy opisanej wcześniej metody z wysyłaniem co 5 minut nie pomogła.

Proszę o dalsze instrukcje jak rozwiązać ten problem

Pozdrawiam

Link to postu
Dnia 9.07.2019 o 10:50, Bartosz Rosa napisał:

Przydatne spostrzeżenie. Bardzo możliwe, że przy powielonych kontach może się tak zdarzyć. Zaraz to zweryfikujemy i dodamy poprawkę do najbliższej aktualizacji.

 

Nie było, ale proszę pamiętać, że synchronizacja z Allegro jest napisana zupełnie od nowa. W poprzednich wersjach synchronizator był rozwijany i poprawiany przez ponad 12 lat.

Na szybko, można to poprawić poniższym skryptem SQL:


update reg__registration set reg_SvcUserId = reg_SvcUserId+'_' where reg_Active = 0

przy założeniu, że wszystkie nieaktywne konta nie będą już używane.

Proszę też usunąć istniejące aukcje z tego nieaktywnego konta i po wykonaniu skryptu pobrać je ponownie, powinny zapisać się wtedy na koncie aktywnym.

Dziękuję, podane rozwiązanie pomogło.

Link to postu

Czy ktoś rozwiązał już problem z wysyłaniem aukcji 
mam kilka problemów :
1. (Wysyłanie oferty "HQ PODNOŚNIK STOJAK DO PŁYT TOOLLAND GIPS KARTON" na konto krzytronik_pl w serwisie Allegro.pl (Polska): An error has occurred
HTTP Status: Bad Request (400) 
usunięcie w dodatkowych informacji o dostawie niweluje błąd ale tylko na 1 próbę wystawienia, potem pojawia się ponownie.
2.  przewija mi się błąd (Wysyłanie informacji o przesyłce nie powiodło się.
Zdalny serwer zwrócił błąd:
Podany identyfikator transakcji jest nieprawidłowy.)
3. Pobieranie pełnych danych (bez opisu oraz zdjęć) oferty 8004713206 dla konta krzytronik_pl z serwisu Allegro.pl (Polska): Forbidden
HTTP Status: Forbidden (403)
i tak wiele ofert.
4. Brak uzupełnionych parametrów w "specyficzne: w powielonych aukcjach.
Żadna aukcja mi się nie wystawiła, cenniki i autoryzacja zrobiona, aukcja powielona po aktualizacji.
 

Link to postu
47 minut temu, Krzysztof Dziekoński napisał:

usunięcie w dodatkowych informacji o dostawie niweluje błąd ale tylko na 1 próbę wystawienia, potem pojawia się ponownie.

Nie musisz usuwać, po prostu napisz wszystko w jednej linii stosując kropki i przecinki ;)

Jeżeli zmiany dokonujesz w szablonie, to użyj zmian zbiorczych bo inaczej nie da się usunąć/zmienić Dodatkowych informacji.

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu
Dnia 10.07.2019 o 13:22, Maciej Kuc napisał:

ROZWIĄZANIE !


W naszym przypadku:
Błędy dotyczyły aukcji przygotowanej w starszej wersji Sello. Po powieleniu aukcji (i usunięciu starej), wywaliło bardziej konkretny błąd przy wysyłaniu (okazało się że tytuł za długi, bo w tytule był " ) - poprawka tytułu i poszło bez zająknięcia.

 

Rzeczywiście, działa. Ale to jest k..a jakiś dramat w takim razie, bo jeszcze w czerwcu przygotowałem specjalnie 350 aukcji to wystawienia w lipcu... PS. Piszę z innego konta, bo wg. systemu Insert mój NIP nie widnieje w ich bazie i nie mogę się zalogować :/

Link to postu

Witam.

Po aktualizacji wersji Sello przygotowane aukcje (przygotowane już w nowej wersji selo  )nie wystawiają się tkwiąc cały czas w zakładce przygotowane. Przy próbie ręcznego wysłania aukcji, przy przycisku  wyslij widoczne jest zero aukcji mimo że w zakładce przygotowane widnieje ich kilka. Program nie zgłasza absolutnie żadnych błędów w logu. Informuje tylko o wysyłaniu i zakończeniu wysyłania, które to czynności według logu odbywają się w jednej sekundzie

Link to postu

Dodatkowe informacje proszę zmodyfikować w aukcjach przygotowanych za pomocą mian zbiorczych Ctrl+B.

1 godzinę temu, Michał Galiczak napisał:

Po aktualizacji wersji Sello przygotowane aukcje (przygotowane już w nowej wersji selo  )nie wystawiają się tkwiąc cały czas w zakładce przygotowane. Przy próbie ręcznego wysłania aukcji, przy przycisku  wyslij widoczne jest zero aukcji mimo że w zakładce przygotowane widnieje ich kilka.

Funkcje wystawiania aukcji są w tej wersji ograniczone. Trzeba w USTAWIENIA > Parametry wysyłania i odbierania  zaznaczyć Pytaj o parametry wystawiania. Aukcje, po zaznaczeniu jako gotowe do wysyłki trzeba pchnąć ręcznie poprzez Wyślij/Odbierz > Serwisy aukcyjne > Wyślij. Funkcji wysyłania aukcji zaplanowanych przez Sello nie jest dostępna - działa funkcja zaplanowanych przez Allegro.

W najbliższej aktualizacji (w tym tygodniu) będą te wszystkie funkcje związane z wystawieniem aukcji przywrócone, nie zdążyliśmy ich zaimplementować do czasu wypuszczenia 1.31, a terminy wygaszania API zbliżały się więc wersja ta ma pewne ograniczenia, za co przepraszamy.

Link to postu

Wychwyciłem dzisiaj inny problem, dwie aukcje z licytacją nie wysłały się do allegro (nie było ich w zaplanowanych) mimo, że w Sello były i miały swój numer aukcji.

Musiałem jej wysłać jeszcze raz. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie było, nigdy mi nie brakło, jak był nawet jakiś timeout to aukcja potrafiła się zdublować ale nigdy nie było tak, żeby w sello była jako wysłana a w Allegro jej nie było.

Dodam, że aukcje były wysyłane wczoraj a ilości sprawdzałem przed chwilą więc miały wystarczająco dużo czasu aby pokazać się w zaplanowanych na All.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...