Skocz do zawartości

Klient poczty - domena obsługiwana przez Google

Polecane posty

  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry,

 

Czy rozwiązaliście Państwo problem? Jeżeli tak oraz wzięliście już Państwo pod lupę wyłączenie przez Google obsługi tzw. less secure apps link to proszę o kontakt. Od wczoraj nie mogę pobierać ani wysyłać wiadomości z Nexo, co wg supportu googla spowodowane jest właśnie powyższym.

Wersja 27.0.0.2 dla Subiekta Nexo oraz pozostałych programów dla BR w wersji PRO.

Link to postu
16 godzin temu, Piotr Stochel napisał:

Dzień dobry,

 

Czy rozwiązaliście Państwo problem? Jeżeli tak oraz wzięliście już Państwo pod lupę wyłączenie przez Google obsługi tzw. less secure apps link to proszę o kontakt. Od wczoraj nie mogę pobierać ani wysyłać wiadomości z Nexo, co wg supportu googla spowodowane jest właśnie powyższym.

Wersja 27.0.0.2 dla Subiekta Nexo oraz pozostałych programów dla BR w wersji PRO.

 

Dzisiaj przetestowałem wysyłanie i nadal działa poprawnie. Nie korzystam z Gestora, więc nie wiem jak z odbiorem wiadomości.

 

Generalnie problem leżał zarówno po stronie opcji less secure apps, jak i weryfikacji dwuetapowej - Subiekt nie obsługuje żadnej z tych opcji, co razem z brakiem obsługi OAuth uważam za kompletne nieporozumienie w 2019 roku. Co prawda przy weryfikacji dwuetapowej można się posłużyć hasłem dla aplikacji, ale jednak. 

 

Dodatkowo, nie mogę z niewiadomych powodów korzystać z zewnętrznych aplikacji. Insert twierdzi, że błąd nie leży po ich stronie. Tymczasem wystarczy w przeglądarce wpisać mailto: i jakoś pojawia się okno nowego maila, natomiast Subiekt tego nie potrafi.

Link to postu
16 minut temu, Marcin Gryska napisał:

I jeszcze jedno - dość często zdarza się, że wiadomość się nie wysyła, tylko trafia do roboczych w gmailu. 

Tu miałem bardzo podobnie, jednakże dając programowi większą ilość czasu wszystkie maile były wysłane, a kilka pozostawiało kopie w roboczych. Działać działało, ale ręczne sprawdzanie to nie jest rozwiązanie.

 

 

Link to postu
9 godzin temu, Marcin Gryska napisał:

Generalnie problem leżał zarówno po stronie opcji less secure apps, jak i weryfikacji dwuetapowej - Subiekt nie obsługuje żadnej z tych opcji, co razem z brakiem obsługi OAuth uważam za kompletne nieporozumienie w 2019 roku. Co prawda przy weryfikacji dwuetapowej można się posłużyć hasłem dla aplikacji, ale jednak. 

Implementację obsługi OAuth mamy wstępnie zaplanowaną na wersję wiosenną.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...