Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Marcin Gryska

Klient poczty - domena obsługiwana przez Google

Polecane posty

Wygląda na to, że Gestor nie potrafi obsłużyć poczty G Suite

Czy jest planowane wdrożenie obsługi poczty usługi G Suite?

Dzień dobry, 

Którą wersję nexo ma Pan u siebie? Czy mógłby Pan podesłać logi z nexo po wykonaniu synchronizacji na takim koncie? Czy byłaby możliwość aby Pan założył testowo 1 konto dla nas w swojej usłudze?

Używam nexo PRO.

Synchronizacji nie wykonam, ponieważ nie mogę nawet dodać konta pocztowego w kreatorze. Prawdopodobnie brak obsługi autoryzacji Google OAuth 2.0 jest problemem.

W razie czego proszę o kontakt na priv w celu ustalenia dostępu do usługi :)

Dzień dobry,

Czy rozwiązaliście Państwo problem? Jeżeli tak oraz wzięliście już Państwo pod lupę wyłączenie przez Google obsługi tzw. less secure apps link to proszę o kontakt. Od wczoraj nie mogę pobierać ani wysyłać wiadomości z Nexo, co wg supportu googla spowodowane jest właśnie powyższym.

Wersja 27.0.0.2 dla Subiekta Nexo oraz pozostałych programów dla BR w wersji PRO.

16 godzin temu, Piotr Stochel napisał:

Dzień dobry,

Czy rozwiązaliście Państwo problem? Jeżeli tak oraz wzięliście już Państwo pod lupę wyłączenie przez Google obsługi tzw. less secure apps link to proszę o kontakt. Od wczoraj nie mogę pobierać ani wysyłać wiadomości z Nexo, co wg supportu googla spowodowane jest właśnie powyższym.

Wersja 27.0.0.2 dla Subiekta Nexo oraz pozostałych programów dla BR w wersji PRO.

Dzisiaj przetestowałem wysyłanie i nadal działa poprawnie. Nie korzystam z Gestora, więc nie wiem jak z odbiorem wiadomości.

Generalnie problem leżał zarówno po stronie opcji less secure apps, jak i weryfikacji dwuetapowej - Subiekt nie obsługuje żadnej z tych opcji, co razem z brakiem obsługi OAuth uważam za kompletne nieporozumienie w 2019 roku. Co prawda przy weryfikacji dwuetapowej można się posłużyć hasłem dla aplikacji, ale jednak. 

Dodatkowo, nie mogę z niewiadomych powodów korzystać z zewnętrznych aplikacji. Insert twierdzi, że błąd nie leży po ich stronie. Tymczasem wystarczy w przeglądarce wpisać mailto: i jakoś pojawia się okno nowego maila, natomiast Subiekt tego nie potrafi.

16 minut temu, Marcin Gryska napisał:

I jeszcze jedno - dość często zdarza się, że wiadomość się nie wysyła, tylko trafia do roboczych w gmailu. 

Tu miałem bardzo podobnie, jednakże dając programowi większą ilość czasu wszystkie maile były wysłane, a kilka pozostawiało kopie w roboczych. Działać działało, ale ręczne sprawdzanie to nie jest rozwiązanie.

9 godzin temu, Marcin Gryska napisał:

Generalnie problem leżał zarówno po stronie opcji less secure apps, jak i weryfikacji dwuetapowej - Subiekt nie obsługuje żadnej z tych opcji, co razem z brakiem obsługi OAuth uważam za kompletne nieporozumienie w 2019 roku. Co prawda przy weryfikacji dwuetapowej można się posłużyć hasłem dla aplikacji, ale jednak. 

Implementację obsługi OAuth mamy wstępnie zaplanowaną na wersję wiosenną.

• Lubię to 1

Dnia 18.11.2019 o 16:58, Igor Bernakiewicz napisał:

Implementację obsługi OAuth mamy wstępnie zaplanowaną na wersję wiosenną.

Mam nadzieję, że będzie ona wcześniej niż 15 czerwca, bo wtedy Google zacznie wyłączać możliwość dostępu bez OAuth :D