Skocz do zawartości

Formatowanie czcionek na listach

Polecane posty

Witam.

Czy przewidujecie Państwo wprowadzenie formatowania czcionek na listach tak jak było to możliwe w Subiekcie GT?

W tej chwili dostępnych jest jedynie kilka wstępnie zdefiniowanych stylów. Niestety nie można zmienić czcionki np. w rubryce SYMBOL TOWARU. Jest bardzo istotne dla przejrzystości tabeli. Nasza firma ma w ofercie kilkanaście tysięcy towarów i szybki odczyt konkretnej grupy towarów jest mało czytelne. W Subiekcie można było zadać czcionkę np. Courier New co ułatwiało odczyt.

W tej chwili wygląda to tak :

  • BIT PZ 1x25
  • BIT PZ 2x25
  • BIT SW 4x25
  • BIT SW 5x25

A "powinno" wyglądać tak :

  • BIT PZ 1x25
  • BIT PZ 2x25
  • BIT SW 4x25
  • BIT SW 5x25

czyli wszystkie równe.

Jest szansa na wprowadzenie takiego udogodnienia ?

Link to postu

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Też tak próbowałem, ale niestety to nie to. Czcionki szeryfowe są niestety mało czytelne, a przede wszystkim szersze od standardowych. Po ustawieniu czcionki Courier New na całym programie część rzeczy nie mieści się w kolumnach. Cyfry (np. ceny lub stany) też są niezbyt przejrzyste. 

Dla nas najważniejsze są kolumny SYMBOL i NAZWA. To w tych dwóch miejscach wyrównanie jest wręcz niezbędne dla przejrzystości odczytu. Poza tym przy wprowadzaniu nowego towaru zachowując "równy wygląd" musimy wstawić spację. Ładniej wygląda, ale niestety sortowanie się rozjeżdża, bo spacja zmienia kolejność. 

Podaję na przykładzie : (żeby było w miarę równo wstawiłem jedną spację więcej dla bitów PH)

  • BIT PH  1 x 25
  • BIT PH  2 x 25
  • BIT SW 4 x 25
  • BIT SW 5 x 25

Dokładnie te same pozycje po zmianie czcionki : (kopiuj - wklej)

  • BIT PH  1 x 25
  • BIT PH  2 x 25
  • BIT SW 4 x 25
  • BIT SW 5 x 25
Mam nadzieję, że wytłumaczyłem. Może to pierdoła, ale proszę mi wierzyć, że w Subiekcie GT bardzo nam to ułatwiało pracę.
Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...