Skocz do zawartości

AUKCJE TRWAJĄCE - zmiana ilości, usuń zaplanowane zakończenie aukcji - zapytanie

Polecane posty

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Z naszego punktu widzenia chodziło o to, aby nie zmieniać sposobu działania tej funkcji. Natomiast czy komuś to nie będzie przeszkadzało to dowiemy się dopiero po zmianie ;).

?

No tak jest jak piszesz, ale ta funkcja (oczywiście dobrze, że jest, bo jej brakowało) mogła by być scalona, bo jedna zmiana wymusza kolejną - inaczej ktoś zmieniając sztuki zamknie sobie ofertę. Jeśli zadecydujecie o zmianie, to oczywiście się nie pali...

Link to postu
  • 5 tygodni później...

@Bartosz Rosa wydaje się, że dzisiaj znów (już był taki przypadek opisywany) Sello nie wysyła zmiany sztuk do allegro, mimo, że nie generuje błędu (tak, wiem, że nie ma tego jeszcze).

Przydała by się szybka poprawka z weryfikacją czy zmiany zostały zapisane w allegro, ale pewnie to się nie uda? Przez allegro przechodzi normalnie, ale jak to sprawdzić od kiedy to się dzieje, i ile zmian tak naprawdę nie wyszło... tylko PRZELICZ STANY, ale potem i tak ręcznie...

 

W Logu:

{"id":"eb00c31c-c7xxxxxxxxxxxxxxxx16e233d60","taskCount":{"total":0,"success":0,"failed":0}}

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Chodzi mi o to, że serwis zwraca taką informację, która do niczego w zasadzie nie jest potrzebna. Konieczne jest dorobienie weryfikacji wysyłanych zmian, mam nadzieję, że uda się go dodać już do 1.32.

Wiem o tym. Dlatego napisałem, czy nie dało by się wypuścić poprawki (tak jak dla cen) tylko dla weryfikacji czy zmiany sztuk się udały.

Inaczej zostaje miesiąc/dwa ręcznego sprawdzania sztuk po zmianach...

Link to postu

nie aktualizuje stanów na allegro - niektórych aukcji i nie pokazuje sie błąd

czy jest jaka opcja zeby przynajmnie przefiltrowac w sello aukcje z roznicaami stanow - allegro - do sello  ?

ps. jedna chyba aktualizuje ale po 20-30 minutach

Edytowane przez Dariusz Pawlak
Link to postu

Czas pojawianie się zmiany w ofercie Allegro na stronie wynosi do godziny czasu od momentu wysłania jej do serwisu. Zmiany nie są przez Allegro wprowadzane natychmiast po wysłaniu. Dlatego dodamy weryfikację, czy wysłane zmiany zostały w serwisie wykonane czy nie. Ale to również może zająć do godziny czasu, więc ewentualna informacja zwrotna, że zmiana się nie powiodła również dotrze z takim opóźnieniem.

 

Link to postu

Będzie dodany nowy status zmian oczekujących, coś na zasadzie wysłane, czeka na weryfikację. Po pozytywnej weryfikacji będzie zielony ptaszek, po negatywnej - pojawi się błąd, aukcja podświetli się na czerwono.

Co do zmiany danych/stanu w samej aukcji, to jest kwestia dyskusyjna, czy zostawić tak jak jest obecnie, że samo wysłanie zmiany od razu modyfikuje dane w aukcji, czy poczekać aż spłynie status, że się udało. Aby zachować zgodność z Allegro najlepiej byłoby zaczekać.

Czyli np. wysłanie zlecenia zakończenia aukcji ustawi w niej odpowiedni status - zmiana wysłana, ale z trwających zniknie ona dopiero gdy jej zakończenie zostanie potwierdzone. Jeśli pozostawimy działanie takie jak jest obecnie, to aukcja zniknie z trwających od razu, wróci do trwających wraz z błędem, jeśli się okaże, że nie udało się jej zakończyć.

Pytanie, czy taka opóźniona aktualizacja danych aukcji nie spowoduje, że będzie utrudnione korzystanie np. z filtrów.

 

 

Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

Będzie dodany nowy status zmian oczekujących, coś na zasadzie wysłane, czeka na weryfikację. Po pozytywnej weryfikacji będzie zielony ptaszek, po negatywnej - pojawi się błąd, aukcja podświetli się na czerwono.

Podoba mi się.

Stan pośredni (oczekiwanie na dane z serisu) w kolorze ff5a00, żeby się kojarzyło, że czeka sie na allegro? ?

 

3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

zachować zgodność z Allegro najlepiej byłoby zaczekać

Podoba mi się. Może więcej osób zrozumie jak działa to nowe API...

Link to postu

Patrzenie w lewo podczas "myślenia" podobno oznacza próbę oszustwa lub wymyślania, zazwyczaj jak sobie chcemy coś przypomnieć to patrzymy w prawo do góry...

Nie za bardzo "myśli' ta główka? ? ? ?

 

Może nie idźmy tą drogą... ?

 

 

PS

a nie, ona patrzy w lewo...

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...