Skocz do zawartości

Sello 1.31.0 - nie pobiera aukcji

Polecane posty

Witam,

Po update, konto autoryzowane, kategorie pobrane, cenniki pobrane, aukcje mogę wysyłać. Nie mogę ich odebrać. Po kliknięciu odbierz leci ten nowy pasek na dole, po jakimś czasie świeci się nawet na zielono że zrobione ale nic takiego nie ma. Raport:

image.png.cf723ba90cf206d92d11b80d231e8fb9.png

W tym samym czasie jest odbieranie i zakończenie mimo że ten pasek leciał z 20 minut. Mam ostatnie aukcje odebrane z 29 czerwca.

PS. W innym poście ktoś pisał że teraz okno raportów wygląda źle i potwierdzam. Za duży bałagan, nie wiadomo kto co uruchomił a to potrzebne. Lepsza była poprzednia wersja.

Link to postu

Te wpisy w raporcie to jeszcze pozostałość po starym synchronizatorze, który jeszcze w programie jest obecny. Znikną w momencie gdy całkowicie przejdziemy na nowy model synchronizacji - więc proszę się nimi nie sugerować.

Nowy synchronizator obecnie w raporcie umieszcza tylko informacje zawierające błędy.

Proszę sprawdzić czy brak pobranych aukcji to nie jest kwestia odświeżenia listy (F5) lub filtrów użytych na liście, filtru opiekunów (na dole obok przycisku RAPORT), oraz wybranego kontekstu konta.

Link to postu

W czasie pobierania listy się nie odświeżają. Można w każdym momencie odświeżyć ją klawiszem F5. Jeśli pomimo tego nie ma aukcji to prosiłbym aby w programie serwisowym wykonac poniższe polecenie SQL (pod przyciskiem ZAAWANSOWANE).

select top 10 au_title, au_number, au_startDate, au_EndDate from au__auction where au_state = 3 order by au_Id desc

Wyświetlą się ostatnie zapisane w bazie aukcje. Proszę zweryfikować czy są to również aukcje do 29 czerwca czy są nowsze (kolumna au_EndDate)

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A jak pobrane zostaną pełne dane dla tej wybranej aukcji spod prawego klawisza myszy?

Niestety nie daje do efektu.

P.S.

Czy byłaby taka możliwość (oczywiście nie jest to pilne) aby na aukcji gdzie jest "Informacje o sprzedaży" dodać Data wznowienia? Allegro zwraca taki parametr?

Link to postu
23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

W czasie pobierania listy się nie odświeżają. Można w każdym momencie odświeżyć ją klawiszem F5. Jeśli pomimo tego nie ma aukcji to prosiłbym aby w programie serwisowym wykonac poniższe polecenie SQL (pod przyciskiem ZAAWANSOWANE).


select top 10 au_title, au_number, au_startDate, au_EndDate from au__auction where au_state = 3 order by au_Id desc

Wyświetlą się ostatnie zapisane w bazie aukcje. Proszę zweryfikować czy są to również aukcje do 29 czerwca czy są nowsze (kolumna au_EndDate)

Spróbuję to zrobić, dam znać.

11 minut temu, Fentick napisał:

U nas nie synchronizują się daty aukcji zakończonych z tym co jest na Allegro. Według maila aukcja zakończyła się dnia 01.07 o godzinie 15:24. Natomiast w Sello widnieje data zakończenia tej aukcji na 2019-06-29.

O właśnie mamy ten sam problem. W trwających nie ma aktualnych rzeczywistych dat zakończenia. Aukcje się odbierają, mam w trwających 60 więcej niż wczoraj bo 60 wysłałem. Więc się pobiera. Ale ten spis od 29 czerwca stoi w miejscu.

Link to postu

Tutaj na pojedynczym przykładzie:

Mam aukcję wysłaną wczoraj w zakładce trwające:

image.png.5867bf9c215ef3fffc207bf2fc6f2a37.png

Nie ma w ogóle jej daty zakończenia, która powinna się uaktualnić po odebraniu (odbieranie już kilka razy). Na tej jednej aukcji daje 'Pobierz pełne dane' pasek leci.

image.png.3a3e87565e646d34cde1dd8df656ea0e.png

Po operacji świeci się na zielono, jest okej. Ale z tą aukcją nic się nie dzieje, nadal nie ma daty zakończenia. Stoi w miejscu. Odświeżenie nic nie pomaga. No i tak jest z każdą aukcją.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

W czasie pobierania listy się nie odświeżają. Można w każdym momencie odświeżyć ją klawiszem F5. Jeśli pomimo tego nie ma aukcji to prosiłbym aby w programie serwisowym wykonac poniższe polecenie SQL (pod przyciskiem ZAAWANSOWANE).


select top 10 au_title, au_number, au_startDate, au_EndDate from au__auction where au_state = 3 order by au_Id desc

Wyświetlą się ostatnie zapisane w bazie aukcje. Proszę zweryfikować czy są to również aukcje do 29 czerwca czy są nowsze (kolumna au_EndDate)

Zrobione, niektóre mają daty z odbierania ze wczoraj (ale mimo to w sello nie pokazują ze 01.07) A tutaj też nie pobiera, na screenie zdjęcia aukcji wysłanych wczoraj, nie pobrało daty zakończenia.

image.png.d3113d472529d77675e987a9ff8d503e.png

Link to postu
1 godzinę temu, Fentick napisał:

aby na aukcji gdzie jest "Informacje o sprzedaży" dodać Data wznowienia? Allegro zwraca taki parametr?

Nie zwraca, ale są liczne sugestie w kierunku Allegro aby taka data była zwracana.

41 minut temu, Jimmy Abdul napisał:

Nie ma w ogóle jej daty zakończenia,

Czy jest to oferta do wyczerpania? Bo jeśli tak, to Allegro nie zwraca dla niej daty zakończenia, ani wznowienia. Daty zakończenia są zwracane tylko dla ofert z określonym czasem trwania.

 

6 minut temu, Jimmy Abdul napisał:

A tutaj też nie pobiera, na screenie zdjęcia aukcji wysłanych wczoraj,

Czy te aukcje rozpoczęte o 15 wczoraj w Sello są widoczne w trwających?

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy jest to oferta do wyczerpania? Bo jeśli tak, to Allegro nie zwraca dla niej daty zakończenia, ani wznowienia. Daty zakończenia są zwracane tylko dla ofert z określonym czasem trwania.

Chyba jednak nie, bo każda z moich aukcji jest do wyczerpania i data wznowienia jest. Dowód:

image.png.830e74a1735d5d8de9da0215d52e5d60.png

Tutaj powinienem mieć aukcje z datą zakończenia/wznowienia 2 lipca, tych ze wczoraj i wcześniej nie powinno już być po prawidłowym odebraniu. Korzystam z Sello w ten sposób od kilku lat, wiem jak to działa :)

4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy te aukcje rozpoczęte o 15 wczoraj w Sello są widoczne w trwających?

Tak, są ale bez daty wznowienia, a po odebraniu jak napisałem powinna data wznowienia być za 10 dni i być na samym dole w sortowaniu. A są na samej górze.

 

Podsumowując: Robiłem od wczoraj z 50 razy odbieranie a zakładka "Trwające" nadal wygląda tak samo, tam się nic nie zmienia. Nie pobiera się, nie aktualizuje.

Link to postu
12 minut temu, Jimmy Abdul napisał:

Chyba jednak nie, bo każda z moich aukcji jest do wyczerpania i data wznowienia jest. Dowód:

Dane aukcji pobierane są przez dwa różne zasoby w API Allegro, możliwe, że jeden z nich zwraca jakąś datę i jeśli akurat nim zostanie ona zaktualizowana to ta data się pojawia. Będziemy to weryfikować. Mamy tez na uwadze fakt, że wzmożony ruch w nowym API Allegro spowodował, że są w nim ostatnio wprowadzane liczne zmiany, więc coś co wczoraj jeszcze nie działało, dzisiaj już może działać ;).

15 minut temu, Jimmy Abdul napisał:

Tutaj powinienem mieć aukcje z datą zakończenia/wznowienia 2 lipca, tych ze wczoraj i wcześniej nie powinno już być po prawidłowym odebraniu. Korzystam z Sello w ten sposób od kilku lat, wiem jak to działa :)

Proszę odebrać zakończone (bez pełnych danych). Nowy synchronizator, pomimo tego, że jest fajniejszy :), wprowadza konieczność rozwiązywania wszystkich problemów na nowo. Tak jest również z kończeniem aukcji zakończonych przy pobieraniu trwających. Obecnie aby aukcja się zakończyła w Sello (np taka bez sprzedaży) trzeba pobrać zakończone, lub wybrać na niej pobranie pełnych danych z menu pod prawym klawiszem. W opracowaniu jest już rozwiązanie na aktualizację statusu tych aukcji, których już w trwających nie ma. Wcześniejsze mechanizmy jakie działały nie mogą być użyte w nowym synchronizatorze, zatem funkcja taka będzie niebawem dostępna.

Podobnie z datą wznowienia. Wcześniejsze wersje sztucznie podbijały tę datę o 10 dni, przez co zmieniała się ona w aukcji. Natomiast z rzeczywistością to nie miało nic wspólnego, bo wystarczyło przedłużenie aukcji przez Allegro np. z przyczyn awarii serwisu i już następował rozjazd. Czekamy aż Allegro zacznie zwracać prawidłową informację o wznowieniu, wtedy będzie ona dodana w Sello.

Link to postu
20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę odebrać zakończone (bez pełnych danych).

Pobieranie zakończonych działa, zamknąłem aukcje na allegro, pobrałem zakończone i od razu się pojawiła w Sello w zakładce "Zakończone". Tak ma być. Ale pobieranie trwających nadal nic nie zmienia. Czy mam rozumieć, że aukcję się odbierają, ale przy obecnym stanie Sello oraz możliwościach które udostępnia Allegro nic innego nie da się zrobić i tak jak to było wcześniej nie będzie teraz wyglądać z przyczyn technicznych?

20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Podobnie z datą wznowienia. Wcześniejsze wersje sztucznie podbijały tę datę o 10 dni, przez co zmieniała się ona w aukcji.

I właśnie że nie ma już tego sztucznego podbijania, nie mam na liście nowych dat wznowienia o 10 dni+ ? A że moje wszystkie aukcje są do wyczerpania, dlatego tego nie widzę jak wcześniej.

Link to postu
1 godzinę temu, Jimmy Abdul napisał:

Czy mam rozumieć, że aukcję się odbierają, ale przy obecnym stanie Sello oraz możliwościach które udostępnia Allegro nic innego nie da się zrobić i tak jak to było wcześniej nie będzie teraz wyglądać z przyczyn technicznych? 

Zbadam temat dokładniej, bo skoro ta data się tam pojawiła, tzn. że któraś funkcja ją zwraca - na pytanie dlaczego się nie zmienia muszę poszukać odpowiedzi.

 

1 godzinę temu, Jimmy Abdul napisał:

I właśnie że nie ma już tego sztucznego podbijania, nie mam na liście nowych dat wznowienia o 10 dni+ ?

Bardzo możliwe. Rozpoznam temat i zobaczymy co da się zrobić.

Link to postu
9 godzin temu, Mirela Pardo napisał:

niewiem czy dobry temat
u mnie jest chyba wszystko ok po aktualizacji ale poznikały mi opisy aukcji w zakończonych
pobierane były pełne dane jak również prawo klik dla wybranych aukcji i niestety nadal brak opisu

Proszę włączyć logowanie za pomocą programu serwisowego (menu Rejestr), uruchomić Sello  jako administrator i pobrać aukcję trwającą z prawokliku. W folderze instalacyjnym Sello czyli C:\Program Files(x86)\InsERT\Sello\Log utworzy się plik Allegro-<data>.json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku.

 

1 godzinę temu, - Kałuża - napisał:

Pomimo przetestowania chyba wszystkich możliwych ustawień pobierań ręcznie ilość trwających aukcji się nie zmienia

Proszę odświeżyć listę aukcji klawiszem F5 - również jest rozbieżność?  Proszę również o podesłanie logu z pobierania aukcji trwających (bez pełnych danych) wraz z informacją ile powinno być aukcji trwających.

Link to postu

Czy te opisy są jakoś modyfikowane po wystawieniu? W opisie pojawiają się znaki nowej linii, tak jakby jakiś edytor (być może ten w serwisie Allegro) umieszczał tam nadmiarowe i niepotrzebne znaki, których potem nie trawi edytor w Sello.

Czy jak przełączy się w Sello edytor opisu w tryb uproszczony to wtedy widać opis?

Link to postu

Plik się utworzył, natomiast jest pusty 0 kb i oczywiście brak zawartości. W "domyślnych ustawieniach odbierania danych ręcznie" zostało zaznaczone tylko "aukcje trwające". W raportach Sello pojawia się komunikat o "Rozpoczęto odbieranie aukcji" i "Zakończono: odbieranie aukcji" oba te komunikaty mają dokładnie ten sam czas co do minuty i sekundy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...