Skocz do zawartości

Czyszczenie bazy danych

Polecane posty

Dnia 4.07.2019 o 18:38, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przycisk "USUŃ" będzie aktywny, jeśli w ciągu ostatniej godziny została zrobiona kopia bazy. Czas tej blokady ma być wydłużony w następnych wersjach Sello.

Gdzie na bazie można zmienić datę ostatniej archiwizacji?Niestety baza jest tak duża że archiwizacja zajmuje dużo więcej niż godzinę co wyklucza uruchomienie serwisu czyszczącego. Proszę o pomoc w której tabeli i polu znajduje się data ostatniej archiwizacji.

Link to postu
Dnia 3.07.2019 o 11:39, Bartosz Rosa napisał:

Dlaczego nie da? Usunięcie maili z Sello jak najbardziej zwolni miejsce, tylko trochę trwa. Szybciej można to zrobić z poziomu programu serwisowego, korzystając z nowych funkcji czyszczenia bazy.

Również to zauważyłem już po wypuszczeniu wersji, że przeliczanie coś nie działa właściwie. Jest już zgłoszone do poprawy.

 

 

Gdzie na bazie można zmienić datę ostatniej archiwizacji?Niestety baza jest tak duża że archiwizacja zajmuje dużo więcej niż godzinę co wyklucza uruchomienie serwisu czyszczącego. Proszę o pomoc w której tabeli i polu znajduje się data ostatniej archiwizacji.

Link to postu

Po próbie czyszczenia wiadomości w programie serwisowym, otrzymuję:

Cytat

The DELETE statemennt conflicted with REFERENCE constaint "FK_pb_PostBuyFromTransactions_pb__PostBuyFormData". The conflict occured in database XXX, table "dbo.pb_PostBuyFromTransaction", column 'pb_PostBuyFromDataId'
The statement has been terminated.

Jak sobie poradzić i co jest przyczyną?

 

Link to postu

Później po próbie kompaktowania:
 

Cytat

 

Wystąpił nieobsługiwany wyjątek w aplikacji. Jeśli klikniesz przycisk Kontynuuj, aplikacja zignoruje błąd i podejmie próbę kontynuacji. Jeśli klikniesz przycis Zamknij, aplikacja zostanie natychmiast zamknięta.

Cannot access properties or methods for the Microsoft.SqlServer.Menagement.Smo.Database '[XXX]', because it has been dropped.

 

Po wybraniu 'kontynuuj', czyszczenie trwa dalej...

Edytowane przez Robert Z
Link to postu
Dnia 13.07.2019 o 11:35, Robert Z napisał:

Po próbie czyszczenia wiadomości w programie serwisowym, otrzymuję:

Czyszczone są tylko wiadomości? Czy baza nie była uszkodzona i naprawiana w przeszłości?

1 godzinę temu, Bartek B napisał:

Poniżej załączam komunikaty błędów które wyskakują podczas próby czyszczenia bazy

Jakie dane są czyszczone?

Link to postu
17 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyszczone są tylko wiadomości? Czy baza nie była uszkodzona i naprawiana w przeszłości?

Jakie dane są czyszczone?

Wszystkie dane czyszczone były ( za pomocą programu do serwisowego- wszystkie "ptaszki zaznaczone "). Po jednym roku. W różnych latach różne błędy wyskakują lub wszystkie.   Baza była wysyłana do was i naprawiana przysłanymi skryptami.

Edytowane przez Bartek B
Link to postu

Mam podobne błędy przy próbie czyszczenia bazy (wybrałem opcję czyszczenia tylko niepowiązanych zdjęć). 
Przejąłem po drugiej osobie obsługę Sello i nie jestem w stanie ustalić, czy kiedyś baza była uszkodzona lub naprawiana.
U mnie archiwum bazy wynosi ok. 3,2 GB.

Jak mógłbym usunąć błędy i zrobić poprawnie czyszczenie bazy?
 

info-1.JPG

info-2.JPG

info-3.JPG

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyszczone są tylko wiadomości? Czy baza nie była uszkodzona i naprawiana w przeszłości?

Jakie dane są czyszczone?

Wcześniej ktoś inny zajmował się sello, ale raczej baza nie była uszkodzona/naprawiana.

Do testów czyszczenia bazy wybrałem czyszczenie wiadomości sprzed 2015, choć wiadomości 2013-2015 na pewno zostały już dawno, ręcznie usunięte.

Wykresy programu serwisowego, wskazywały jednak, że ta operacja przyniesie jakiś efekt.

 

Jakkolwiek....

Wychodzi na to, że to wyłącznie błędy po użyciu kompaktowania bazy z pozycji czyszczenia.

Wyczyściłem bazę z wiadomości, transakcji, aukcji zakończonych z datą przed 2014 i za każdym razem rezygnowałem z kompaktowania bazy.

Po zakończonych operacjach użyłem kompaktowania z poziomu głównego menu programu serwisowego i wszystko zadziałało, bez komunikatów błędów.

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy z jakichś powodów to czyszczenie baz jest dla Was pilne czy możemy zająć się tym pod koniec tygodnia?

Panie Bartku - rozumiem że macie teraz totalnie obciążony czas, tak jak pisałem moja baza jest baaaardzo duża i liczyłem na jej zmniejszenie przed nadchodzącą  poprawką. 

Wiele funkcji jeszcze szwankuje i nie wiadomo dlaczego, co za tym idzie wyrzucenie jak największej ilości niepotrzebnych danych mogło by pomóc.

Reasumując – wysyłam do was bazę i bardzo mi zależy na poprawnej analizie i funkcjach naprawczych nawet ja bym miał kilka dni poczekać.

 

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 15.07.2019 o 14:43, Bartosz Rosa napisał:

Czy z jakichś powodów to czyszczenie baz jest dla Was pilne czy możemy zająć się tym pod koniec tygodnia?

Witam Panie Bartku. Niestety próby wysłania w tamtym tygodniu bazy przez program serwisowy spełzły na niczym . Błąd Błąd Błąd. Wysłałem screeny mailem. Złożyłem prośbę aby udostępnić tradycyjne wysłanie na FTP ( tak jak kiedyś było). Obiecano, iż problem zostanie rozwiązany lub wysłane zostaną dane odnośnie FTP - niestety do tej pory nic nie otrzymałem.  Czy jest możliwość aby udostępnić jakiś FTP żeby można było poza( niedziałającym programem ) wysłać bazę do naprawy aby móc osunąć z niej niepotrzebne dane?

Edytowane przez Bartek B
Link to postu

U mnie 73% bazy to były maile !

Ale je ubiłem CTRL+A potem DELETE i kompaktuj bazę danych + jest mały problem, bo po kompaktowaniu to trzeba kliknąć na pole z romiarem bazy danych, inaczej się nie odświeża - kojarzę wiele razy doradzałem kompaktowanie userom i podawali, że to nic nie dawało - jeśli to problem z odświeżaniem to możę warto by obejrzeć, czemu po kompaktowaniu trzeba klikać na pole z rozmiarem bazy - bardzo mylące.

 

image.png.2b2def4ae43f23474b7881e4e08c56bc.png

Po usuwaniu maili kompaktujcie bazkę !

Chyba serwer odżył.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...