Skocz do zawartości

Informator - kartoteka kontrahentów

Polecane posty

Dzień dobry,

bardzo proszę o odpowiedź na pytanie o działanie funkcji "Informator" (Ctrl+I) z poziomu kartoteki kontrahentów. Czy funkcja ta daje tylko i wyłącznie informacje powiązane (sprzedaż, zakup) z Subiekta? Czyli, jeżeli używam Rachmistrza jako biuro rachunkowe, nie będę widział z tego poziomu zapisów z ewidencji sprzedaży/zakupu? Trochę to dziwne, bo nigdzie nie ma precyzyjnej informacji o sposobie działania tej funkcji.

Pozdrawiam.

Link to postu

Chyba nie zostałem zrozumiany. Nie o zakładki pytałem, a o to, jakie informacje powinny być widoczne z poziomu funkcji "Informator" w kartotece kontrahentów Rachmistrza. Wg mnie, jeśli NIE UŻYWAM Subiekta w powiązaniu z Rachmistrzem, funkcja "Informator" w zakładkach SPRZEDAŻ lub ZAKUP nie prezentuje żadnych danych.

Link to postu

Doskonale zrozumiałem pytanie, ale chyba moja odpowiedź nie została zrozumiana tak jak bym chciał.

Informator pokazuje to co widać, a co jasno opisują nazwy zakładek. Przykładowo, w zakładce sprzedaż pokazuje dokumenty sprzedaży tego kontrahenta. Nie zapisy w ewidencji VAT sprzedaży, tylko dokumenty sprzedaży (Faktury Sprzedaży, Korekty itd). W przypadku kiedy nie ma Subiekta, nie ma również dokumentów sprzedaży, więc w tej zakładce będzie pusto.

Autorzy nie przewidzieli w "Informatorze" zakładek z zapisami w ewidencjach VAT, KPiR albo w rejestrach księgowych Rewizora, więc ich tam nie zobaczymy.

Zapis w ewidencji VAT sprzedaży to nie to samo co dokument sprzedaży.

Link to postu
  • 1 rok później...

Czy INERT przewiduje kiedykolwiek uruchomienie dla Biur Rachunkowych w Informatorze  funkcji zakupów i sprzedaży odczytywanych z KPiR, KH albo z rejestrów VAT a nie tylko z Subiekta.

Szczególnie brak tej funkcji w Rachmistrzu jest bardzo uciążliwe - przecież nie wszystko wpisuje się w Subiekta np. faktury paliwowe a nieraz należy odczytać i przejrzeć zapisy Z całego roku

W Rewizorze jakoś można sobie z tym problemem radzić prowadząc zapisy na kontach ale też byłoby miło gdyby można było też korzystać z tej funkcji

Link to postu
Dnia 23.09.2020 o 21:19, Zbyszek Brzostowski napisał:

Czy INERT przewiduje kiedykolwiek uruchomienie dla Biur Rachunkowych w Informatorze  funkcji zakupów i sprzedaży odczytywanych z KPiR, KH albo z rejestrów VAT a nie tylko z Subiekta.

Szczególnie brak tej funkcji w Rachmistrzu jest bardzo uciążliwe - przecież nie wszystko wpisuje się w Subiekta np. faktury paliwowe a nieraz należy odczytać i przejrzeć zapisy Z całego roku

W Rewizorze jakoś można sobie z tym problemem radzić prowadząc zapisy na kontach ale też byłoby miło gdyby można było też korzystać z tej funkcji

Nie wystarczy przefiltrowanie listy dokumentów według kontrahenta ?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam rozumieć, że nie potrafi Pan zmienić filtru "z okresu" w module "Ewidencja VAT zakupu", na okres, który Pana interesuje ? Jeśli tak, to polecam zapoznać się z postawami obsługi programu, na przykład poprzez szkolenie u dostawcy programu / serwisanta, jeśli nie to proszę opisać i/lub pokazać (zrzuty) z czym dokładnie ma Pan problem. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...