Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Wojtek Rerych

Informator - kartoteka kontrahentów

Polecane posty

Dzień dobry,

bardzo proszę o odpowiedź na pytanie o działanie funkcji "Informator" (Ctrl+I) z poziomu kartoteki kontrahentów. Czy funkcja ta daje tylko i wyłącznie informacje powiązane (sprzedaż, zakup) z Subiekta? Czyli, jeżeli używam Rachmistrza jako biuro rachunkowe, nie będę widział z tego poziomu zapisów z ewidencji sprzedaży/zakupu? Trochę to dziwne, bo nigdzie nie ma precyzyjnej informacji o sposobie działania tej funkcji.

Pozdrawiam.

Nie bardzo wiem jakiej informacji brak? Opis miałby podawać jakie zakładki widać?

Lista zakładek jest sztywna, wbudowana w program i zakładki "Ewidencje VAT" (albo podobnej) tam nie ma. W konsekwencji nie można w informatorze zobaczyć zapisów z ewidencji VAT.

Chyba nie zostałem zrozumiany. Nie o zakładki pytałem, a o to, jakie informacje powinny być widoczne z poziomu funkcji "Informator" w kartotece kontrahentów Rachmistrza. Wg mnie, jeśli NIE UŻYWAM Subiekta w powiązaniu z Rachmistrzem, funkcja "Informator" w zakładkach SPRZEDAŻ lub ZAKUP nie prezentuje żadnych danych.

Doskonale zrozumiałem pytanie, ale chyba moja odpowiedź nie została zrozumiana tak jak bym chciał.

Informator pokazuje to co widać, a co jasno opisują nazwy zakładek. Przykładowo, w zakładce sprzedaż pokazuje dokumenty sprzedaży tego kontrahenta. Nie zapisy w ewidencji VAT sprzedaży, tylko dokumenty sprzedaży (Faktury Sprzedaży, Korekty itd). W przypadku kiedy nie ma Subiekta, nie ma również dokumentów sprzedaży, więc w tej zakładce będzie pusto.

Autorzy nie przewidzieli w "Informatorze" zakładek z zapisami w ewidencjach VAT, KPiR albo w rejestrach księgowych Rewizora, więc ich tam nie zobaczymy.

Zapis w ewidencji VAT sprzedaży to nie to samo co dokument sprzedaży.

Miło, że obaj się zrozumieliśmy. Jednak nie widzę sensu aktywności tej funkcji np. w Rachmistrzu przy nieużywaniu Subiekta. Jako biuro rachunkowe Subiekta używam wyłącznie na własne potrzeby.

Temat do zamknięcia.