Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Wojtek Rerych

Informator - kartoteka kontrahentów

Polecane posty

Dzień dobry,

bardzo proszę o odpowiedź na pytanie o działanie funkcji "Informator" (Ctrl+I) z poziomu kartoteki kontrahentów. Czy funkcja ta daje tylko i wyłącznie informacje powiązane (sprzedaż, zakup) z Subiekta? Czyli, jeżeli używam Rachmistrza jako biuro rachunkowe, nie będę widział z tego poziomu zapisów z ewidencji sprzedaży/zakupu? Trochę to dziwne, bo nigdzie nie ma precyzyjnej informacji o sposobie działania tej funkcji.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie bardzo wiem jakiej informacji brak? Opis miałby podawać jakie zakładki widać?

Lista zakładek jest sztywna, wbudowana w program i zakładki "Ewidencje VAT" (albo podobnej) tam nie ma. W konsekwencji nie można w informatorze zobaczyć zapisów z ewidencji VAT.

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Chyba nie zostałem zrozumiany. Nie o zakładki pytałem, a o to, jakie informacje powinny być widoczne z poziomu funkcji "Informator" w kartotece kontrahentów Rachmistrza. Wg mnie, jeśli NIE UŻYWAM Subiekta w powiązaniu z Rachmistrzem, funkcja "Informator" w zakładkach SPRZEDAŻ lub ZAKUP nie prezentuje żadnych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu

Doskonale zrozumiałem pytanie, ale chyba moja odpowiedź nie została zrozumiana tak jak bym chciał.

Informator pokazuje to co widać, a co jasno opisują nazwy zakładek. Przykładowo, w zakładce sprzedaż pokazuje dokumenty sprzedaży tego kontrahenta. Nie zapisy w ewidencji VAT sprzedaży, tylko dokumenty sprzedaży (Faktury Sprzedaży, Korekty itd). W przypadku kiedy nie ma Subiekta, nie ma również dokumentów sprzedaży, więc w tej zakładce będzie pusto.

Autorzy nie przewidzieli w "Informatorze" zakładek z zapisami w ewidencjach VAT, KPiR albo w rejestrach księgowych Rewizora, więc ich tam nie zobaczymy.

Zapis w ewidencji VAT sprzedaży to nie to samo co dokument sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu

Miło, że obaj się zrozumieliśmy. Jednak nie widzę sensu aktywności tej funkcji np. w Rachmistrzu przy nieużywaniu Subiekta. Jako biuro rachunkowe Subiekta używam wyłącznie na własne potrzeby.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu

×