Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Rosomak

Rozmywanie się tekstu w Sello przy rozdzielczości 1920x1080

Polecane posty

Witam,
czy rozmywanie się tekstu wyświetlanego w Sello przy rozdzielczości ekranu 1920x1080 jest rzeczą normalną, czy też da się to jakoś zmienić? Sterowniki do karty graficznej najnowsze, problem nie występuje w żadnym innym z używanych przeze mnie programów. Przykład w załączniku (plik w najlepszej jakości).

przykład.jpg

W zasadzie rozmywa się całe Sello - grafiki również. Reszta programów i przeglądarki - żyleta. Na zdjęciu Bartka obraz jest o wiele lepszy, taki właśnie chcielibyśmy uzyskać. Jakieś pomysły?

Pierwszy raz spotykam się z takim czymś aby w jednej aplikacji obraz był rozmyty. Można spróbować uruchomić w systemie funkcję Dopasuj tekst Clear Type i przejść całą kalibrację.

Czy grafiki też są rozmyte? Może jakieś skalowanie aplikacji zostało włączone - samo Sello nie posiada takiej funkcji ale być może jakieś ustawienie w systemie, karcie graficznej lub zewnętrznym programie.

W sumie to wyświetlając na forum oryginały zdjęć widzę, że to rozmazane jest większe, czyli jakieś skalowanie aplikacji zostało włączone. Może chodzi o to ustawienie w systemie w ustawieniach ekranu:

image.png.63986a781a96c51d8d9bad92d7e839d1.png

Ja mogę dorzucić, że na zdalnym pulpicie nie widać niektórych ikon w raportach w Sello typu ikona "wykrzyknik" itd po ustawieniu kompresji w menu WRAŻENIA.

Mnie to bardzo przeszkadza pracuję na zdalnym pulpicie bardzo dużo.

image.png.e464fea6a30a834223e7b6e157cf5012.png

image.png

Jeśli wybierasz wrażenia typu modem 56Kbps to podejrzewam, że zdalny pulpit nie jest w stanie przesłać tylu danych w strumieniu. Jak by nie patrzeć to jest około 5KB danych w ciągu sekundy - to nawet nie jest zdjęcie niskiej jakości.