Skocz do zawartości

Zakodowanie wielu (konkatenacja) dostępnych pól naklejki w jeden kod QR

Polecane posty

W Szablonach naklejek możemy każde dostępne pole (tekstowe) zakodować w kod kreskowy - a dokładniej QR.

Miło by było gdyby można było także dodać pole tekstowe złożone - konkatenacje innych pól, tak żeby tak wygenerowany tekst można zakodować do jednego QR (dla odczytu czytnika/appki).

Przykładowo dla "asortyment na dok. magazynowych" można by całość złożyć w długi string i zakodować w jednym QR (bo przecież QR ma mase miejsca na dane), np.:

  • "{ Symbol:" + <symbol> + "; Kod:" + <Kod dostawy> + "; Nazwa:" + <Nazwa asortymentu> + "; }"
  • { Symbol:<Symbol>; Kod:<Kod dostawy>; Nazwa:<Nazwa asortymentu>; }

(Bold to Własny tekst rzecz jasna).

 

Z innej perspektywy jeszcze lepiej (elastycznie) by było gdyby można zdefiniować własne SQL/LINQ z poziomu KAŻDEGO typu kartoteki (nie tylko Raporty własne SQL/LINQ).

Tutaj wyższa szkoła jazdy bo można wtedy na naklejkach dowolnych kartotek umieszczać dowolne dane bez potrzeby budowania rozwiązań własnych.

 

Tak dodam, że na tą chwilę poradziłem sobie z konkatenacją pisząc totalnie własny raport SQL, który wyciąga identyczne dane z bazy jak "Asortyment na dok. magazynowych" i dodałem dodatkową kolumnę łączącą pola, które potrzebowałem (głównie Symbol+Kod+Nazwa do QR), problem tylko, że nie mogę już korzystać z funkcji kliknięcia z poziomu "Magazyn->Drukuj naklejki z asortymentem", tylko wejść w "Ewidencje dodatkowe->Raporty" po czym odszukać odpowiedni kod dostawy w wspomnianym moim Raporcie własnym SQL i dla niego wydrukować naklejki.

Jest to jakieś rozwiązanie ale rozszerzenie funkcjonalności o dodawanie własnych SQL/LINQ do dowolnych naklejek byłoby absolutnie wspaniałe - nie tylko dla przypadku opisanego tutaj.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...