Skocz do zawartości

Sello 1.31.1 usunęło wszystkie cenniki dostaw

Polecane posty

Stare cenniki Sello nie mają z cennikami Allegro nic wspólnego. Można je eksportować do Allegro, ale do pełni "szczęścia" trzeba je jeszcze podłączyć do aukcji - tak aby Allegro wiedziało który cennik do której aukcji jest podłączony. Można to zrobić obecnie przez serwis Allegro, zbiorczo lub pojedynczo edytując aukcje. Możliwość ustawienia cennika z Sello będzie dostępna w jednej z najbliższych aktualizacji - bo niestety ale modyfikacja aukcji trwających działa na innych zasadach niż poprzednio i nie zdążyliśmy jej jeszcze zaimplementować do końca.

Link to postu

Mam podobny problem z cennikami. Próbuje się z tym uporać jednak cały cza po próbie eksportu mam błędy, a dokładnie jeden dotyczący każdej pozycji, który pokazuje na PrtSc. Ten problem wcześniej nie istniał. Nie mogę zwiększyć iloci produktów w paczce na więcej niż 1 ... (gabaryt i masa 1 sztuki to wartość graniczna), to nie może stanowić problemu z eksportem cennika !!!

Poproszę o pomoc.

Problem cenniki dostaw.jpg

Edytowane przez zuczek
Link to postu
54 minuty temu, zuczek napisał:

Mam podobny problem z cennikami. Próbuje się z tym uporać jednak cały cza po próbie eksportu mam błędy, a dokładnie jeden dotyczący każdej pozycji, który pokazuje na PrtSc. Ten problem wcześniej nie istniał. Nie mogę zwiększyć iloci produktów w paczce na więcej niż 1 ... (gabaryt i masa 1 sztuki to wartość graniczna), to nie może stanowić problemu z eksportem cennika !!!

Poproszę o pomoc.

Problem cenniki dostaw.jpg

 

 

Zrób screen z ustawień cennika dostaw "większa lub równa 30 kg". Miałem podobny problem i okazało się, że cennik zawierał błąd. Po prostu ustawiając jeden cennik na nowo, ominąłem jedno pole "ilość sztuk w paczce" i zostawiłem je puste. Cennik w Sello się zapisał, ale już nie dało się wyeksportować do Allegro

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 4.07.2019 o 14:59, Bartosz Rosa napisał:

Czy te cenniki w aukcjach są bardzo potrzebne? Jeśli miało by to wejść do wersji 1.31.2 to musielibyśmy to robić jeszcze jako szybką protezę, niekoniecznie ładną. Stworzenie nowego mechanizmu aktualizacji aukcji to nieco większe zagadnienie i w planach mamy póki co wypuszczenie tego w dalszej wersji.

 

Jak dla mnie są bardzo potrzebne.

  • 10 tys aukcji
  • 3 konta
  • na każdym po 18 cenników dostaw
  • bardzo zróżnicowana oferta od drobniutkich przedmiotów, po mocno gabarytowe

Oferty były skrupulatnie przeglądane i miesiącami dostosowywane tak, żeby wychodziło najkorzystniej. Podpinanie cenników z poziomu Allegro, oznacza ponowne przeglądanie ofert. Szacuję pracę na kilka dni dla jednej osoby + oczywiście mnóstwo pomyłek, które później trzeba poprawiać.

Ponieważ nie pobrałem danych o ofertach z Allegro po aktualizacji do 1.31.1, to dotychczas przypisane w Sello cenniki pozostały. Jeśli tak zostawię do czasu zainstalowania aktualizacji Sello pozwalającej na wysyłanie zmian w ofertach związanych z cennikami, to te same zmiany zrobię w kilkanaście minut.

 

Jeśli Bartek napisze, że najbliższa aktualizacja będzie miała taką możliwość, to do tego czasu nie będę pobierał ofert z Allegro. Jeśli to ma zając kilka miesięcy, wtedy będzie trzeba usiąść i ręcznie ustawiać cenniki na Allegro.

 

 

 

Poprawka:

Widzę, że mój plan jest do niczego. Pobranie transakcji jest równoznaczne z pobraniem danych o ofertach i wtedy cenniki zostają wyczyszczone. Miałem plan na ten tydzień i widzę, że muszę zająć się zupełnie czymś innym.

Edytowane przez Dominik kidl
Link to postu
8 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Jeśli Bartek napisze, że najbliższa aktualizacja będzie miała taką możliwość, to do tego czasu nie będę pobierał ofert z Allegro. Jeśli to ma zając kilka miesięcy, wtedy będzie trzeba usiąść i ręcznie ustawiać cenniki na Allegro.

Kilka miesięcy to nie, aczkolwiek do najbliższej aktualizacji raczej nie wejdzie, bo do zrobienia jest w zasadzie cały mechanizm zmian aukcji trwających. Zmiana liczby sztuk korzysta z innego mechanizmu więc mogliśmy ją na szybko dodać.

Można spróbować przypisać sobie aukcje do grupy, po której później będzie można podpiąć cennik.

Link to postu
9 godzin temu, zuczek napisał:

Nie mogę zwiększyć iloci produktów w paczce na więcej niż 1 ... (gabaryt i masa 1 sztuki to wartość graniczna), to nie może stanowić problemu z eksportem cennika !!!

Ten błąd zwracany jest przez Allegro, nie przez Sello. Prawdopodobnie w którejś dostawie w cenniku brakuje liczby sztuk - niestety Allegro nie informuje w której, zgłosiliśmy już taką sugestię aby była ta informacja w treści błędu.

Link to postu
15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Kilka miesięcy to nie, aczkolwiek do najbliższej aktualizacji raczej nie wejdzie, bo do zrobienia jest w zasadzie cały mechanizm zmian aukcji trwających. Zmiana liczby sztuk korzysta z innego mechanizmu więc mogliśmy ją na szybko dodać.

Można spróbować przypisać sobie aukcje do grupy, po której później będzie można podpiąć cennik.

Bartek to proszę o przypisanie pracownika z insertu do zmiany cenników u nas...

230 cenników, 22 tyś ofert, 16 kont allegro

Różne konta z różnymi cennikami do różnych ofert

Link to postu
8 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Jak dla mnie są bardzo potrzebne.

jeżeli cenniki w aukcjach są potrzebne to dlaczego do tej pory ich tam nie było ?
a jeżeli były one na Allegro to wystarczy zaimportować cenniki z Allegro do Sello i Sello je podepnie do aukcji przy najbliższej aktualizacji aukcji

jeżeli aukcje były wystawiane przez Sello to cenników na Allegro w aukcjach nie było tylko były same ceny za przesyłkę
w takim przypadku wystarczy utworzyć cenniki na Allegro zaimportować je do Sello i wystawiać nowe aukcje już na tych cennikach

w trwających aukcjach nic przecież samo się nie zmieni i nadal będą tam ceny przesyłek takie ja są teraz

  • Lubię to 1
Link to postu
52 minuty temu, Patryk Tworek napisał:

Bartek to proszę o przypisanie pracownika z insertu do zmiany cenników u nas...

Rozumiem kwestię dodatkowej pracy, ale pamiętaj, że to nie my wyłączamy stare API. To są zmiany w Allegro i to w serwisie powinny być w pierwszej kolejności narzędzia umożliwiające przejście ze starych dostaw na cenniki.

My również mamy całą masę pracy związaną z nowym API i u nas prace związane tylko z tym trwają od wielu miesięcy - a też mieliśmy inne rzeczy w planach.

Tak jak pisze @Mirela Pardo cenniki konieczne są obecnie przy wystawianiu aukcji. Do obsługi transakcji nie są potrzebne, bo ceny przylatują i tak z API w formularzu, na podstawie cen dostaw umieszczonych w aukcjach trwających. Nie ma więc pośpiechu aby to na hura teraz robić - chyba, że jest jakaś inna potrzeba o której nie wiem, dlatego pytam.

Link to postu
42 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak jak pisze @Mirela Pardo cenniki konieczne są obecnie przy wystawianiu aukcji. Do obsługi transakcji nie są potrzebne, bo ceny przylatują i tak z API w formularzu, na podstawie cen dostaw umieszczonych w aukcjach trwających. Nie ma więc pośpiechu aby to na hura teraz robić - chyba, że jest jakaś inna potrzeba o której nie wiem, dlatego pytam.

Cenniki u nas są zmieniane bardzo często, z różnych względów których nie chciałbym tu poruszać. Dlatego mieliśmy ich tak dużo ;)

  • Dziękuję 1
Link to postu
5 godzin temu, Mirela Pardo napisał:

jeżeli cenniki w aukcjach są potrzebne to dlaczego do tej pory ich tam nie było ?
a jeżeli były one na Allegro to wystarczy zaimportować cenniki z Allegro do Sello i Sello je podepnie do aukcji przy najbliższej aktualizacji aukcji

jeżeli aukcje były wystawiane przez Sello to cenników na Allegro w aukcjach nie było tylko były same ceny za przesyłkę
w takim przypadku wystarczy utworzyć cenniki na Allegro zaimportować je do Sello i wystawiać nowe aukcje już na tych cennikach

w trwających aukcjach nic przecież samo się nie zmieni i nadal będą tam ceny przesyłek takie ja są teraz

 

Cenników w Allegro nie mamy - nie było do tej pory takiej potrzeby.

Nie ruszanie aukcji, to oczywiście jedno z rozwiązań, niestety bardzo nieidealne. Nowe oferty będziemy uzupełniać o cenniki. Mamy jednak bardzo dużo produktów, które są w sprzedaży o 5-7 lat i nadal się sprzedają. Praktycznie nic nie ruszamy w tych ofertach. Cenniki i tak trzeba będzie podpiąć, jeśli nie teraz, to później przez Sello. Jakby jednak tego nie zrobić i tak te 10 tys ofert trzeba przejrzeć na nowo i ustawić odpowiedni cennik. Pracę i tak trzeba wykonać.

 

Spróbuję ogarnąć temat z grupami o których wspomniał Bartek. To powinno załatwić sprawę.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

@Bartosz Rosa mam problem z pobraniem Cenników z Allegro do Sello. W ofercie są przypisane poprawne nazwy, jednak nie pobierają się do Sello.

Odpowiedź z ticketa poniżej.

Pytanie: Mamy problem z pobraniem Cenników dostaw/pobraniem pełnych danych do części ofert Allegro. Do pozostałych bez problemu Cenniki oraz inne dane zaciągane są do programu Sello, przy 375 aukcjach nie ma możliwości pobrania pełnych danych/opisów/cenników. Proszę o pomoc i weryfikację gdzie leży błąd. Jedną z błędnych aukcji jest między innymi numer......

Odp Allegro: W przypadku występujących błędu w narzędziu zewnętrznym w celu weryfikacji potrzebowalibyśmy paczek request i response w formacie xml. Na ich podstawie będziemy mogli zbadać sprawę. 
 

Link to postu

Czy w raporcie pojawiają się jakieś błędy dotyczące pobierania cenników? Jeśli nie ma żadnych błędów a cenniki nie pojawiają się to może być to kwestia zbyt długich nazw cenników w Allegro (powyżej 50 znaków). Problem ten będzie poprawiony w 1.32, która wyjdzie w sierpniu - do tego czasu konieczne będzie skrócenie tych nazw w Allegro aby pobrać cennik.

Link to postu
8 minut temu, marbie B napisał:

Fajnie, że znalazłeś nowy błąd który będzie naprawiony

Akurat zasługi należą się za to jednemu z użytkowników :)

I sam Import wywołany z poziomu Ustawienia > Słowniki > Cenniki dostaw przechodzi bez żadnego problemu i nie ma tych cenników?

Link to postu
7 minut temu, marbie B napisał:

Pobieram pełne dane i cenniki nie pobierają się do transakcji (w Allegro są). Sello nie pokazuje błędu.

Do TRANSAKCJI czy do AUKCJI TRWAJĄCEJ?

 

Do TRANSAKCJI pobiera się to, co klient wybrał w FOD. I to wystarczy.

Do AUKCJI TRWAJĄCEJ się nie pobiera, i tak jest obecnie aż do (zapewne) sierpniowej wersji Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...