Skocz do zawartości

Sello 1.31.1 usunęło wszystkie cenniki dostaw

Polecane posty

Cenniki były podpinane do Allegro Przez Sello (od zawsze). Skopiowano cenniki dostawy wg Sello do Allegro ze zmienioną nazwą w celu rozpoznania XXXXXX-A. Skończyło się na wyczyszczeniu wszystkiego.

Jeżeli należało to zrobić inaczej to instrukcja jest błędnie napisana. 

Czy można przywrócić z kopii zapasowej cenniki dostaw?

Link to postu
Przed chwilą, marbie B napisał:

Cenniki były podpinane do Allegro Przez Sello

Sello nigdy nie podpinało cenników w Allegro
aukcje były wystawiane bez cenników tylko z cenami za przesyłkę podanymi w Sello
wejdż w edycję aukcji na Allegro i zobacz czy masz podpięty do niej cennik zakładam że nie

jak nie to musisz edytowac zbiorczo aukcje na Allegro i podpiąć stworzone tam cenniki
a następnie pobrać aukcje do Sello

  • Lubię to 1
Link to postu
1 godzinę temu, marbie B napisał:

Cenniki były podpinane do Allegro Przez Sello (od zawsze)

Sęk w tym, że stare cenniki w Sello i nowe cenniki w Sello to są dwie różne rzeczy. Stare były jedynie zbiorem dostaw umieszczanych na aukcji, nowe zaś muszą być powiązane z cennikami w Allegro. Dlatego też dodaliśmy możliwość pobrania do Sello cenników z Allegro jak i wysłania do Allegro cenników z Sello (Import/Eksport w oknie cenników). Aukcje trwające w Allegro wystawiane z poprzednich wersji nie miały żadnego powiązania z cennikami Allegro, tylko z cennikiem Sello. Teraz takie powiązanie jest konieczne i należy je zrobić w Allegro jeśli jest potrzebne. Możliwość ustawienia cennika Allegro na aukcjach pojawi się niedługo w Sello.

Dlatego jeśli ktoś miał wiele różnych cenników to może poczekać do aktualizacji zawierającej możliwość ustawiania w Allegro cenników. Jeśli ktoś ma ich mniej i jest w stanie wyfiltrować w panelu Allegro aukcje to można do nich zbiorczo podłączyć cennik Allegro.

Ostrzegam też, że w Allegro jest limit do 250 cenników i obecnie nie można usuwać raz utworzonego cennika - najwyżej go modyfikować.

 

Link to postu

Dlatego jeśli ktoś miał wiele różnych cenników to może poczekać do aktualizacji zawierającej możliwość ustawiania w Allegro cenników. Jeśli ktoś ma ich mniej i jest w stanie wyfiltrować w panelu Allegro aukcje to można do nich zbiorczo podłączyć cennik Allegro.

Sam wczoraj pisałeś, że aktualizacja jest konieczna. Po weekendzie Sello przestanie pobierać dane.

Lament użytkowników Sello dopiero się rozpocznie. Większość nie jest pewnie świadoma, że Sello im wytnie wszystkie cenniki w dostawach.

Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

może poczekać do aktualizacji zawierającej możliwość ustawiania w Allegro cenników. Jeśli ktoś ma ich mniej i jest w stanie wyfiltrować w panelu Allegro aukcje to można do nich zbiorczo podłączyć cennik Allegro.

Poczekać ze zmianą cenników w aukcjach, a nie z aktualizacją ;).

Do wczoraj na nową wersję przeszło niecałe 40% użytkowników.

Link to postu
1 minutę temu, M. K. napisał:

Czy ta funkcjonalność pojawi się w 1.31.2 (~17.07.2019) ?

Czy te cenniki w aukcjach są bardzo potrzebne? Jeśli miało by to wejść do wersji 1.31.2 to musielibyśmy to robić jeszcze jako szybką protezę, niekoniecznie ładną. Stworzenie nowego mechanizmu aktualizacji aukcji to nieco większe zagadnienie i w planach mamy póki co wypuszczenie tego w dalszej wersji.

Link to postu

U nas już po sprawie więc lepiej niech inni się wypowiedzą. Sello nam ładnie wyczyściło cenniki. Na szczęści na jednym kompie nie robiliśmy aktualizacji i skopiowaliśmy listę ofert z cennikami do xls.

Około 10 cenników, ponad 1000 ofert. Każdą trzeba zmieniać z ręki ponieważ nie ma jak wyfiltrować ich w Allegro zbiorczo. Szacuję cały dzień pracy jednego pracownika.

Link to postu
23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy te cenniki w aukcjach są bardzo potrzebne?

My już sobie z tymi cennikami poradziliśmy, ale nie dziwię się innym użytkownikom, bo wysłanie cennika z Sello do Allegro powinno być już w wersji 1.31.

Ciężko mi tutaj się wypowiadać, dlaczego to jest takie trudne, żeby je wysłać... jak wystarczy dołączyć jeden parametr do wysyłki.

30 minut temu, marbie B napisał:

Sello nam ładnie wyczyściło cenniki.

Potwierdzam, też znikanie podpiętych cenników, ale pełne pobranie danych z Allegro już z nowymi cennikami chyba rozwiązało sprawę.

Link to postu
17 godzin temu, Jakub *** napisał:

wysłanie cennika z Sello do Allegro powinno być już w wersji 1.31.

Czas...

17 godzin temu, Jakub *** napisał:

Ciężko mi tutaj się wypowiadać, dlaczego to jest takie trudne, żeby je wysłać...

Czas :)

17 godzin temu, Jakub *** napisał:

jak wystarczy dołączyć jeden parametr do wysyłki.

Nowe API wymaga zupełnie innego podejścia do zmian aukcji trwających, zabrakło czasu na realizację funkcji aktualizacji. A czas nagli.

 

 

Link to postu

Witam w dyskusji. To teraz pytanie z innej beczki. Mam ponad 20tys aukcji. Większość robiona była na podstawie cen wpisanych w sello, a nie cenników dostawy (nazwijmy to dla uproszczenia cennikami sello). Po aktualizacji oczywiście wszystko znikło. Skoro mamy taką sytuację chciałbym to uporządkować, czyli dodać do aukcji cenniki Allegro.

I tu pytanie, w wersjach poprzednich przy aukcjach widoczne były przypisane do aukcji cenniki Sello (i  nawet można było na ich podstawie posortować aukcje). Czy istnieje możliwość posortowania w ten sposób (według cenników sello) aukcji w nowym sello, tak aby wybrać aukcje z danym cennikiem sello i masowo zmienić na identyczny, ale utworzony w Allegro cennik?

A może istnieje jakiś inny prosty sposób na zamianę cenników Sello na cenniki Allegro? Dodam, że mam 6-7 różnych opcji dla swoich aukcji.

Link to postu

Mam dwa konta. Dotychczas korzystałem z cenników sello. Zgodnie z instrukcją każdy cennik powieliłem dopisując mu skrót nazwy konta i podpiąłem do poszczególnych cenników odpowiednie konta. Po pobraniu pełnych danych mam tak, że w zakładce trwające, na części aukcji mam podpięte cenniki sellowo/allegrowe a na części nie . Jak sprawdzam sobie przez edycję dwie aukcje z których jedna ma widoczny podpięty cennik sellowo/allegrowy a druga nie to okazuje się, że w allegro oferty nie mają podpiętego żadnego cennika.

Jak to w końcu jest, czy sello jakoś podpina te cenniki na podstawie starych przypisań?  Jak sello przypisuje te cenniki do aukcji, jaki tu jest algorytm? Wcześniej miałem kilka cenników ale podpiętych do aukcji na dwóch kontach. Teraz każdy taki cennik powieliłem i nie mam pojęcia jak to zostało popodpinane do aukcji, ale jakoś jest tyle że nie do wszystkich aukcji.

 

Link to postu
19 minut temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Jak to w końcu jest, czy sello jakoś podpina te cenniki na podstawie starych przypisań?

Nie, w tej wersji jeszcze tego nie robi. Jeśli musisz mieć podpięte cenniki allegro, to w chwili obecnej zrobisz to tylko w allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...