Skocz do zawartości

Allegro - Produktyzacja

Polecane posty

Czy planujecie obsługę "produktyzacji" z poziomu Sello? Chodzi o przypisanie produktu do aukcji / szablonów.

Mogłoby to działać na zasadzie automatycznego tworzenia szablonu do produktu pobranego z Subiekta (na podstawie EAN). Z tego, co mi wiadomo jest możliwe zaciąganie z Allegro parametrów specyficznych dla danego produktu. Z SGT pochodziłyby tylko zdjęcia, opis, cena i ilość.

Link to postu

W Sello można przypisać już towar do aukcji, jest do tego odpowiednia opcja w menu pod prawym przyciskiem myszy ;) Wystarczy z pojawiającego się okienka wybrać odpowiednią pozycję - można przypisać tylko jeden przedmiot. Parametry specyficzne dopiero niedawno weszły do Sello, także jeszcze długa droga przed tym, jak będą wykorzystywane :)

1.png.6246cc2360733af235cc72c59a079541.png2.png.4fa80c8139f87cc4476857bc9f164641.png

Link to postu
  • 1 rok później...

Tak. W wersji 1.36 będzie na pewno przechowywane w aukcji powiązanie z produktem (utworzone automatycznie przez Allegro bądź też ręcznie powiązane w serwisie). Przy aktualizacji aukcji powiązania te nie będą znikać - tak dzieje się obecnie. Jeśli zdążymy to będzie też możliwość wyboru produktu w samej aukcji w Sello.

  • Lubię to 1
Link to postu

Na obecnym etapie prac nie ma jeszcze możliwości łączenia z Sello, więc trzeba to robić przez serwis/tudzież serwis robi to automatycznie. Docelowo z Sello będzie taka możliwość, ale nie wiem czy pojawi się już w najbliższej wersji. Tak czy inaczej, póki co wydaje się, że ustawianie produktów to jest i tak ręczna praca - kwestia czy zostanie wykonana w Sello czy w Allegro.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

1.36 - produktyzacja

Po znalezieniu produktu i wybraniu go do powiązania z aukcją pada pytanie o napisanie m.in. tytułu, EAN itp. Można wybrać albo wszystko albo nic. Fajnie by było, żeby można było wybrać co napisać a co nie - np. jakieś checkbox-y do zaznaczania, że chcę tylko tytuł i parametry.

To okienko do wyszukiwania czasem działa za pierwszym razem, a czasem trzeba kliknąć drugi raz, żeby znalazło produkt. Np. chce szukać po EAN, wklejam go ze schowka, szuka, szuka... błąd: "brak wymaganych parametrów", klikam szukaj i teraz już jest ok, znajduje to co trzeba. 

Link to postu
Dnia 15.08.2020 o 17:39, Konrad L napisał:

Po znalezieniu produktu i wybraniu go do powiązania z aukcją pada pytanie o napisanie m.in. tytułu, EAN itp. Można wybrać albo wszystko albo nic. Fajnie by było, żeby można było wybrać co napisać a co nie - np. jakieś checkbox-y do zaznaczania, że chcę tylko tytuł i parametry.

Tak też mamy w planach zrobić.

Dnia 15.08.2020 o 17:39, Konrad L napisał:

To okienko do wyszukiwania czasem działa za pierwszym razem, a czasem trzeba kliknąć drugi raz, żeby znalazło produkt.

Zapewne chodzi o wklejenie ze schowka. Wtedy jest automatycznie wywoływana funkcja szukania i podejrzewam, że ze względu na specyfikę działania tego okienka nie jest jeszcze ustawiony w polu ten nowy wklejany EAN. Zajrzymy do tego.

Dnia 15.08.2020 o 21:10, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jak coś jest nieprawidłowo to zgłaszaj błąd w produkcie - już mam kilka produktów, które poprawili.

No popatrz. Ja zgłosiłem poprawki do produktu Sello, to go usunęli całkowicie :D.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Scenariusz jest taki: Generuję aukcję z towaru, więc mam wszystko uzupełnione. Teraz wyszukuję produkt. Ok. Jest. Wybieram, ale nie chcę pobierać wszystkiego z produktu (w tym kategorii), więc nie - nie chcę nadpisać danych aukcji. Teraz produkt się przypisał, ale wystawić aukcji nie mogę bo nie zgadza się kategoria. A nigdzie nie było po drodze informacji o kategorii. Musiałbym dwa razy wyszukiwać, najpierw nadpisać i zobaczyć jaka to kategoria, a potem ew. przypisać jeżeli kategoria się zgadza.

Nie widzę w wynikach wyszukiwania produktu żadnych filtrów po lewej, żeby wybrać kategorię - chyba, że o czym innym mowa.

Link to postu

Lista kategorii nigdy mi się nie pojawiła. Wyszukiwałem po EANie. Rozumiem, że w takim wypadku ta lista się nie pojawia.

Myślę, że informacja o kategorii jednak powinna pojawiać się także w wypadku, gdy jest tylko jedna kategoria - bo wtedy nie wiadomo jaka ona jest. I nie wiem czy mogę przypiąć taki produkt do mojej oferty czy nie.

Aha... wyszukuję po EANie bo to jest jednoznaczne, a w kategoriach w których operuję, nazewnictwo to 100% wolna amerykanka - trudno zgadnąć jak ktoś, kto tworzył produkt, mógł go nazwać.

Tak na marginesie. Te produkty w Allegro to na chwilę obecną to IMO jeden wielki śmietnik - dane są tak niskiej jakości, że aż się dziwie, że to rozwiązanie jest w takim stanie dopuszczone do "produkcji". Błędów jest cała masa i bardzo często błędna są też kategorie.

Edytowane przez Konrad L
Link to postu
30 minut temu, Konrad L napisał:

Myślę, że informacja o kategorii jednak powinna pojawiać się także w wypadku, gdy jest tylko jedna kategoria - bo wtedy nie wiadomo jaka ona jest. I nie wiem czy mogę przypiąć taki produkt do mojej oferty czy nie.

Tak, przydała by się taka informacja.

Link to postu
18 godzin temu, Konrad L napisał:

Wyszukiwałem po EANie. Rozumiem, że w takim wypadku ta lista się nie pojawia.

Towar z przypisanym konkretnym EANem będzie znajdował się tylko w jednej kategorii, więc prawdopodobnie lista kategorii wyświetla się tylko jeśli jest ich więcej niż 1 (muszę sprawdzić).

18 godzin temu, Konrad L napisał:

Myślę, że informacja o kategorii jednak powinna pojawiać się także w wypadku, gdy jest tylko jedna kategoria - bo wtedy nie wiadomo jaka ona jest. I nie wiem czy mogę przypiąć taki produkt do mojej oferty czy nie.

Tak też myślę, że zrobimy.

18 godzin temu, Konrad L napisał:

Te produkty w Allegro to na chwilę obecną to IMO jeden wielki śmietnik

Jeśli każdy może dodać co chce to tak to niestety będzie wyglądać. Potrzebna jest tam silna moderacja tego co dodają sprzedawcy. Często widuję kilkanaście razy dodany ten sam produkt przez różne osoby.

 

Link to postu
18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Często widuję kilkanaście razy dodany ten sam produkt przez różne osoby

Dokładnie. By dodać produkt wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola. Jak się poda unikalny np. kod producenta np. "K05" zamiast "K 05" to system często to akceptuje jako nową pozcyje w katalogu...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...