Skocz do zawartości

Przydzielanie cenników - błąd Sello 1.31.1

Polecane posty

W związku ze zmianami cenników Sello na tylko te Allegro postanowiliśmy raz na zawsze przysiąść i w kilka godzin w sobotę pozmieniać cenniki na allegro. Wszystko byłoby w porządku, gdyby potem nie okazało się (pod sam koniec), że gdy przydzielamy cenniki część z nich znika. Np. przydzielamy zbiorczo cenniki dla jednego produktu (kilka aukcji), przechodząc dalej przydzielając do kolejnego produktu znikają wybiórczo te z poprzedniego. Przyznam szczerze, że tak tragicznej zmiany się nie spodziewałem.

1. to towar pierwszy, 2 to towar drugi, nie ma możliwości abyśmy tego nie zaznaczyli, tym bardziej, że później znikało to na naszych oczach przy przydzielaniu cennika Allegro wybiórczo znikał napis z nazwą cennika a pojawiało się puste pole

cenniki.JPG

Link to postu

W jaki sposób są te cenniki przydzielane? Bo obecnie da się to zrobić tylko od strony Allegro. W Sello funkcja zmian zbiorczych będzie dostępna w jednej z najbliższych aktualizacji. Jeśli cenniki przydzielane są w Sello to znikanie spowodowane jest pobraniem w tle danych dla tej aukcji, np. na skutek zakupu i odebrania transakcji.

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W jaki sposób są te cenniki przydzielane? Bo obecnie da się to zrobić tylko od strony Allegro. W Sello funkcja zmian zbiorczych będzie dostępna w jednej z najbliższych aktualizacji. Jeśli cenniki przydzielane są w Sello to znikanie spowodowane jest pobraniem w tle danych dla tej aukcji, np. na skutek zakupu i odebrania transakcji.

Cenniki były dodane w Allegro ręcznie, następnie pobrane do Sello importem Słowniki -> Cenniki dostaw - > importuj. Na koniec przez zmiany zbiorcze -> dostawa i płatność -> cennik dodana do aukcji.

Link to postu
Przed chwilą, MM N napisał:

Na koniec przez zmiany zbiorcze -> dostawa i płatność -> cennik dodana do aukcji.

Sello narazie nie wysyła zmian zbiorczych do akcji

cenniki należy podpiac do aukcji na Allegro
albo zostawic tak jak jest bez cenników i zrobic to dopiero jak bedzie taka możliwość

Edytowane przez Mirela Pardo
  • Lubię to 1
Link to postu

Ja wysłałem cenniki z Sello do Allegro, przeszło to prawidłowo i cenniki na Allegro są. Wszystkie aukcje miały owe cenniki przypisane w Sello. Okazuje się, że Sello co prawda wysłało cenniki do Allegro ale wcale nie zostały one przypisane do aukcji.

Jeśli teraz przypisuję jakiś cennik w Sello, wysyłam dane o aukcjach na serwer to na aukcji nie zostaje on przypisany. Da się jakoś przypisać cenniki do aukcji w Sello aby te zmiany poleciały do Allegro?

Edytowane przez masur
Link to postu
8 minut temu, masur napisał:

Da się jakoś przypisać cenniki do aukcji w Sello aby te zmiany poleciały do Allegro?

W obecnej wersji Sello nie ma takiej możliwości. Brak cenników w AUKCJACH TRWAJĄCYCH w niczym nie przeszkadza, ale możesz dodać CENNIKI ALLEGRO ręcznie w allegro (i pobrać do Sello dane o aukcjach) lub poczekać na wersję Sello, w której pojawi się taka możliwość.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Witam. Od aktualizacji nowego sello, mam parę problemów. Mianowicie utworzyłam cenniki w allegro i zaimportowałam je do sello wg wskazówek, mimo to część cenników się nie zaimportowała i teraz przy odnawianiu aukcji nie mogę wystawić, ponieważ nie mam widocznego cennika. Następna sprawa, pomimo utworzonych cenników w allegro niektóre aukcje w allegro mają koszty dostaw "z kosmosu" - nie wiem czy to wina allegro? Ostatnia sprawa, to sello nie aktualizuje zmian zbiorczych.

Link to postu
26 minut temu, Justyna Szumiata napisał:

mimo to część cenników się nie zaimportowała i teraz przy odnawianiu aukcji nie mogę wystawić, ponieważ nie mam widocznego cennika

Proszę zwrócić uwagę czy długość nazw cenników nie jest tutaj problemem, bo w Allegro mogą one mieć nieco więcej znaków, w Sello jest ograniczenie do 50 i przez to cenniki nie importują się (będzie poprawione).

28 minut temu, Justyna Szumiata napisał:

Następna sprawa, pomimo utworzonych cenników w allegro niektóre aukcje w allegro mają koszty dostaw "z kosmosu" - nie wiem czy to wina allegro?

Czy aukcje te w Allegro mają przypisany cennik Allegro? Bo jeśli nie, to ceny na takich aukcjach nie będą nijak powiązane z cennikami. Obecnie podpiąć cennik do aukcji można jedynie z poziomu Allegro.

29 minut temu, Justyna Szumiata napisał:

Ostatnia sprawa, to sello nie aktualizuje zmian zbiorczych.

Była o tym informacja wraz z publikacją nowej wersji. Funkcja zmian zbiorczych będzie dostępna niebawem.

21 minut temu, Justyna Szumiata napisał:

description.sections[2].items[1].content: Invalid HTML subset

W treści opisu w sekcji numer 3 licząc od góry znajduje się nieprawidłowy HTML - nieakceptowany  przez Allegro. Najprościej otworzyć edytor opisu i zapisać aukcję. Jeśli to nie pomoże, podesłać treść opisu z edytora uproszczonego.

Link to postu

To już odpisałem powyżej :). Zmiany zbiorcze na trwających będą dostępne w najbliższym czasie. Zmiana API Allegro oraz modelu synchronizacji wiąże się z całkowitym przepisaniem całego kodu synchronizującego z Allegro - tego nie zdążyliśmy zrealizować do wersji 1.31 a termin wyłączenia funkcji starego API Allegro zbliżał się.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...