Skocz do zawartości

Przydzielanie cenników - błąd Sello 1.31.1

Polecane posty

3 minuty temu, Justyna Szumiata napisał:

Próbowałam i też bez skutku ?

 

A bez wymuszenia wszystkich danych?

Czy w allegro w trwających ofertach masz poprawną ilość? czy przypadkiem nie ma tam tych 'zakończonych'?

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/moje-oferty

Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A bez wymuszenia wszystkich danych?

Czy w allegro w trwających ofertach masz poprawną ilość? czy przypadkiem nie ma tam tych 'zakończonych'?

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/moje-oferty

No właśnie, że a allegro te aukcje już nie są widoczne, a w sello caly czas wiszą w "trwających".

Link to postu
1 minutę temu, Maciej Zajdenc napisał:

Co z szablonami aukcji, ponieważ nie da się tam włączyć cennika dostawy, mimo, iż cennik zgodnie z instrukcją został zaimportowany z Allegro i jest widoczny w Sello?

Cenniki powinno dać się wybierać. Czy poza tym co zrobiłeś, pobrałeś dane z allegro?

image.png.fddd7b5154ea27d01d251b5541ad2303.png

Link to postu
1 minutę temu, Maciej Zajdenc napisał:

I jeszcze jedno. Jak zmienić cenniki dostawy w trwających aukcjach, skoro nie da się zrobić zmiany zbiorczej? Mamy to wszystko robić pojedynczo?

Obecnie ta opcja zmian zbiorczych w TRWAJĄCYCH nie działa. Jeśli chcesz dodać CENNIKI ALELGRO do aukcji to tylko przez allegro, potem pobierając je do Sello (wraz z pełnymi danymi o ofercie) - tylko wtedy będą przypięte do TRWAJĄCYCH.

Link to postu
2 minuty temu, Maciej Zajdenc napisał:

Sello nie pobiera z Subiekta informacji o dostępnej liczbie produktów. Co z tym zrobić?

Proszę o sprecyzowanie. Czy ten zrzut ekranu to obrazuje? W którym miejscu?

Czy pod tymi czerwonymi komunikatami, u dołu sello pokazuje jakieś błędy?

Link to postu

A co sello podaje w raporcie?

Poza tym wyłączcie kolumnę "Pozostało na aukcji" - przy obecnym API nie jest aktualizowana przez allegro. Kolumna ma być wyłączona w przyszłych wersjach Sello. Stan na allegro poprawnie podaje kolumna "Ilość na aukcji". Czy to coś wyjaśnia?

Link to postu

Kolumna wyłączona.

image.thumb.png.31e384489dcb2c1baea7bd9a7fa22e27.png

W przypadku tej wędki pokazuje jedną aukcję, choć wędki nie mamy na stanie. Wg raportu przy symbolu wędki jest napisane: "Zaktualizowano cenę, stan towaru, rezerwacje: WĘDKA RYOBI SKYGLIDER CARP II 3.60m 3.00lb (WRY-SGC3602300)". I mało tego. Przy tej wędce i przy kilkudziesięciu innych produktach w ogóle nie ma cennika dostawy.

Link to postu
14 minut temu, Maciej Zajdenc napisał:

Kolumna wyłączona.

image.thumb.png.31e384489dcb2c1baea7bd9a7fa22e27.png

W przypadku tej wędki pokazuje jedną aukcję, choć wędki nie mamy na stanie. Wg raportu przy symbolu wędki jest napisane: "Zaktualizowano cenę, stan towaru, rezerwacje: WĘDKA RYOBI SKYGLIDER CARP II 3.60m 3.00lb (WRY-SGC3602300)". I mało tego. Przy tej wędce i przy kilkudziesięciu innych produktach w ogóle nie ma cennika dostawy.

Ja bym zrobił tak: zlikwidował ten czerwony błąd, upewnił się, że synchronizacja z subiektem jest aktualna i wybrał opcję "Przelicz stany" na tej aukcji. Co pokaże Sello? Czy wyświetli synchronizację do zamknięcia?

Cenniki w TRWAJĄCYCH będą ginąć - wraz z zakupami na tej aukcji lub przy pobieraniu pełnych danych, ma być poprawione jak w sello będą skończone wdrożenia nowego API (ale to ok. miesiąc może potrwać). Możesz (póki są cenniki) dodać grupy wg cenników do grup aukcji, żeby - jak zaczną działać cenniki - łatwo je wysłać do sello wg grup aukcji.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
14 minut temu, Justyna Szumiata napisał:

Jak możecie, to czekam na odpowiedź.

Jeżeli z opcją "Pytaj o parametry" to powinny się wysyłać. Najlepiej sprawdź "na żywo" u siebie.

W jutrzejszej wersji sello najprawdopodobniej ten błąd będzie usunięty.

Link to postu

Przelicz stany pomogło.... w jednym produkcie. W całej reszcie, robionej i zbiorczo i pojedynczo, niestety nie.

Tutaj Panu podsyłam screen raportu z błędami, które nie wiemy z czego wynikają:

image.thumb.png.ac8e7c52432db72e60003319a464efa3.png

 

Zgodnie z informacją na dole screena, szczegóły błędów są w uwagach. Oto i one:

 

image.thumb.png.5e668bf83784bde406bd8194f8177d4f.png

 

W praktycznie każdym produkcie z tym "czerwonym krzyżykiem" w pierwszej kolumnie wyskakuje błąd: "Zdalny serwer zwrócił błąd" i zawsze łączy się to z "wysyłka w ciągu" "1 dzień". O co tutaj może chodzić?

Link to postu

Ok, ręcznie po kolei je poprawiamy. Ale są również takie dziwne produkty jak ten czerwony na screenie.

image.thumb.png.a4557177db63da326c8cbb0349962387.png

Nie rozumiemy dlaczego jest zaznaczony na czerwono. W statusie aktualizacji jest na zielono, stan się zgadza, więc w czym problem?

 

I Kolejna sprawa od koleżanki. W trwających aukcjach próbujemy zmienić parametry specyficzne wybranej kategorii: np. stan NOWY. Robimy "zapisz", a po synchronizacji stan jest z powrotem pusty. Co z tym zrobić?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...