Skocz do zawartości

Problem po aktualizacji z formularzami zamówień

Polecane posty

witam po nowej aktualizacji mam problem jak sello pobiera zamówienia, kilent zamówił kurierem za pobraniem a wchodzi mi np jako poczta polska oczywiscie świeci sie na czerwono więc wiem ze i w czym jest problem ale tsak być nie moze bo musze zmieniać co jakiś czas cene w zamówieniu, sprawdzałem po aukcji towaru opcje dostawy są wszystkie okej, w szablonie równiez wszystko ustawione okej.... nie mam pojęcia czemu sie tak robi ????????????????

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Problem po aktualizacji z formularzami zamówień
  • 4 tygodnie później...

tak zrobiłem wszystko jak trzeba ceny w sello w ustawieniach wszystko sie zgadza na allegro tez patrzylem opcje dostaw i wszystko gra tak mi sie wydaję, teraz mi w chodzi DPD pobranie kurier bez kosztów pobrania czyli zero i formularz sie swieci na czerwono czyli wiem ze cos jest nie tak i ze to pobranie trzeba dopisać ale pozniej przy wydruku listu musze zmieniać kwotę pobrania strasznei męczące to jest i mozna sie pomylic i stracic gotówkę przez błąd,  dodam ze nie wszystkie produkty tak wchodzą ale juz nie rozumiem od czego to jest zależne szukałem i kombinowałem wszyskiego ,  potrzbna mi jest pomoc  

Link to postu

Proszę wejść w słownik cenników w Sello, zaimportować je z Allegro, upewniając się, że proces przebiegł pomyślnie i nie wystąpił żaden błąd. Zignorowanie błędu na tym etapie powoduje problemy na dalszych etapach.

Następnie, jeśli formularze świecą na czerwono, proszę sprawdzić czy ręczne przeniesienie dostawy z formularza do transakcji działa czy pojawia się informacja o braku powiązania dostawy Allegro z dostawą Sello. Jeśli tak będzie, to w słowniku dostaw należy edytować konkretną dostawę Sello dla której brakuje tego powiązania i z listy wybrać odpowiednią dostawę Allegro - wtedy Sello będzie w stanie poprawnie ustawić dostawę sellową na podstawie wybranej dostawy przez kupującego.

 

Link to postu

zaimportowałem i importowanie bez błedów poszło pomyślnie, ręczne przeniesienie nie działa komunikat o braku powiązania z dostawą, a więc wszedłem słowniki-wysyłka towarów sposoby wysyłki, i widze że jesy powiązanie i raczej wszytsztko ustawione poprawnie dla dpd, więc nie wiem dlaje jak rozwiązać ten problem .. 

Link to postu

dodam jeszcze teraz ze klienci mi dzis dzwonili ze niemogą kupic za pobraniem wszedłem w ten towar co mi powiedzieli na allegro i w sposobie dostawy jest KURIER POBRANIE, a sprawdziłem w tych co narmalnie jest okej z pobraniem i jest na aukcji allegro w sposobie dostawy KURIER DPD POBRANIE, niby mały szczegół ale pewnie moze mieć wpływ, ale dziwne bo w ustawieniach allegro w cennikach jest ustawione kurier dpd pobranie dla wszystkich  

Link to postu

Pomocy udzielamy przez forum, mail oraz formularz zgłoszeń. Można również poszukać w swojej okolicy serwisanta, który zajmuje się programem Sello.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/znajdz_punkt_serwisowy/mapa/gt.html

Poniżej przedstawie to o czym mówię na obrazku:

image.png.9ff6622df4fc8d42f6cf8687962094ca.png

 

Link to postu
1 godzinę temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

to juz sprawdzałem raczej mam dobrze ustawione

No właśnie nie do końca :).

Klient wybrał sposób dostawy o nazwie Przesyłka kurierska pobranie:

image.png.d747bd3d7d88bb223b12f7e0863f49c2.png

Natomiast Dostawa DPD w Sello (pomijam że wskazana jest płatna z góry), ale nie ma powiązania z Przesyłką kurierską tylko z Kurierem DPD.

image.png.3f8707d10e94fcdd227d191de16f78ed.png

To są dwie różne dostawy w Allegro i dlatego Sello nie wie jaką dostawę sellową ma ustawić jeśli klient wybrał Przesyłka kurierska (pobranie). Aby ten typ przesyłki był ustawiany w Sello jako DPD należy go tutaj dodać plusikiem jako inną dostawę Allegro obok Kurier DPD.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...