Skocz do zawartości

Nie pobiera formularzy pozakupowych 1.31.1

Polecane posty

Po naszej stronie niestety nie jest tak kolorowo, do północy Sello pobrało same transakcje bez formularzy, trudno powiedzieć czy wszystkie. O północy zaznaczyłem te transakcje i z prawokliku wymusiłem pobieranie formularzy, efekt mam taki, że po 4 godzinach udało się pobrać około 350 formularzy. Sprawdziłem i pobieranie jednego formularza trwa po prostu kilka minut gdzie w przypadku innego konta pobrałem 30 transakcji wraz z formularzami może w 2 minuty.

Potrzebujemy na to jakieś rozwiązanie bo się nam to nie spina, w dobę przy takiej prędkości pobierania nie pobierzemy całości danych i zaległości będą się tylko powiększać..

Link to postu

U nas ponownie od godziny 7 rano sello przestało pobierać nowe zamówienia, po wiadomościach widzimy że powinny pojawiać się nowe transakcje, a w sello nic nie wpada. Przyłączam się do prośby rozwiązania tego problemu- zaległości rosną paczki nie są wysyłane, a oczekiwania zamawiających wszyscy znamy. 

Link to postu

Sello ewidentnie nie radzi sobie z dużą ilością transakcji i formularzy. W sello jest parametr od jakiej daty ma pobierać pełne dane jednak nie działa, ustawiłem 3 dni a Sello i tak pobierało formularze z 30 dni wstecz. Gdyby ten parametr działał to mielibyśmy doraźne rozwiązanie na ograniczenie ilości mielonych danych.

Przy ręcznym pobieraniu formularzy Sello właśnie pobiera je wszystkie, zauważyłem jednak że robi to od formularzy najnowszych co jest dobrą informacją ponieważ można pobierać formularze transakcja po transakcji przez krótki okres, powiedzmy 15sek i później anulować i przejść do kolejnej, w tym czasie najnowszy formularz powinien zdążyć się pobrać. Dodam, że po każdej transakcji Sello trzeba zrestartować ponieważ anulowanie krzyżykiem, nie działa. Tak właśnie spędziłem dzisiejszą noc i nie chciałbym tego powtarzać..

 

 

Link to postu
18 godzin temu, Tomasz R-MAX napisał:

Pytanie dla czego taka funkcja działa tylko po zalogowaniu się administratora- jeżeli zalogowany jest inny użytkownik PPM nie wywołuje żadnej reakcji 

To nie powinno mieć związku. Czy tak jest na pewno czy może po prostu zbieg okoliczności?

 

14 godzin temu, Tomasz R-MAX napisał:

Nie wiem czy nie ma to jakiegoś związku z tym że wieczorem sello chodzi u nas w firmie tylko na jednym stanowisku. 

Czy da radę to zweryfikować w czasie godzin pracy? Chodzi o to, aby ustalić, czy jest to problem z obciążeniem API Allegro (które w godzinach pracy jest większe niż wieczorem) czy jest to jednak kwestia wielu pracujących komputerów z Sello.

Link to postu

To na pewno nie wina wielu Sello, bez znaczenia czy jest tylko serwer czy 10 końcówek podpiętych, Sello mieli tak samo wolno te wszystkie formularze z 30 dni.

Tak samo dzieje się z nowymi transakcjami, pobiera je i mieli wszystkie dostępne formularze powiązane do tych aukcji. Tak jak byśmy pobierali cały czas pełne dane, obecnie nie działa dziennik?

Co z datą ograniczającą ilość danych, o której wyżej wspominałem?

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Data działa po stronie zapisu, czyli ogranicza pobrane dane a nie ogranicza pobieranie danych. Czy przy pobieraniu transakcji poprzez Wyślij/Odbierz bez pełnych danych sugerujesz, że i tak pobierają się pełne dane?

Dokładnie tak to wygląda, przed chwilą wywołałem Wyślij/Odbierz bez pełnych danych. Doszło mi około 50 nowych transakcji bez formularzy, mam włączone cały czas logi i widzę, że selo mieli jakieś stare formularze i przez to się nie wyrabia i nie podpina żadnych nowych formularzy.

Po kilku minutach mój log SENT_RECV_allegro ma już 15MB a do żadnej z nowych transakcji jeszcze nie podpiął formularza.

Link to postu
select * from reg_JournalDeals where  rjd_Processed = 0 and  rjd_DealEventType IN (2,3,4)

Mam 26 tys takich formularzy. Daty zaczynają się od 30.06.2019 r. Co ciekawe Sello cały czas mieli a zapytanie zwraca tą samą ilość wyników, nie pomniejsza się ona. Może tutaj coś jest nie tak?

Sprawdziłem na starej bazie, której kopia się zrobiła przy instalacji nowego Sello i tam wynik zwraca tylko 20 formularzy.

Edytowane przez gawcio .
Link to postu

Możesz usunąć wedle uznania te wpisy, powiedzmy starsze niż wczoraj to nie będzie mielić.

Pełny dostępny zakres pojawi się tam jeśli pobierzesz wszystkie dostępne dane transakcji.

Dodatkowo co około 20 pobrań Sello sięga 2 dni wstecz i pobiera formularze na wypadek jakichś luk w dzienniku zdarzeń.

Link to postu

Ja w taki sposób właśnie pobieram, dla jednego konta. Po wyczyszczeniu formularzy w bazie Sello sobie poradziło z nowymi transakcjami i formularzami do nich.

Pozostały jakieś transakcje, które nie mają formularzy i trzeba je ręcznie dociągać co jest bardzo czasochłonne ze względu właśnie na to, że sello mieli formularze z całych 30 dni. Czy tutaj nie da się zrobić jakiejś optymalizacji? Chociażby żeby nie szukało w starszych formularzach niż sama transakcja bo wiadomo, że i tak takiego nie znajdzie.

Mam też wrażenie, że pobieranie jest wolniejsze i to też przez to zrobił się u mnie taki zator, mam nadzieje, że to tymczasowe problemy z wydajnością API. Nie mniej jednak po stronie Sello przydały by się jakieś narzędzia aby móc z takich sytuacji w jakiś sposób wyskoczyć, jedno to jest to o czym wspominałem wyżej. Inne to definiowanie ilości dni branych pod uwagę w przypadku pobierania pełnych danych.

Link to postu
54 minuty temu, gawcio . napisał:

Pozostały jakieś transakcje, które nie mają formularzy i trzeba je ręcznie dociągać co jest bardzo czasochłonne ze względu właśnie na to, że sello mieli formularze z całych 30 dni.

Ręczne dociąganie pojedynczych formularzy niestety tak działa, że pobiera cały dziennik i go analizuje, ale tak było już od kilku wersji ze względu na zmiany w API Allegro.

 

55 minut temu, gawcio . napisał:

Inne to definiowanie ilości dni branych pod uwagę w przypadku pobierania pełnych danych.

To mamy w planach aby móc ograniczyć pobieranie do wybranej liczby dni.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...