Skocz do zawartości

Ślad rewizyjny - pierwsze wrażenia

Polecane posty

Jak już wspominałem, bardzo to wyczekiwana była funkcja. Już testujemy i powstają w głowie jakieś pierwsze sugestie.

- gdyby tak w filtrze Data zdarzenia, dodać jakieś formatki godzinowe, np. ostatnia godzina

- idąc dalej tokiem myślenia, w grupowaniu brakuje Data zdarzenia, a jak już by się pojawiła, to grupowanie po dniu i godzinie zdarzenia, było by przyjemne :)

- myślę, że domyślnie ustawione grupowanie za pomocą obiektu bym wywalił - może wprowadzać ludzi w błąd ;)

- niestety dalej ciągnie się Podgląd wynikający z wejścia na listę dokumentów, czyli wchodzę na listę ZK, oznaczenie wiersza ustawia się na pierwszej pozycji, na zakładce na dole pojawia się wizytówka, a ja mam zarejestrowany Podgląd - ten problem był już w RODO, to strasznie śmieci w wynikach

- ogólnie możliwość wybrania co jest rejestrowane była by chyba jednak przydatna. W naszym przypadku, podgląd nas mało interesuje, w szczególności taki jak powyżej :P

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dziękujemy za zgłoszenie i przede wszystkim testowanie funkcji Śladu - zależy nam na jak największym odzewie, więc zachęcamy zarówno Pana, jak i innych użytkowników do "maglowania" tej funkcji. A wracając do błędu: potwierdzamy jego występowania w wersji obecnej na rynku, zostanie on oczywiście poprawiony w wersji jesiennej (27.0.0).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dobra, poprawki zrobiliście odnośnie starych dokumentów i Sfery, więc możemy testować dalej i rzucać sugestiami :)

- Kolumna Program, w przypadku multiprogramu, pokazuje wszystkie programy, które użytkownik ma uruchomione. Powinna pokazywać ten dokładnie program, w którym uruchomiliśmy zakładkę - jest to bardzo ważne, jeśli w Parametry rozrachunków, stosujemy ukrywanie zapisów z Rewizora, Rachmistrza i Gratyfikanta. Nawet wasze ostatnie zmiany, z wersji 26, które zmodyfikowały program, z którego rejestruje się zapisy nie oparty o uruchomiony, a ten wybrany na zakładkach.

- Jak będziecie rozbudowywać obiekty, z których dane się rejestrują, to może udało by się zapisać tam zmiany w Konfiguracji? Wiem, to zapewne nie obiekty i było by to trudne, więc może sam fakt grzebania tam, dało by się rejestrować.

- Powtórzę się, ale błagam, błagam, bardzo proszę, aby albo nie rejestrować podglądu z pierwszej zakładki, albo dać możliwość jego wyłączenia. 50% zapisów, to Podgląd!

- Domyślne ustawienie filtra daty zdarzenia, na bieżący dzień - rejestrujecie tu dane już jakiś czas i jak ktoś za pierwszym razem wejdzie, może chwile poczekać na wyniki ;)

- Kolumna Sfera, informująca o tym, że ten rejestr został tak właśnie wykony - to nie jest konieczne, bo wystarczy zrobić użytkownika, ale gdyby ktoś sferycznie korzystał z wielu użytkowników, to łatwiej wtedy panować nad filtrami dla takiej kolumny true/false.

- Jako operacje, jest rejestrowane Ustawienie flagi już konkretnej. Nie wiem, czy to nie będzie kłopotliwe, bo znam osoby, co mają kilkanaście flag, na każdą okazję i rozepcha to filtr Operacje. Ja bym zrobił samo ustawienie flagi, a jej nazwę dał w Podstawowe dane. Znowu idąc tym tokiem, Zdjęcie flagi, nie rejestruje jaka flaga została zdjęta - tutaj oczywiście można to wydedukować po nadaniu, tak że nie problem.

 

Link to postu

Pomysł zaczerpnięty z życia :DKomentowanie zapisów w śladzie rewizyjnym. Przykład, właśnie dzwoni koleżanka, że trzeba usunąć fakturę. Chciałbym do zapisu o usunięciu, dopisać Sobie info, że to na jej prośbę, aby mnie za to nikt nie gonił. Dobrze by było, jakby taki komentarz można było dodać do kilku zaznaczonych wpisów, np. w przypadku jakieś większej zmiany w danych.

Link to postu

Następny pomysł, zakładka ŚLAD REWIZYJNY w dolnej części, dla obiektów, które takowy obsługują. Czyli wchodzę np. w listę faktur i na dole mam zakładkę, w której mogę Sobie sprawdzić wszystko co się działo z dokumentem, oczywiście jeśli mam uprawnienie. Podobna zakładka mogła by się także pojawić po otwarciu okna z samym obiektem.

Link to postu
22 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Czyli wchodzę np. w listę faktur i na dole mam zakładkę, w której mogę Sobie sprawdzić wszystko co się działo z dokumentem, oczywiście jeśli mam uprawnienie.

image.thumb.png.2a7d6d7b63091c2c04589611dc737dcc.png

22 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Podobna zakładka mogła by się także pojawić po otwarciu okna z samym obiektem.

image.png.05a5549efe42e6d23b79cf77c2cc325a.png

O tych zakładkach Pan mówi? ;) 

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 9.07.2019 o 11:25, Radomił Ząbik napisał:

niestety dalej ciągnie się Podgląd wynikający z wejścia na listę dokumentów, czyli wchodzę na listę ZK, oznaczenie wiersza ustawia się na pierwszej pozycji, na zakładce na dole pojawia się wizytówka, a ja mam zarejestrowany Podgląd - ten problem był już w RODO, to strasznie śmieci w wynikach

Chociaż jedno, najbardziej wkurzające udało się dodać, taki mini sukces :D

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...