Skocz do zawartości

1.31 Aktualizacja daty wystawienia (pobierz pełne dane)

Polecane posty

W aukcjach trwających jest część aukcji, które mają pustą wartość w kolumnie Data wystawienia. Niestety funkcja pobierz pełne dane nie aktualizuje tego pola... Nie zauważyłem tego wcześniej lub nie zwróciłem na to uwagi.

Pytanie do Bartka. Czy aktualizacja tego pola odbywa się wyłącznie poprzez Wyślij/Odbierz - Odbierz - Aukcje trwające?

Pamiętam, że wcześniej funkcja pobierz pełne dane aktualizowała tą wartość. Niestety nie korzystamy z automatycznego pobierania aukcji trwających ze względu na czas procedury, natomiast zawsze wybiórczo aktualizowane były potrzebne aukcje właśnie poprzez pobranie pełnych danych.

Link to postu
25 minut temu, Jakub *** napisał:

Czy aktualizacja tego pola odbywa się wyłącznie poprzez Wyślij/Odbierz - Odbierz - Aukcje trwające?

Każde pobranie danych, czy to podstawowych czy pełnym powinno to pole uzupełnić.

Podeślij log z odbierania tej pojedynczej aukcji na sello@insert.com.pl. Logowanie można włączyć w programie serwisowym, menu Rejestr. plik Allegro-<data>.json będzie znajdował się w folderze instalacyjnym Sello  \Log. Sello należy uruchomić jako administrator.

Link to postu

W logu są 3 zdarzenia dla GET, wszystkie mają status RESPONSE 200 (OK). Dwa zdarzenia to jest pobranie zdjęć.

Paczka z danymi zawiera:

"createdAt":"2019-07-04T09:30:21Z",
"updatedAt":"2019-07-07T07:13:53.186Z"

Log dotyczy wybrania z menu kontekstowego Pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia) dla pojedynczej aukcji. Zdjęcia i sama treść opisu jest aktualizowana, data utworzenia niestety nie.

Natomiast dla opcji Wyślij/Odbierz - (Serwisy Aukcyjne) Odbierz wygląda to tak:

  • Aukcje trwające (bez zaznaczonej opcji pobierz pełne dane) - aktualizuje datę bezproblemowo !
  • Aukcje trwające (z zaznaczoną opcją pobierz pełne dane) - tego nie jestem w stanie sprawdzić, bo chyba 20 godzin by się pobierało :)

Czy mimo wszystko log będzie konieczny?

Link to postu

Zastanawia mnie tylko, czy startingAt nie jest przypadkiem zaplanowaną datą wystawienia oferty, a nie datą jej utworzenia, stąd w przypadku aukcji wystawianych "od razu" może ona być jako null. Natomiast wtedy createdAt byłoby właściwą datą utworzenia.

W każdym razie przy Wyślij/Odbierz - (Serwisy Aukcyjne) Odbierz - Aukcje trwające data aktualizuje się 100% i jestem tego pewny, bo sprawdzałem. Natomiast z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) na 100% się nie aktualizuje.

Przyjrzyjcie się temu Bartek. Dzięki.

 

Link to postu

Data created nie jest identyczna jak data wystawienia - to jest bardziej data utworzenia draftu oferty. W najlepszym scenariuszu daty te różnią się o kilka sekund, w gorszym różnice mogą sięgać nawet dni, jeśli nikt nie poprawił błędów aukcji a już utworzył draft. Tak czy inaczej dodamy uzupełnianie tą datą jeśli w aukcji nie będzie żadnej innej.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.07.2019 o 16:30, Bartosz Rosa napisał:

Również będzie.

Bartku nie działa. Kiedyś mogłem korzystać z filtra:

 

image.png.4ef103be54e466cde8ad9b21b2ddcacf.png

 

Ten filtr był bardzo pożyteczny i potrzeba go teraz strasznie. Zamykają się nam aukcje i nie wiemy co wznawiać, nie ma obecnie nad tym kontroli w Sello !!!

Daty zakończenia są w kosmos nieprawdziwe.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...