Skocz do zawartości

Eksport cenników dostawy

Polecane posty

32 minuty temu, Adam @ napisał:

Witam,

ja mam z lekka inny błąd z cennikami. Są one pobrane z allegro do sello ale co dzień wywala mi błąd przy wystawianiu aukcji


muszę od nowa zaciągać cennik do sello i problem znika.

Też miałem te błędy - możliwe przyczyny i sposoby naprawy:

- problem z API, trzeba przeczekać

- pobrać od nowa, tak jak piszesz

- wyłączyć inne instancje programu uruchomione w tym samym momencie

- zrestartować sello

- poczekać na nową wersję Sello, może będzie już naprawione...

 

Pierwsze 3 u mnie działały, gdy pojawiał się ten błąd.

Link to postu
Dnia 12.07.2019 o 21:23, orzeu napisał:

Tak wygląda to u mnie, nie wiem dlaczego ta forma nie jest edytowalna.

Nie chodzi o dostawę Sello Odbiór osobisty, tylko o dostawę odbiór osobisty w cenniku w którym jest błąd wysyłania.

Natomiast dziwne jest, że w dostawie odbiór osobisty jest mapowanie na InPOST. Odbiorów osobistych w Sello nie da się edytować, są (powinny) być one zmapowane na odbiór osobisty Allegro. W tym przypadku jest coś nie tak i trzeba to poprawić poleceniami SQL. Proszę je wykonywać pojedynczo linia po linii za pomocą programu serwisowego.

delete from ds_DeliveryToShippingMap where ds_DeliveryId = 100

insert into ds_DeliveryToShippingMap values (21, 100, 'afa68f62-0154-4556-9ee4-3f97c3c5bdca')

insert into ds_DeliveryToShippingMap values (22, 100, 'b6d6e4cf-67b3-4a4f-a38d-724335e9734f')

Po ich wykonaniu w odbiorze osobistym powinny zniknąć InPosty a pojawić się odbiory osobiste Allegro.

Dnia 13.07.2019 o 09:31, Adam @ napisał:

ja mam z lekka inny błąd z cennikami. Są one pobrane z allegro do sello ale co dzień wywala mi błąd przy wystawianiu aukcji

Czy w Sello są widoczne te cenniki z Allegro w słowniku cenników dostaw? Czy import coś w nich zmienia? Czy przy wystawianiu aukcji zmieniane jest konto na które ma być wystawiona aukcja?

Dnia 13.07.2019 o 18:01, orzeu napisał:

Tak też mam to ustawione w każdym cenniku, a jednak błąd nadal występuje. Załączam przykładowy cennik.

W odbiorach osobistych proszę wpisać liczbę sztuk 1, nie 12.

Link to postu
Dnia 15.07.2019 o 10:27, Bartosz Rosa napisał:

 Po ich wykonaniu w odbiorze osobistym powinny zniknąć InPosty a pojawić się odbiory osobiste Allegro.

Dnia 13.07.2019 o 09:31, Adam @ napisał:

Niestety, komendy uruchomione poprawnie, lecz nic się nie zmieniło. W odbiorze osobistym nadal wisi InPost Allegro. Ponowne uruchomienie wywala błędy:

Wystąpił błąd podczas wykonywania zapytania.
Szczegóły:
Incorrect syntax near ''.
Stos wywołań:
   w System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection, Action`1 wrapCloseInAction)
   w System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj, Boolean callerHasConnectionLock, Boolean asyncClose)
   w System.Data.SqlClient.TdsParser.TryRun(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj, Boolean& dataReady)
   w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.TryConsumeMetaData()
   w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.get_MetaData()
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.FinishExecuteReader(SqlDataReader ds, RunBehavior runBehavior, String resetOptionsString, Boolean isInternal, Boolean forDescribeParameterEncryption, Boolean shouldCacheForAlwaysEncrypted)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async, Int32 timeout, Task& task, Boolean asyncWrite, Boolean inRetry, SqlDataReader ds, Boolean describeParameterEncryptionRequest)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, TaskCompletionSource`1 completion, Int32 timeout, Task& task, Boolean& usedCache, Boolean asyncWrite, Boolean inRetry)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader(CommandBehavior behavior, String method)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader()
   w Serwisant.SelloDatabase.ExecuteQuery(String query, Int32& affectedRows)
   w Serwisant.CustomCommandWindow.backgroundWorkerExecutingCommand_DoWork(Object sender, DoWorkEventArgs e)
   w System.ComponentModel.BackgroundWorker.OnDoWork(DoWorkEventArgs e)
   w System.ComponentModel.BackgroundWorker.WorkerThreadStart(Object argument)

 

Dnia 15.07.2019 o 10:27, Bartosz Rosa napisał:

W odbiorach osobistych proszę wpisać liczbę sztuk 1, nie 12.

Załatwione.

Niesetety błąd nadal się pojawia. Dodatkowo dopadł mnie brak odczytywania metod dostawy z formularzy (chyba jest to powiązane z brakiem wyeksportowanych cenników do Allegro, screen).

sello1.png

Edytowane przez orzeu
Link to postu
12 godzin temu, orzeu napisał:

Niestety, komendy uruchomione poprawnie, lecz nic się nie zmieniło.

Na pewno na dobrej bazie? Proszę wykonać je pojedynczo jedna po drugiej. Przy komendzie Delete powinna pojawić się liczba usuniętych rekordów z bazy i powinna być 2 w tym przypadku.

12 godzin temu, orzeu napisał:

Ponowne uruchomienie wywala błędy:

Prawdopodobnie z forum skopiował się jakiś niewidoczny znak. Proszę skopiowany kod wkleić do notatnika i stamtąd skopiować go i wkleić do programu serwisowego, ewentualnie upewniając się, że przy kopiowaniu zaznaczone są tylko widoczne fragmenty komend.

12 godzin temu, orzeu napisał:

Dodatkowo dopadł mnie brak odczytywania metod dostawy z formularzy (chyba jest to powiązane z brakiem wyeksportowanych cenników do Allegro, screen).

To oznacza, że nie jest pobrany słownik dostaw i Sello nie potrafi znaleźć właściwej dostawy. Menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry > zaznaczyć Słownik cenników dostaw. Oczywiście musi się to zakończyć powodzeniem. Jeśli wystąpi jakiś błąd, proszę podesłać jego treść z raportu.

Link to postu
Dnia 19.07.2019 o 09:55, Bartosz Rosa napisał:

Na pewno na dobrej bazie? Proszę wykonać je pojedynczo jedna po drugiej. Przy komendzie Delete powinna pojawić się liczba usuniętych rekordów z bazy i powinna być 2 w tym przypadku.

Dnia 18.07.2019 o 21:44, orzeu napisał:

Tak, za pierwszym razem usuneło 2 rekordy więc się zgadza. Chyba synchronizacja parametrów Słownika cenników dostaw pomogła, bo Odbiór osobisty się poprawnie ustawił.

 

Koniec końców, dla osób których też to dotyczy. Łatwiej jest stworzyć cenniki na Allegro, zaimportować i podiąć od nowa w Słowniku. Wszystko wróciło do normy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...